Защо сключихте църковен брак

  • 7 668
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
Nie sklu4ihme i dvata braka. Izob6to ne sme se dvuumili nito za ediniya,nito za drugiya. Otez Velik(koyto ni ven4a) se okaza poznat na svekarva mi. Sklu4vaneto na brak v zarkva e taynstvo. Tolkova hubavi dumi 4uh ot oteza i tolkova 6tastliva byah. Ne moga da vi opi6a kakvo e da 4ue6 hora da pee nad glavata ti. Naistina se po4ustvah blagoslovena.
V sa6tata zarkva se molih, kogato mayka mi be6e mnogo zle. Ne znam kakvo 6tyah da pravya, ako nyama6e kade da otida da se pomolya v tolkova tezak moment. Zatova posle i vradosta si pak byah tam, Zada ya spodelya. I dezata mi sa krasteni ot otez Velik da e ziv i zdrav.
Vyarno e, 4e taxite ne sa malki, no te se opredelyat ot zarkovnoto nastoyatelstvo na grada. Ne zavisyat ot popovete. Te sa na zaplata.
Ako ne vyarva 4ovek i ne izpitva nuzda da pravi zarkoven brak, prosto nyama smisal
Mislya, 4e zivota e po-hubav, kogato vyarva6 v 4udesa. Az vyarvam, dano da sme pove4e

# 91
  • Мнения: 4 434
Ех заради българската традиция Grinning

# 92
  • Мнения: X
Аз бих искала да попитам тези, които знаят повече по въпроса - разрешено ли се сключване на повторен брак в църква?
Мисля, че не е.
И ако наистина не е, би ми било интересно да науча основанията за това.
Защото нашия живот, колкото и да се стараем да е правилен, е изпълнен с грешки. Ние грешим и единственото, което бихме могли да постигнем, е да се стараем да се изправяме отново и да продължаваме напред, с надежда и вяра.
Ако на двама души е било писано да преживеят раздялата в своя живот, трябва ли това да ги дамгоса за цял живот и вече да не потърсят единение с друг човек?
И да,много хубаво е Църквата като общност да подпомага младите хора със съвети и разговори. но все пак бракът е нещо много лично. И човек предполага, а Господ разполага.
Защо бракът с абсолютно неподходящ според общността човек да не доведе до спасение на съпрузите?
Хората трябва ли да дават мнение в такива лични неща и да се бъркат в Божиите работи?

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 16:53 от Анонимен

# 93
  • Мнения: 1 404
Ами на мен ми предстои да сключа... Винаги съм искала да се венчая в църква...
Вярваща съм и искам да го направя. Така го усещам...

# 94
  • София
  • Мнения: 3 064
Не сме, и то не защото не сме вярващи в една или друга степен, а защото не харесваме БПЦ като институция. Това е.

# 95
  • Мнения: 1 773
защото сме вярващи

# 96
  • Мнения: 156
Ние сключхме и граждански, и църковен брак, но май повече, защото другите правят така - признавам си. Отношението на свещеника малко ме разочарова.

# 97
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Чудесно си живеем заедно почти десет години, преди шест направихме сватба, за да забавляваме роднините и приятелите. Църковен брак с някого бих сллючила само, ако съм наистина убедена, че това е любовта на живота ми, не на деня или десетилетието, а съвсем завинаги, че друг няма да обичам и с друг пред Бог няма да се обвързвам, защото Бог е сериозна работа. По никакъв начин не бих се шегувала с него заради купона, обстановката, родата или традициите. Вероятно някой ден ще стигна до момента с обвързване пред Бога, и вероятно то ще е със същия този човек, но този момент още не назрял. Гражданският брак е много по - лежерна институция от църковния.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 654
Първа опция, но не съвсем  WinkНе сме дълбоко вярващи християни, но този брак беше по-важният за нас. Ако имаше възможност щяхме да минем само с църковен брак.

# 99
  • Мнения: 6 365
Аз съм светски хуманист и уважавам хората.

Ако на стринки и лелки ще им е комфортно да си мислят, че съм вярваща (щото няма да възприемат, че съм атеист), то нищо няма да ми стане от 15 мин. в църквата.

Така де, защо да се правя на интересна.

Виж за кръщаването имам резерви- как едно бебе може да е християнче? Че то си е роден атеист!

# 100
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
oblacheto hey,
Българската Православна Църква разрешава повторно венчание, след развод.

# 101
  • Мнения: 423
А къде тогава остана: "това което Бог е съчетал, човек да не разделя"?

# 102
  • Hissar, Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 14
Аз съм омъжена от четири години-точно днес стоват толкова-10.10.2004г беше нашата сватба.Имаме и граждански и църковен брак.И всичко беше прекрасно-исках и Бог да благослови брака ни защото вярвам в неговата закрила и помощ.Въпреки че бях бремена в осмия месец всичко мина много добре дори малката се беше окротила.Свещеникът в нашия град се справя много добре и за това много хора предпочитат ритуала в църквата. Simple Smile

# 103
  • Мнения: X
oblacheto hey,
Българската Православна Църква разрешава повторно венчание, след развод.
Благодаря ти!   bouquet

rebus4e , Господ винаги дава изход и втори шанс, нали?  Simple Smile Едно е от безотговорност и недомислие да не си подбираме връзките и да си разбиваме отношенията. Съвсем друго е, когато дойде раздялата да потърсим отново близък човек. Ето, в моя случай например, аз съм с чиста съвест пред себе си, че направих каквото можах да си запазя първия брак, но не стана .  Peace Господ знае какво е в сърцата на всички ни.

# 104
  • Мнения: 0
Привет на всички Hug
 Ние със съпругата ми сключихме църковен брак по мое настояване. Всъщност аз исках да сключа само църковен, но за съжаление в България той все още не е законен. т.е. ако нямаш граждански не можеш да имаш църковен.
 Църковния брак за мен е нещо много свято, тъй като в моите представи той е романтично свързване на две души. Още от малък си представях, как със съпругата ми се венчавам в параклис или някоя скромна църква само с двама свидетели и без много шум. След което отиваме четиримата на романтично пътешествие в най-светите места на България. А медения месец бих си го прекарал в българските планини, в хижи с романтична обстановка с много страст, уют който създава пламъка на камината и искрата на влюбените сърца...   loveuuu
Уви при мен се получи само църковния брак и искрата създадена от сърцата ни с моята жена. Но аз съм оптимист и ще изпълня до край моята мечта......

Общи условия

Активация на акаунт