какъв подарък бихте подарили на лекаря след операция

  • 23 925
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 858
След една операция доктора ми намекна,че неговата кола с бонбони и уиски не върви, трябвало бензин, а бензина бил с пари.

Ами той човека е очаквал да му "благодариш" подобаващо...

# 61
  • София
  • Мнения: 15 486
Аз така или иначе му бях приготвила пари, нямаше да му купувам нищо, но ми стана гадно. А неговото мнение го знаех предварително от други болни.

# 62
  • Мнения: 1 858
От толкова много "благодарни" пациенти някои лекари са приели Благодарноста за даденост... та за това така.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
От толкова много "благодарни" пациенти някои лекари са приели Благодарноста за даденост... та за това така.
Peace Peace

# 64
  • Мнения: 19
Като ви чета мненията за подаръците от благодарност, ми се преисква да избягам от тая държава...
Peace

# 65
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Като ви чета мненията за подаръците от благодарност, ми се преисква да избягам от тая държава...
Peace
Не знам за6то в България сме ги нау4или на подаръци... нали затова  им се пла6та?
Тук имам 3 хирурги4ески намеси.... подаръци не съм правила, за6тото  не е прието...
Тук никога не са ми искали пари на ръка, нито е имало намеци за подаръци.... или благодарностти... Хирурзите са с ясното съзнание 4е това е тяхната работа  за която  си полу4ават заплата.....
живея в Мадрид

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 23:56 от sl

# 66
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
В нормалните държави даването на подарък над определена стойност за някой професии се счита като подкуп. И си е точно подкуп, няма какво да се правим, че било от сърце и не знам си какво  ooooh!
Като отговор на въпроса на авторката бих казала да не давате НИЩО - лекарите си получават заплата за труда, както всички други професии. Ако дължите да изкажете по някакъв начин благодарността си, тогава почерпете с 1 кутия бонбони  Hug

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 01:10 от TarikMom

# 67
  • Мнения: 1 054
Скоро карахме курс в БЧК, че ще ставаме шофьори и го водеше една много яка лекарка, анестезиолог. Та се заговорихме точно по въпроса за подаръците и тя вика.. "У нас от цветя и саксии е станало оранжерия, от бонбони ще станем диабетици, от алкохолни подаръци ще станем и алкохолици... За мен най-подходящо изглеждат приятните картички придружени с плик, в който всеки може да сложи, я банкнота, я каквото му хрумне" ... В началото ми прозвуча странно, но после се замислих, че май е права... Отбеляза и факта, че всеки си помни лекаря, а не анестезиолога (отбеляза го явно, защото точно тя е такава, но..), а пък точно анестезиолога отговаря за тва да "заспиш" спокойно и да се "събудиш" навреме или въобще да се събудиш....  Та не бих дала подарък само на лекаря...  Peace

# 68
  • Мнения: 413
Като ви чета мненията за подаръците от благодарност, ми се преисква да избягам от тая държава...
Peace
Не знам за6то в България сме ги нау4или на подаръци... нали затова  им се пла6та?
Тук имам 3 хирурги4ески намеси.... подаръци не съм правила, за6тото  не е прието...
Тук никога не са ми искали пари на ръка, нито е имало намеци за подаръци.... или благодарностти... Хирурзите са с ясното съзнание 4е това е тяхната работа  за която  си полу4ават заплата.....
живея в Мадрид
Peace Германия

# 69
  • Мнения: 1 726
Хубава работа, дайте да започнем да даваме подаръци или суми в плик на всички в чиито ръце в даден момент е животът ни - на боклукчията (особено важно!!!), на продавача в магазина, на ватмана и т.н. #Crazy

Когато аз и моите колеги си свършим добре работата и клиентите на фирмата са доволни, получаваме награда от шефа си , а не от клиента. Освен това наградата е парична само в изключителни случаи, обикновено е вечеря или нещо подобно за целия екип придружена с благодарствено писмо. Естествено, никой от нас не си свършва работата с единствена цел получаването на награда, а защото за това взима заплата. Награда получаваме само когато сме свършили работата предсрочно или без никакви грешки или се е налагало да оставаме в извънработно време. Нямаме и претенции за вида на наградата!

# 70
  • Мнения: 1 858
Най-после малко разумна мисъл в тая тема...

# 71
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Интересно, какво ли подаряват на вас , когато сте си свършили работата, за която сте наети. Shocked Защото на мен никой нищо не ми е подарил.
Отвратителна практика в БГ, за кяото и аз съм допринесла, т.е моите близки- цели 3 пъти. Какво да се прави- лекарите са злопаметни, може пак да опрем до него.

# 72
  • Мнения: 1 479
Хубава работа, дайте да започнем да даваме подаръци или суми в плик на всички в чиито ръце в даден момент е животът ни - на боклукчията (особено важно!!!), на продавача в магазина, на ватмана и т.н. #Crazy

Когато аз и моите колеги си свършим добре работата и клиентите на фирмата са доволни, получаваме награда от шефа си , а не от клиента. Освен това наградата е парична само в изключителни случаи, обикновено е вечеря или нещо подобно за целия екип придружена с благодарствено писмо. Естествено, никой от нас не си свършва работата с единствена цел получаването на награда, а защото за това взима заплата. Награда получаваме само когато сме свършили работата предсрочно или без никакви грешки или се е налагало да оставаме в извънработно време. Нямаме и претенции за вида на наградата!


Peace

# 73
  • Мнения: 7 947
Когато родих бях безумно щостлива и наистина от сърце благодарих на лекаря си и му поднесохме подарък. Когато една позната помогна да приемат детенце в ясла - също благодарих и подарих. На Директорката и лелките - също подарих. Така възприемам нещата - нещо, което е важно и значимо за мен - оценявам го и оценявам чуждата помощ. Независимо дали е работа или не, дали е заплатена или не. Усмивка, жест, благодарност - с какво ще ни навредят? Размера на подаръка /"благодарността"/ не е от значение. От значение е да ценим чуждия труд, тогава, когато от това зависи живота ни.
Сравнението с боклуджията и ватмана е просто смещно. Всеки усеща нещата по различен начин. Към авторката - какво стана все пак?

# 74
  • Мнения: 1 494
Бих подарила сувенир- картина или друг подобен. Не мисля, че труда на лекарите е оценен в България. И ако на боклуците в професията държавата им дава прекалено, на свестните е малко. Но все пак възприемам подаръка като уважение за труда, а не като финансова помощ. И имам граници за стойността.

Общи условия

Активация на акаунт