Толерантност- що е то и има ли почва у нас?

  • 2 876
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
Ще добавя,че съм толерантна и към такива като мен,дето пишат бъкани с правописни грешки.  smile3503

# 31
  • Мнения: 843
   Нямам толерантност към  колите.   За масовото неадкватно поведение в града / и извън него/... не разбирам  .
     Имам само частична толерантност относно паркирането.  Повечето  паркиращи  нямат изход. За всеобщото шофиране - не, не съм толерантна.
     Има ли почва у нас толерантността.  Да.. за около 30%  от населението.
      Тези, които са възрастни и така са възпитани,  но още не озверяли от недоимък.  За гладуващите -  разбирам липсата
      Тези, които са възпитани от същите възрастни и са надраснали фолка и анцузите, гръмката музика и показността.
      Тези които сега са деца.   И зависи дали имат досег до гореописаните.
       Нищо от горното няма да е вярно  ако не стане въпрос за възпитание.  Така, че от горните  изброени  има и  голями изключения  и положителни и отрицателни.
   гадното в тази приказка  е , че толерантния човек носи клеймото и на идеалист  , освен на фин и възпитан човек.
     А идеалистите / освен , ако не са облечени в политическа униформа/ в крайна сметка сме аутсайдери. Grinning

     като се замисля  30 %  са множко.Simple Smile)

  

# 32
  • Мнения: 8 999
  Нямам толерантност към  колите.   За масовото неадкватно поведение в града / и извън него/... не разбирам  .
    

И какво правиш като не си толерантна към колите? Отстрелваш ги? Пукаш наред гуми? Пребиваш шофьори? Чупиш предни стъкла?
Аз познавам само един човек, който е  НАИСТИНА нетолерантен към неправилно паркиралите коли пред НЕГОВИЯ гараж. Всички останали явно сме прекалено толерантни.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз съм 50 на 50. Обаче като се замисля, в различни периоди и в различни настроения, съм толерантна към различни неща. И обратно.
И друго - за различните неща имам различен праг на поносимост. Дори и спрямо самата себе си съм така.

# 34
  • Мнения: 27 524
Напоследък четейки някои теми, започвам да се питам що е то толерантността? Да речем, че наистина знаем за какво иде реч... тогава идва въпросът смятаме ли себе си за толерантни, а след това и един друг- доколко искрено се вглеждаме в себе си, твърдейки, че, да, разбира се- ние сме толерантни  Peace? Може би все има нещо, което яростно отхвърляме и не можем да приемем, колкото и да се смятаме за широкоскроени. Можете ли примерно да простите на простака, а в същото време да намразите за цял живот двуличника, да  погалите блудницата, а да разпнете аутсайдера? Кое е то, това нещо човешко, към което поради някакви си ваши причини никога не бихте проявили търпимост?

Толерантността извира от сърцето - ако си широко скроен човек, човек без комплекси, добър човек... тогава не може да не си и толерантен. Толерантна съм до известна степен. Има още какво да се желае. Не мога да приема простотията и злобата, не ми стига широката скроеност просто за човешката явна лошотия. За простотата - да. За простотията - не. Простак и простоват - това са две коренно различни неща. Няма на кого какво да прощавам - аз не съм светица, та да прощавам  Stop Не мога да мразя, защото омразата е лошо чувство - изхабява. Мога да съжалявам някого, от това по -лошо няма. Блудницата си има своите причини и не е за съжаление, а пък аутсайдерът обикновено е много напред с материала  Wink
Не проявявам търпимост към лошотията, невъзпитанието и тарикатщината.

# 35
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Дааа, има почва у нас... ама само на приказки... Имаме още много да учим по въпроса...

# 36
  • Мнения: 875
не мисля, че толерантността е свързана със злобата, или добротата на даден човек. не разбирам и определения от сорта на това, че си толерантен до момента, в който някой не те засегне лично теб. толерантността не е това да оставиш някой простак да ти се качи на главата, а просто да приемеш правото му на присъствие на тази земя точно толкова, колкото и твоето. а това дали ще си общуваш с него, или не е въпрос на личен избор.

и докато единственото, което се търси в бг е масовия сеир на гърба на различните не разбирам за каква толерантност можем въобще да говорим! 

# 37
  • Мнения: 1 517
не мисля, че толерантността е свързана със злобата, или добротата на даден човек. не разбирам и определения от сорта на това, че си толерантен до момента, в който някой не те засегне лично теб. толерантността не е това да оставиш някой простак да ти се качи на главата, а просто да приемеш правото му на присъствие на тази земя точно толкова, колкото и твоето. а това дали ще си общуваш с него, или не е въпрос на личен избор.

и докато единственото, което се търси в бг е масовия сеир на гърба на различните не разбирам за каква толерантност можем въобще да говорим! 

Браво !   bouquet

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
нямам представа дали съм толерантна, гледам да не обобщавам нещата и да възприемам всеки човек като отделна личност, така че някой може да ме дразни с нещото, с което друг ме кефи ... общо взето знам, че всеки си има кофти моменти и може да не се държи на ниво, но това не значи , че е такъв по принцип ...гледам да не си вадя генерални заключения

# 39
  • Мнения: 9 814
Водя се за толерантна и широко скроена личност.
Дали съм такава обаче не знам. Горното е мнение на близките ми.
Но, твърдо мога да каже, че не към всичко проявявам толеранс.
Като всичко друго и толерантността се възпитава.

# 40
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не съм особенно толерантен и го смятам за добра черта ...

# 41
  • Мнения: 3 521
Толерантност? В България? Ще умра от смях. Дали да не пусна една тема "Щастлива съм в чужбина" и после да преброим откровено злобните плювки? Mr. Green

За себе си - опитвам. Толерантността към околните е и толерантност към собствените ми нерви. А те са ми скъпи и единствени.

# 42
  • Мнения: 12 677
За съжаление си права, сърфистке. Има още много път да извървим. Ако пуснеш тема Щастлива съм в чужбина, ще се радвам за теб. Но ако пуснеш тема Колко е хубаво в чужбина и колко сте гадни вие, българите, ще съм първата със злобните плювки.

# 43
  • Мнения: 23 182
Толерантност? В България? Ще умра от смях. Дали да не пусна една тема "Щастлива съм в чужбина" и после да преброим откровено злобните плювки? Mr. Green

За себе си - опитвам. Толерантността към околните е и толерантност към собствените ми нерви. А те са ми скъпи и единствени.
Peace Май сме толератнтни само в подобни теми.

# 44
  • София
  • Мнения: 53
Да, приемам хората такива, каквито са и не се опитвам да ги променя. Друг е въпросът, че общувам само с тези, чиито различия ми понасят Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт