Запеканка?

  • 28 791
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 301
Аз съм от Варна и в Годзила съм яла най-вкусните запеканки. Опитвам у дома да направя същата заливка, но не се получава. Та въпросът ми е как правите заливките на запеканките?

Първо попитах за пиле с кис.мляко, а сега и за запеканка .. станах голям фен на този форум  Heart Eyes Благодаря ви на всички за вашите отговори  Hug

# 1
  • Мнения: 2 257
Какво е запеканка?
Да не бъркаш чужбинския с готварския?

# 2
  • Мнения: 2 803
Аз не правя заливки на запеканките. Слагам варени картофки, филе, луканка или пил.месо, зеленчуци-броколи, царевица и доматка, пробвах и с кис.краставичка, сметана и краве масло, запичам и накрая настъргвам кашкавал на едрото ренде и пак запичам.

# 3
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
а и 1во кажи каква е тая запеканка, щото не всички сме от варна и ядем в годзила.  Wink

# 4
  • Мнения: 2 803
а и 1во кажи каква е тая запеканка, щото не всички сме от варна и ядем в годзила.  Wink

Ами самото наименование подсказва, че е нещо запечено във фурна. Ето няколко рецепти:

Картофки, бекон, лук задушен, чесън, сметана, кашкавал.
Картофки, гъби, шунка, кашкавал, магданоз и сметана.
Картофи, пил.месо, сирене, царевица, маслини, кашкавал.
Картофи, броколи, царевица, печен пипер, сирене, сметана, яйце.

# 5
  • Мнения: 2 018
Без заливка стои сухо, но не знам от какво са заливките.

# 6
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
е, ясно,че е нещо запечено. Mr. Green аз обаче например не слагам картофи подобни манджи. за спойка правя сосчета от сметана и горчица, кис. мляко с къри, понякога на основата на домати, отгоре ръся кашкавал.

# 7
  • Мнения: 5 001
И  аз правя едно нещо дето му казваме запеканка,но не вярвам да е нещо което е близко до това ,което иска авторката...

Картофено пюре(посолено) се слага в намазнена тавичка,отгоре - запържена кайма с лук,черен,червен пипер,чубрица,доматено пюре 1 с.л.,гъби.Отгоре пак картофено пюре.Заглажда се и набогда с парченца масло.Пече се докато порозовее.След това го заливам с кисело мляко и 2 яйца+1 с.л. брашно.Пече се докато хване приятен загар заливката.При сервиране се поръсва с настърган кашкавал...


П.П. Май повече прилича на овчарски пай,ама ние си му викаме запеканка  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 018


Това е запеканка.

# 9
  • Мнения: 351
И аз не правя заливка. От сметаната не ми стои сухо. Отгоре кашкавалче и е страхотно

# 10
  • Мнения: 2 803
И аз не правя заливка. От сметаната не ми стои сухо. Отгоре кашкавалче и е страхотно

Тъкмо това щях да напиша.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Когато приготвям картофена с няколко вида сирене задължително я правя с бешамел в който добавям топеното сирене. След като ястието е готово насъргвам малко кашкавал и обратно във фурната докато порозовее.

# 12
  • Мнения: 2 018
_Пепи_ , ето това ми трябваше!   bouquet
Голяма готвачка съм, няма що, щом не съм се сетила за добрия стар бешамел.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
_Пепи_ , ето това ми трябваше!   bouquet
Голяма готвачка съм, няма що, щом не съм се сетила за добрия стар бешамел.

Ако искаш ще ти пусна на ЛС подробната рецепта.
В заведенията най-често слагат заквасена или готварска сметана, но аз си го раресвам с бешамел  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 018
_Пепи_ , ето това ми трябваше!   bouquet
Голяма готвачка съм, няма що, щом не съм се сетила за добрия стар бешамел.

Ако искаш ще ти пусна на ЛС подробната рецепта.
В заведенията най-често слагат заквасена или готварска сметана, но аз си го раресвам с бешамел  Mr. Green

Давай, но ако искаш може и тук. ПРедполагам и на другите ще е интересно!  Peace

# 15
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Да темата е интересна.И аз искам рецептата.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
7-8 едри картофа
500мл. пр. мляко
2-3с.л. брашно
125гр. масло
4-5 триъгълничета топено сирене (според на всеки вкуса.. .аз ползвам натурално или с шунка)
сирене (слагам на око)
пушено сирене (режа на тънко колкото кръгчета ми трябват спрямо тавичката - обикновенно са 6-8)
кашкавал (колкото леко да покрие картофите)

Това са приблизителни продукти. Почти винаги готвя на око  Blush


Бешамела си го приготвям по стандартния начин. Запържвам брашното в мазнина и добавам на тънка струйка докато непрекъснато бъркам млякото. Полсе и топеното сирене като не се спира бъркането да не загори. Когато сиренето се разтопи и бешамела леко сгъсти се сваля от огъня

Картофите се сваряват в подсолена вода и се отцеждат (аз си ги варя нарязани за да може като ги отцедя да ги сипя направо в тавичка). Изсипват се в тавичка и отгоре натрошавам или настъргвам ирене. Заливам с бешамела и обърквам добре. Редя пушеното сирене и мятам въ фурната за 30-тина минути. Бешамела се сгъстява и картофите поемат от него. След това вадя ястието настъргвам кашкавала и за още 5 мин във фурната- докато порозовее.

Може да се добави бекон или някакво филе.

По подобен начин, но без да слагам сирене правя и пилешко месо, като само леко запържвам месцата  Simple Smile
 

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 13:25 от _Пепи_

# 17
  • Мнения: 5 001
Пепи,да си жива и здрава,че сподели тази вкусна рецепта!  Hug Hug Hug Hug Hug
Ще я направя ТОЧНО както си описала....

# 18
  • Мнения: 2 018
  bouquet  bouquet И аз, и аз...  Grinning

# 19
  • Мнения: 830
Пепи ще го напавя в най-скоро време, за запекнак не се бях сетила да бърза вечеря след работа   bouquet

# 20
  • Мнения: 1 878
Тъкмо писах в темата за огретените, че много ги харесвам с шунка, броколи, спанак и т.н. , а сега попаднах на тази тема за запеканките. Аз ли бъркам  Thinking или огретен и запеканка е едно също newsm78

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
муцката, не бих казала, че е едно и също. Просто в конкретния случай писах за запеканка с картофи. По принцип запеканка е руска дума и в Русия правят какви ли не разновидности. И сладки и солени. С елда и месо, с ориз, моркови и стафиди и т.н. В случая момичетата се интересуваха от заливката за тази с картофи, която напомня на огретен, но пак не е точно това  Wink

# 22
  • Мнения: 592
Да, да в Годзила наистина са много вкусни, но там всички сосове са добри. Не че знам как ги правят и не мога да помогна на авторката на темата.  Аз лично заливам с малко сметана и кашкавал отгоре. Получава се много вкусно. За огретен ползвам фикса на Маги.

# 23
  • Мнения: 800
запис,
 ей че вкусна тема, ще следя за идейки  Wink

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз правя следната заливка, която става като гугла: майонеза, кисело мляко, горчица и настърган кашкавал. Пропорцията е според големината на съда, но да седи по-гъсто е идеята. Слага се накрая на запеканката или ако всико в нея е готово директно се запича и воала.

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ето няколко и от мен







# 26
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И от мен  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
Отдавна и аз не съм правила-вкусно изглеждат.....

# 28
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Момичета, комбинирах някои от вашите идеи и се получи това Peace Много вкусно! Благодаря за идеите  bouquet

# 29
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Заливката, която правя за запеканки вкъщи, е: 2 яйца, готварска сметана (100-200 мл), настърган кашкавал (ементал, гауда) и малко кисело мляко. Става много вкусно.

# 30
  • Мнения: 29
направих я по рецептата на Пепи,супер вкусно стана  bouquet

# 31
  • Мнения: 5 001
Пепи,благодаря ти за вкусната рецепта!   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт