Здравното министерство ограничава секциото?

  • 6 740
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Правото на избор не трябва да се ограничава, а аз платих легално и с документи  близо 1400 лв за секцио по избор, които нямаше да платя , ако бях с вагинално раждане, т.е. щом си плащам, не знам за какви пари от здравна каса става дума...

И ражда без направление за раждане? И не са си взели 400те лв по ЗК? Да бе, повярвах ти!

# 106
  • Мнения: 2 803
 ooooh! трябва да има избор.

# 107
  • Мнения: 24 467
Може би би било добре да се обединят трите теми, посветени на този въпрос.

# 108
  • Мнения: 4 784
И да го забранят, няма да намалеят секциото по желание. Все още в нашата държава с пари всички се постига.

# 109
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Смях в залата, Дами и Господа!

Същинската новина е, че цената на секциото просто ще скочи 3 пъти и всяка жена, решила да ражда така просто ще трябва да се бръкне по-дълбоко.

По добре МЗ да се замислят какво кара хиляди здрави български жени да се подлагат на доброволна оперативна намеса и да работят за подобряване на нещата в тази насока - а именно причините за страха ни и действия по изкореняването му.

Коя нормална жена ще предпочете престой в болница, където на цял етаж се полага една осрана тоалетна? Където бъка от хлебарки? Където нямаш информация как е детето ти? Където го захранват с АМ през шише с огромна дупка и не ти помагат за кърменето? Където спиш на легла и дюшеци, на които е спала и майка ти, когато е раждала? Където почти всяка жена така или иначе е с разкъсвания и шевове при раждането? Където се отнасят с теб като същество, лишено от достойнство?
Секциото по желание просто е алтернатива на всичкото това. С ограничаването му няма да се изтръгне корупцията, нито ще спрат операциите по желание. Просто някои хора ще забогатеят повече, това е.

Чудесно изказване  newsm11

# 110
  • Мнения: 3 743
Смях в залата, Дами и Господа!

Същинската новина е, че цената на секциото просто ще скочи 3 пъти и всяка жена, решила да ражда така просто ще трябва да се бръкне по-дълбоко.

По добре МЗ да се замислят какво кара хиляди здрави български жени да се подлагат на доброволна оперативна намеса и да работят за подобряване на нещата в тази насока - а именно причините за страха ни и действия по изкореняването му.

Коя нормална жена ще предпочете престой в болница, където на цял етаж се полага една осрана тоалетна? Където бъка от хлебарки? Където нямаш информация как е детето ти? Където го захранват с АМ през шише с огромна дупка и не ти помагат за кърменето? Където спиш на легла и дюшеци, на които е спала и майка ти, когато е раждала? Където почти всяка жена така или иначе е с разкъсвания и шевове при раждането? Където се отнасят с теб като същество, лишено от достойнство?
Секциото по желание просто е алтернатива на всичкото това. С ограничаването му няма да се изтръгне корупцията, нито ще спрат операциите по желание. Просто някои хора ще забогатеят повече, това е.


Съгласна съм с това изказване, макар че раждах "нормално"

# 111
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Ако има санкционирани лекари и акушерки за грубо отношение, ако още при образованието им се набляга на човешкото отношение към пациента, щеше да е малко по-друго. Имах колежка с счупено ребро по време на раждането!? Да не говорим за приказките...

В момента персоналът се придържа към правилото "Като си в болница, ще те боли!"
Е, да, ама раждането на дете не е болест, то е посрещане на нов живот.
Значи всяка една от нас 9 месеца "мъти" бебето, представяйки си как ще го дойде денят, в който ще го гушне, мечтаейки си за най-сладкото личице, ръчички и крачета... и когато дойде тоз миг, слуша реплики от типа на "А кога го прави, не вика, а?" и то тези са най-възпитаните.

Никак не съм за секциото, но намирам, че наредбите от този вид ще вдигнат рушветите и ще направят секциото още по-желано и търсено, а на някои родилки, наистина нуждаещи се от секцио, ще бъде отказвано.
Както винаги, хем искат да печелят от нас, хем го правят по гадния начин. Да има страх от раждането, да ни плашат с какво ли не, а сега ограничават секциото, за да отиват повече родилки в частните им клиники.

issy81, съжалявавам за това, което ти се е случило, но не мисля, че тази психоложка ти е от полза.
Ако действаме по тази логика, ти не бива и секс да правиш.
Мисля, че ключовата дума е ДОВЕРИЕ - защото когато се любиш с някого, ти трябва да му имаш доверие, ти оставяш тялото си в ръцете му. Когато раждаш, също трябва да имаш доверие на лекаря. Мисля, че ако си срещнала правилния мъж, който да те накара да почувстваш доверие, любов и закрила, той ще те излекува.
А ако намериш и правилния лекар, ще родиш без шевове и притеснения, и това окончателно ще те убеди, че си надмогнала страховете. Раждането на дете е нещо съвсем различно. Ти в момента си много наострена и няма да ме послушаш, но когато си готова за дете, го искаш първо в душата си - представяш си го, мислиш си на кого ще прилича, пожелаваш си да има определени качества, измисляш му име, а също и галено име... и си готова на всичко за него. Останалото е очакването да се роди - а раждането минава, и колкото си по-наясно с тялото си, толкова по-малко ще има "рязане", "шиене" и тн... По-скоро бих те посъветвала да родиш в частна клиника или в чужбина, за да може да те обградят с грижи и да им имаш доверие. Но само ако си готова за дете.

Напълно съм съгласна с това изказване. Всяка жена сама за себе си трябва да реши как иска да ражда. Това е почти същото като да се забранят абортите, освен по - медицински причини. Ако наложат и приемат такава наредба много от лекарите няма да смеят да направят секцио, дори и да има някакъв показател за това и ще чака до последно, което според мен е излишен риск. Все пак говорим за два и повече човешки живота. За протокола вече влязла в деветия месец, бебето седалищно и ме подготвят психически, че ще се наложи секциоза което честно казано се радвахто взе, че се обърна и родих нормално

# 112
  • София
  • Мнения: 17 592
И да го забранят, няма да намалеят секциото по желание. Все още в нашата държава с пари всички се постига.

Не, разбира се - ще намалеят секциите по медицински показатели. В едно с увеличаването на "регламентираните" подкупи. С други думи, все повече жени, които наистина имат нужда от секцио, ще раждат вагинално - независимо от риска.

Общи условия

Активация на акаунт