Харчите ли парите на мъжа си ??

  • 16 618
  • 335
  •   1
Отговори
# 285
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моят труд примерно като домакиня  и майка също струва нещо и то не малко  и ако уважавам себе си трябва да държа да получа това, за което съм се потрудила.
Да не би да чистиш и да гледаш деца за да заработиш нещо?! Толкова тънки сметки ли си правите?...
Аз не че изпитвам удоволствие да върша домакинска работа, но го правя защото ми е приятно да ми е чисто и подредено. Мъжа ми няма нищо против да чистим веднъж в месеца, но аз го правя заради себе си (и заради децата). Не мога да седна да си чета книжка или да си правя маникюра ако къщата ми не е оправена.

# 286
  • Мнения: 6 803
Факт е , че жените у нас станаха много меркантилни, да са такива майките възпитават и децата си, фолкаджийки, маникенки и младите момичета още преди да си хванат приятел се интересуват от дебелината на портфейла му.

Затова отговори като-"Харча му ги с удоволствие","Той взима голяма заплата , но парите са общи/семейство/ и ги харчим докато свършат" не ме учудват.
Най-лесно с харчат чуждите пари , не е важно с колко труд са изкарани и от кого.


Мъжете харчат ли парите ви ??/в случай, че взимате по-голяма заплата/

Много ми е чудно защо на някои хора им е трудно да разберат, че е възможно за други хора парите да са общи?
И ако са общи значи никой не харчи чуждите пари и няма прецакани и прецакали.

# 287
  • Мнения: 1 806
при нас "мое твое" няма, всичко е общо

# 288
  • Мнения: 12 675
Факт е , че жените у нас станаха много меркантилни, да са такива майките възпитават и децата си, фолкаджийки, маникенки и младите момичета още преди да си хванат приятел се интересуват от дебелината на портфейла му.

Хм, много от жените тук сме майки. Да не кажа повечето. Питай дали така възпитаваме дъщерите си.

# 289
  • Мнения: 604
Да харча ги с огромно удоволствие·

# 290
  • Мнения: 1 265
Никоя майка открито няма да си признае , че възпитава дето си на "сребролюбие".
Но ученичките, никой не може да отрече, че освен от хормоните се интересуват и от това къде ще ги изведе и почерпи гаджето.Девойките изхитряват рано, рано и в това не може да не е намесен и някой от родителите.

# 291
  • София
  • Мнения: 3 876
Не е задължително родителите да имат пръст в това. Животът е най-добрата школа.

# 292
  • Мнения: 1 265
Средата и тя влияе , изкушенията са много.
Както казват за някой девойки:Добре се ориентирало момичето към него.

Ако използвам играта на думи:
преди:Учи мама ,да не работиш
сега:Направи се красива мама, да си хванеш богат мъж и да не работиш


Много често срещан израз особено извън столицата.

# 293
  • София
  • Мнения: 3 876
Хм, и по времето на баба ми е било същото. Връзките и браковете по сметка не са нещо, което се е появило нито вчера, нито онзи ден.

# 294
  • Мнения: 2 070
харча ,много ясно.и що неговите пари?в семейството всичко е общо.аз да не би да гледам ,само моите деца?

# 295
  • Мнения: 12 675
Никоя майка открито няма да си признае , че възпитава дето си на "сребролюбие".
Но ученичките, никой не може да отрече, че освен от хормоните се интересуват и от това къде ще ги изведе и почерпи гаджето.Девойките изхитряват рано, рано и в това не може да не е намесен и някой от родителите.

Ти майка ли си или "девойка"?

# 296
  • Мнения: 2 757
Моят труд примерно като домакиня  и майка също струва нещо и то не малко  и ако уважавам себе си трябва да държа да получа това, за което съм се потрудила.
Да не би да чистиш и да гледаш деца за да заработиш нещо?! Толкова тънки сметки ли си правите?...
Аз не че изпитвам удоволствие да върша домакинска работа, но го правя защото ми е приятно да ми е чисто и подредено. Мъжа ми няма нищо против да чистим веднъж в месеца, но аз го правя заради себе си (и заради децата). Не мога да седна да си чета книжка или да си правя маникюра ако къщата ми не е оправена.

Бе не си правя толкова тънки сметки, ама съм наясно, че трябва, за да не остана прецаканата накрая. Чистенето и аз го върша най вече заради себе си и децата. Ама има др домакински дейности, които върша само заради него, не без удоволствие, но това не променя факта, че ако не беше той, щях да си използвам това време за собствен кеф или усъвършенстване.  Колкото и да се самозалъгва човек в крайна сметка, че това и онова го прави за удоволствие, мъчителното чувство за прецаканост си остава да си те глозга и да помрачава пълното ти щастие  Tired

# 297
  • Мнения: 4 380
Никоя майка открито няма да си признае , че възпитава дето си на "сребролюбие".
Но ученичките, никой не може да отрече, че освен от хормоните се интересуват и от това къде ще ги изведе и почерпи гаджето.Девойките изхитряват рано, рано и в това не може да не е намесен и някой от родителите.

Кой ти каза, че няма да признае? Само това набивам в главата на моята откак се помня, но нещо трудно се усвояват уроците ми.
 Количеството парични знаци в сметката на който и да е мъж е показател за това доколко е мъж преди всичко. И на някои негови качества, които са изключително важни в живота. А уменията на една жена да върти мъжете на малкия си пръст в своя полза са стратегически важни основни женски умения от както свят светува.

# 298
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Не , не ми се е случвало да искам .......сам си ги дава  Mr. Green

# 299
  • Мнения: 804
Ммм, да... С удоволствие. Щом привърша собствените си запаси, подхващам неговите...
 Joy Joy Joy
Ама, много руса тема е тази!
Дали активно харчИщите имат време да пишЪт? А дали чИтЪт?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт