Вечи, Гери, Петка напънете и бебетата най-после покажете ДЕ 91

  • 13 742
  • 303
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 636
Имам странно питане  Simple Smile   Вчера Лили донесе програмата си за училище и аз гледам листа като индиянец пишеща машина. Всички часове са само с абревиатури и не знам как да ги разчитам. Имате ли идея какво означават: GU, Foe /тоест "o" умлаут искам да кажа/ , WTG    Thinking
WTG - Handarbeit/ Werken
GU - Grundlegender Untrricht
FÖE не zнам,но може да е някакво идваЩо от fördern, нали сега идвате от БГ,може би има допълнителни часове немски  Thinking

# 31
  • Мнения: 2 907
Биба, Татяна, разкажете за ваканцията де.
Татянини май бяха в Анталия или се лъжа?

Бибитке, правилно си спомняш, че искахме да идем за няколко дни на море, ама това местене ни изтощи физически, както и материално, така че тази година остана без ваканция.

Между другото всичко е тип топ с камерата ми, нещата неочаквано се оправиха, за което много благодаря на Тинаина.

Навън напече слънце, не може да не уважим хубавото време с бира на някоя тераса. До по-късно от мен, мистингейт отива да раздвижи глигански телеса из града Mr. Green

# 32
  • Мнения: 7 605
Мистик, ве4е нямаШ оправдание, пускай снимки  Mr. Green

После Ще ви кажа zа Анталия, сега отиваме при Онкел Доктор, да си полу4и детето едно брецел и гумени ме4ета Laughing

# 33
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Мистик, жалко, че не ви се е отворил парашута за една почивка някъде далеч от сивото ежедневие, но и на това ще му дойде реда някой ден! Flutter

Дивото Цвете е много права за силата на положителното мислене. Имам съвсем пресни впечатления над това, защото в момента моя близка роднина лежи прясно оперирана в близка болница до нас. Преди ОП-то беше много шашната и ние постоянно й повтаряхме, че всичко това е за добро, разсейвахме я с хумор и смях- определно смятам, че се поуспокои. Simple Smile Прие мъдро мисълта, че интервенцията е "необходимото зло".

# 34
  • Германия
  • Мнения: 8 099
.... при Онкел Доктор, да си полу4и детето едно брецел и гумени ме4ета Laughing
Мартин днес изтърси пред лекарката: "Gummibärchen machen Kinder klein" и отказа категорично да си вземе мече. Crossing Arms защото иска да стане голям до небето.

# 35
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Хаха, Пепе Joy моя син за жалост още не го е научил това и не отказва такива работи Confused

# 36
  • Germany
  • Мнения: 1 262
А едно дете от групата на Сашко му казал, че Gummibärchen били giftig, а Сашко коментира: "само че той е по-малък от мен и не знае че не е вярно" Thinking Thinking

# 37
  • Мнения: 1 947
   Ох, и Малена вече успя да ги опита, след като една касиерка и ги набута,
но дотам. Нещо никак не са ми приятни тия желатинени истории... Днес
навреме отказах да ги взема, преди да ги е видяла. Мерси, Пепеляшке,
за идеята. Simple Smile Защо така раздават лакомства на децата по касите на магазините?

# 38
  • Мнения: X
Привет дами,
накратко да дам отчет какви ги свършихме тия дни.
Както всички знаете, бяхме се нагърбили с невероятната задача "намери квартира в непознат град за 3 дена". Е, задачата не изпълнихме, но съм доволна че отидох да се запозная с града. Че ако бяхме го направили иначе, мъжът ми щеше да ни навре да живеем в най-забутаното село. Сега поне знам къде НЕ искам да живеем и къде е ОК местенце за квартира. Женския поглед си е друго нещо, всички ще се съгласите с мен.
Първите 2 дни обикаляхме из разни безумни квартали и близките селца, почти бях изпаднала в истерия и ми идеше да убивам. Е, после вече разгледахме и читавите квартали, успокоих се съвсем. Центъра е много хубав, живота кипи, млади хора, весело е. Окончателните ми впечатления от града са предимно положителни, макар че е много различно от Франция. Мисля че ще свикнем.
Мъж ми започва работа от 1 септември, като е там ще има време да намери жилище. Обаче за целта ще го снабдя с един списък изисквания, на които жилището да отговаря. Като първо - жилище на село НЕ искам. Списъка с подходящите квартали е доста приличен, да се ограничи с тях.
Попадахме на собственици с интересни изисквания - например в апартамент с 4 спални искаха максимум 3 човека, или пък не искат деца, или искат деца над 5 години, или без чужденци... шарен свят. Огледите бяха интересни изживявания. Не попаднахме на нашето местенце, но пък си мисля че то си ни чака там някъде и ще го намерим скоро.

Впечатленията ми от немеца - съвсем първи и съвсем повърхностни - подреден, точен и скучен човек, цени собственото си спокойствие и не обича да се преработва. Разбира се, подобни обобщения са глупави, така че не искам да приемате думите ми сериозно.  Wink

Пътуването насам и обратно мина спокойно, въпреки потоянните контракции. Явно ще си ги влача до раждането. Зобя си редовно дрогата, но без особен ефект. Бабата се е справила прекрасно с децата, разказали са и играта, но всички са живи и здрави.

До скоро!

# 39
  • Мнения: 7 605
Е как zаЩо Анна, zа да каzват децата на родителите, 4е искат да отиват то4но в тоzи магаzин, а не в друг. При Милена поработи, днес ми каzа 4е иска да ходи в аптеката, където може да си иzбира игра4ка  Wink  А когато я вzех с мен zа една кръвна картина беШе раzо4арована, 4е там не раzдават брецелн  ooooh!

Накратко zа Анталия, беШе много топло (гореЩо  Wink ) и слън4ево. ИzобЩо не иzлиzахме от хотела  Whistling  но целта ни беШе да си по4инем хубаво, да киснем на плажа или басейна, а това и направихме. Хотелът беШе добър, но суита малко тесен и яденето в основния ресторант малко еднообраzно след няколко дена, като ка4ество беШе окей но не неЩо, което Ще помня цял живот Wink Ала карт ресторантите ги пропуснахме, смятахме ги zа непракти4ни с малко дете (поzдрав zа Таня  Laughing ) Плажа и басейните бяха 4удесни, обслужването в хотела много добро, вси4ки бяха много лъ4еzарни и страШно любеzни. ИмаШе достатъ4но Шеzлонги и 4адъри на басейна както и на плажа, и то по всякое време, въпреки 4е хотела беШе по4ти пълен. Имаха страхотен Шпийлплатц със сянка. Детето се zабавляШе, било то на плажа в пясъка, или на минидиското  Crazy  Никакви проблеми, 4ак тук се раzболяхме (по то4но в самолета). ИzобЩо отпуската с детето беШе много по лесна и zабавна, отколкото си представих, никакви проблеми, вси4ко беШе рилекст  Laughing Та с 2 думи, доволни сме въпреки малките минуси, само дето 1 седмица е много малко, догодина 2 (но не zнаем оЩе къде  Wink ).
Снимките оЩе не са свалени от камерата  Embarassed

# 40
  • Мнения: 1 947
   Колко познато - ние си намерихме квартира в непознат град за половин ден. Simple Smile
И с детето в ръцете. Обаче един месец преди това гледахме обяви в интернет -
много удобно. Събрахме няколко адреса, направихме термини и така. Огледайте
сайтовете за жилища, по-лесно е.
   Аа, е, значи заради гумени  мечета и гроздова захар, трябва да влезем в почти
всеки магазин. На балончетата, обаче, съм съгласна. Laughing

# 41
  • Мнения: 1 584
При нас педката лепи едни странни лепенки по ръцете - най-вече с октоподи Crazy В аптеките дават понякога фруктова захар - но винаги ме питат тихичко първо дали може Peace Виж обаче по щандовете за шунки и сирена редовно намазва. А и с бретцели я церпят - явно гледа много гладно, докато купуваме хляб - а и каквато си е кльощавка...

Айде бе момичета, излагате се с тези бебета..Залавяйте се - коктейли, кекс Laughing, нали си знаете Mr. Green

# 42
  • Мнения: 2 907
Само заради Татяна, която все повтаря, че нямам извинение за снимка с тъмна коса. Ето днес направих прясна снимка: не ми се смейте. Малко се изложих...уж излязох за обяд с приятелки, пих мохито до 5 и в 6 си взех хлапето на пет крака. Но се чувствам щастлива! Отдавна всъщност не се бях чувствала така.

Хайде, лека ви нощ!

# 43
  • Мнения: 911
Куку.
Да се отчета, да се иzфукам, да се отблагодаря: магистър троен съм сега!
Наистина ви благодаря, момичета Heart Eyes

# 44
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 666
Ехее, Серди, честито  bouquet Хайде да ти върви по вода и да имаш много късмет! Peace
Мисти, много ти е готина прическата Peace

Общи условия

Активация на акаунт