Противогрипна ваксина

  • 13 396
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 188
И аз се чудя дали да правя ваксина на сина ми.Той е на 12г и вече три годин подред му слагам, иначе боледуваше често ,но от ангинии.Сега слушам коментари и се чудя дали организма му няма да привикне наготово без да се бори, от друга страна като дойде грипната вълна ще съжелявам ако не съм му сложила, ох незнам

# 46
  • Мнения: 4 753
Да бе, точно това се чудех сега - коя точно безсмислена ваксина да бодна на бебето си...   Laughing 

# 47
  • Мнения: 7 201
Веднъж сложихме на сина ми.Втори път не бих! Naughty

# 48
  • Мнения: 423
Не съм слагала, няма и да сложа противогрипна ваксина, нито на мен, нито на децата си. Аз и задължителните не искам да слагам, но това е друг въпрос. Обаче противогрипната за мен е най-безсмислената от всички. Доколкото знам (може и да греша) се изработва на база на предположения за това какви грипни щамове ще върлуват предстоящия сезон, обаче никой не знае дали ще са точно те, дали няма да са мутирали (което е почни сигурно) и т.н. Тогава, къде е смисъла?

# 49
  • Мнения: 2 480
Не съм слагала, няма и да сложа противогрипна ваксина, нито на мен, нито на децата си. Аз и задължителните не искам да слагам, но това е друг въпрос. Обаче противогрипната за мен е най-безсмислената от всички. Доколкото знам (може и да греша) се изработва на база на предположения за това какви грипни щамове ще върлуват предстоящия сезон, обаче никой не знае дали ще са точно те, дали няма да са мутирали (което е почни сигурно) и т.н. Тогава, къде е смисъла?
За нашето семейство смисълът е, че не сме болни през цялата зима, както беше преди! Или само веднъж-леко или въобще не!
А знаете ли, че ваксините имат и косвено превантивно действие и за други заболявания-в случая други видове грип? Но то е по-слабо.

# 50
  • Мнения: 4 753
А знаете ли, че ваксините имат и косвено превантивно действие и за други заболявания-в случая други видове грип? Но то е по-слабо.

Ами не - не знаехме... Може ли подробности някакви или линк към информацията...

# 51
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А знаете ли, че ваксините имат и косвено превантивно действие и за други заболявания-в случая други видове грип? Но то е по-слабо.

Не не знам. Ей сега отивам да си бодна. Защото не ми е достатъчно,
че ме тровят от всякъде с всичко и една противогрипна ваксинка ще ми дойде много добре.

# 52
  • Мнения: 5 026
Заради някакво моментно слабоумие, накарах мъжа ми да си сложи противогрипна ваксина, малко след като се роди сина ни.
Не знам как е при другите, но съпругът ми цяла зима почти не оздравя, никога през живота си не беше боледувал толкова, вирус след вирус!
Така беше и с моя мъж , като бях бременна, майка ми също се сцепи от много тежко боледуване.
 за детето се колебаех, съпругът ми е твърдо против.Днес ходихме при една лекарка, на дежурен кабинет, която каза,че за малки деца се въздържда, но пък останалите 2 педиатъра, с които консултирам детето са твърдо за. Няма да му слагам,май  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 259
Да ще му сложа защото е по добре отколкото цяла зима да ми е болен и да го тъпча с антибиотици, които са "страхотни"!
Всеки сам си решава!

# 54
  • Мнения: 4 753
Не че нещо, но само да вметна - грип НЕ се лекува с антибиотици...

# 55
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момичета СПЕШНО ПИТАНЕ имам!!!
На листовката на противогрипната ваксина инфлексал пише, че ако човек не се е ваксинирал досега трябва да се реваксинира след 40 дни. Нещо не ми е ясно, какво точно имат предвид- да не е ваксиниран въобще с противогрипна ваксина или да не е ваксиниран с инфлексал. Моят син вече 4 години подред се ваксинира с ваксигрип, но благодарение на отзивите тук тази година реших да му сложа инфлексал. Ако някой ми разясни как стоят нещата ще съм му много благодарна.

# 56
  • Мнения: 1 984
Момичета СПЕШНО ПИТАНЕ имам!!!
На листовката на противогрипната ваксина инфлексал пише, че ако човек не се е ваксинирал досега трябва да се реваксинира след 40 дни. Нещо не ми е ясно, какво точно имат предвид- да не е ваксиниран въобще с противогрипна ваксина или да не е ваксиниран с инфлексал. Моят син вече 4 години подред се ваксинира с ваксигрип, но благодарение на отзивите тук тази година реших да му сложа инфлексал. Ако някой ми разясни как стоят нещата ще съм му много благодарна.
няма нужда да повтаряте.

# 57
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Момичета СПЕШНО ПИТАНЕ имам!!!
На листовката на противогрипната ваксина инфлексал пише, че ако човек не се е ваксинирал досега трябва да се реваксинира след 40 дни. Нещо не ми е ясно, какво точно имат предвид- да не е ваксиниран въобще с противогрипна ваксина или да не е ваксиниран с инфлексал. Моят син вече 4 години подред се ваксинира с ваксигрип, но благодарение на отзивите тук тази година реших да му сложа инфлексал. Ако някой ми разясни как стоят нещата ще съм му много благодарна.
няма нужда да повтаряте.

 ommБлагодаря!

# 58
  • Мнения: 77
Тази година препоръчват Вакси-грип. В листовката пишат за какви щамове се отнася. Всяка година трябва да са различни. Така, че ги сменяйте ако можете. Но действително болестите се преживяват полека ако човек е ваксиниран. Че то каквито уродливи грипове са настанали ужас. Sad

Общи условия

Активация на акаунт