дайте съвет за запушено носле

  • 6 711
  • 50
  •   1
Отговори
Здравейте мами! Бебето ми е на 8 месеца и от 2 дни и е запушено нослето.Слагам и капки Виброцил,но маи полза няма голяма.Преди това и Тонимер и помпичка.От време на време подкашля,но ми се струва че това е от капките.Дайте съвет дали да и дам Нурофен или ако знаете нещо по добро.Просто за първи път ни се случва и сам притеснена ,защото милата не може да спи заради нослето.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 672
аз досега съм се справяла със Стеримар много съм доволна

# 2
  • Мнения: 2 122
Низита- мас и спрей, страхотно действа  Peace
маста поддържа лигавицата на носа влажна и не позволява изсушаване

# 3
  • Мнения: 1 427
В нашата отчетна много майки си взеха тази помпа http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1960 и всички са изключително доволни-веднага отпушвала нослето.

# 4
  • Мнения: 9 814
Стеримар.

# 5
  • Мнения: 540
и ние сме доволни от стеримар

# 6
  • Мнения: 109
За стеримара вече си разбрала,но не разбрах защо мислиш за Нурофен............Ако няма температура няма нужда,а най-добре заведи детенце на преглед,защото може и гърлото да е възпалено и да се наложи третиране и там.Бързо оздравяване ви желая Peace

# 7
  • Мнения: 2 197
Ако само запушения нос ви е проблем няма нужда от друго.

# 8
  • Мнения: 8 228
Мога да препоръчам и Риномер. По същество е същото като Стеримар, но понеже сме ползвали и двете, мога да кажа, че на Риномера помпичката му е по-добра. Струята е по-фина, а натискането действа като дозатор.

# 9
  • Мнения: 5 940
Стеримар, както са ти казали. Мисля, че няма нужда от Вирброцил. Правила съм и инхалации с лайка, временно доста облекчават.
Иначе при усложнения, евентуални бактерии, моят педиатър изписва едни капки за очи, които всъщност облекчават при хрема много бързо. Мисля, че бяха Гаразон.

# 10
  • Мнения: 4 433
Ох и ние сега сме с хрема
Ползвах и Стеримар и Виброцил нищо Tired

# 11
  • Мнения: 3 219
Здравейте мами! Бебето ми е на 8 месеца и от 2 дни и е запушено нослето.Слагам и капки Виброцил,но маи полза няма голяма.Преди това и Тонимер и помпичка.От време на време подкашля,но ми се струва че това е от капките.Дайте съвет дали да и дам Нурофен или ако знаете нещо по добро.Просто за първи път ни се случва и сам притеснена ,защото милата не може да спи заради нослето.Благодаря ви предварително!

Низита е много хубав мехлем, пък и безвреден. Естествено, хубаво е да го види и лекар.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 524
освен стеримара или сходните му, аз ползвам хомеопатичен назален спрей (има и капки) Еуфорбиум и съм много доволна Peace нурофен не мисля че ти е необходим Peace

# 13
  • Мнения: 1 674
Задължително на лекар.Не пишеш има ли секрети от носа?Дори и да не му е запушено нослето переодично почиствам със стеримар засъхналите  секрети в нослето.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Дали има хрема наистина? Питам, защото на моята щерка нослето и беше се разхъркало и аз превантивно започнах да и слагам виброцил. Леле ...... като текнаха едни сополи, ужас беше 6-7 дни, капките не помагат. После четох някъде че капките могат да увредях хосната лигавица и спрях да и капя. Още на следващия ден хремата намаля и на 2-рия вече нямаше нищо  Peace . Така че полека с виброцила. Май им идва по силен, пък и на листовката пише за деца над 1 година, въпреки че педи ни го изписа още на 4-5. Чисти само със Тетрисал, Стерилмар или каквото имаш под ръка, но с капките действай много внимателно. Ако не спирах хремата, консултирай се с лекар  Peace

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Заведи бебето на лекар и вземете секрет Peace

# 16
  • Мнения: 3 219
Заведи бебето на лекар и вземете секрет Peace

О, те толкова лесно не пускат изследвания за секрети докторите, само при продължителна и упорита хрема.

# 17
  • Мнения: 982
Заведи бебето на лекар и вземете секрет Peace

Е, ако секретът е бистър и не влачи хремата със седмици, едва ли има нужда от взимане на секрет.
Освен Стеримара, от който съм доволна, през нощта, близо до главата, слагам чинийка с нарязан лук.Миризмата в стаята не е от най-приятните, но помага.

От капките, знам, че Олинт са за отпушване, но не съм сигурна дали стават за 8-месечно бебе.

След като е първо боледуване, предполагам, си притеснена, повече отколкото е нужно.Спокойно, ще мине, със или без капки, за около седмица. Wink

# 18
  • Мнения: 3 314
низита  Peace

# 19
  • Мнения: 8 242
Синът ми го лекувам с хомеопатия и от хомеопатката знам, че Виброцил са едни от най-гадните капки  Rolling Eyes макар че масово се изписват..
Ако е само запушено нослето - пробвай да овлажниш малко въздуха в стаята.. Можеш да даваш вит. С и да пръскаш низита или стеримар..
Към капки прибягвай в краен случай, защото колкото помагат токлова и вредят.. и най-много да хронифицират хремата..

А за вземането на секрет - по мое желание съм взимала секрет на сина ми и с бистри и с тъмнозелени сополи - и двата пъти нищо не изолираха. Спрях да го тормозя с тез глупости, ама нали съм любопитна - какво пък толкова им е на зелените сополи  Mr. Green Е, оказа се че и те може да са "чисти" откъм гадинки Simple Smile

# 20
  • Мнения: 569
  Ние сме в абсолютно същото положение Sad
  Но освен , че се запушва и непрекъснато му тече нослето. Почиствам с аспиратора , първите 2 дни слагах Тетрисал, но нямаше голям ефект, 2 нощи почти не сме спали- плаче и не може да диша. За това от вчера слагам Виброцил - но максимум 3 пъти на денонощие по 1-2 капки за максимум 3 дни- иначе има обратен ефект. Sad
  Днес вече е по-добре!Дано и при вас скоро да отмине!

# 21
  • Мнения: 127
Здравейте мами! Бебето ми е на 8 месеца и от 2 дни и е запушено нослето.Слагам и капки Виброцил,но маи полза няма голяма.Преди това и Тонимер и помпичка.От време на време подкашля,но ми се струва че това е от капките.Дайте съвет дали да и дам Нурофен или ако знаете нещо по добро.Просто за първи път ни се случва и сам притеснена ,защото милата не може да спи заради нослето.Благодаря ви предварително!

   Аз те съветвам да пуснеш една микробиология - купи си от аптеката един стерилен тампон или пък си вземи от лаборатория на място и вземи носен секрет. Занеси го в някоя лаборатория. В много случаи тези симптоми се дължат на някаква инфекция (най-често Staphylococcus aureus или Streptococcus). Така по-лесно ще се разбере причината. Ако е инфекция ще пие 1 седмица антибиотик и ще мине всичко.

# 22
  • Мнения: 76
ние няколко месеца бяхме така докато се намери не6то което да действа наистинадобре и това беше BACTRUBAN, но определено заведи детето на лекар

# 23
  • Мнения: 3 219
Здравейте мами! Бебето ми е на 8 месеца и от 2 дни и е запушено нослето.Слагам и капки Виброцил,но маи полза няма голяма.Преди това и Тонимер и помпичка.От време на време подкашля,но ми се струва че това е от капките.Дайте съвет дали да и дам Нурофен или ако знаете нещо по добро.Просто за първи път ни се случва и сам притеснена ,защото милата не може да спи заради нослето.Благодаря ви предварително!

   Аз те съветвам да пуснеш една микробиология - купи си от аптеката един стерилен тампон или пък си вземи от лаборатория на място и вземи носен секрет. Занеси го в някоя лаборатория. В много случаи тези симптоми се дължат на някаква инфекция (най-често Staphylococcus aureus или Streptococcus). Така по-лесно ще се разбере причината. Ако е инфекция ще пие 1 седмица антибиотик и ще мине всичко.

Е, момичето каза, че е от два дни със сополи, вие веднага-секрети, антибиотици и т.н.
БактрОбана се изписва при стафилококова инфекция, ако не се лъжа. Ето какво намерих:

Описание
ПОКАЗАНИЯ:
Антибактериално средствo за локално приложение в носа.
Действа бактериостатично срещу Staph. aureus, Strept.spp и др.
За елеминиране на назално стафилококово носителство.
ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ:
Нанася се 2 пъти на ден за не по-малко от 5 дни. За нанасяне на унгвента се използва памучен тампон. След нанасяне ноздрите трябва да се притиснат с пръсти няколко пъти.
Не прилагайте лекарството повече от 10 дни.

# 24
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Можеш да даваш вит. С и да пръскаш низита или стеримар., но определено го заведи на доктор

# 25
  • Мнения: 2 825
Аз само пръскам с морска вода на спрей, не знам как се казва в БГ, не мисля, че лекарства ще помогнат за запушено носле.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 719
Низита!
Все пак обаче е добре да ви види педи!

# 27
  • Мнения: 2 122
секрет няма лошо да пусне, но Бактробан пък е пълен абсурд без доказана инфекция да се ползва

# 28
  • Мнения: 8 999
С дъщеря ми мъчех и себе си, и нея със Стеримар. Със сина ми бях безкомпромисна със сополите - преди сън задължително капвам Олинт или Ксилометазолин. Спи спокойно цяла нощ, без да хърка и да се буди. Беше на 7м., когато пробвах за пръв път след три безсънни нощи. Оттогава, каквото и да капя през деня, за през нощта слагам нещо, което със сигурност държи носа отпушен и подсушава сополите /за да не се стичат надолу и да няма усложнения/.

# 29
  • Мнения: 1 059
Низита- мас и спрей, страхотно действа  Peace
маста поддържа лигавицата на носа влажна и не позволява изсушаване

Освен това при нас помогнаха и черните капки(изписани от педито)-Коларгол.

# 30
  • Мнения: 305
Абе...
Аз си карам само на обилно количество физиологичен разтвор в носа, иначе Виброцила е единственото с което някога съм рискувала.

# 31
  • Мнения: 698
Всички описани средства се прилагат при различни проблеми. Не може така да се прецени. Коларголът е сравнително силно лекарство. Единственото,което може да се приложи по предложения от форума е Стеримар, Низита или най-обикновен физиологичен р-р. Останалото трябва да го предпише лекар.

# 32
  • Мнения: 2 035
Педи оправях малката като и капех в нослето екстракт от лайка (малко количество вода го запарвах с огромно количество лайка) и когато се сетя през деня и капвах в нослето по 2 капки в ноздра, много съм доволна - няма вредно действие, и не може да прекалиш  Wink


Иначе един съвет от мен- първо пръскаш с Незита или Стеримар (някакъв физиологичен разтвор), после почистваш нослето с помпичка и чак след това слагаш каквито и да е капки за нос изписани от док. Примерно за течни прозрачни суполки са Виброцил крем и капки, за зеленикави Коларгола...абе педи каквото ти каже най-добре!

# 33
  • Мнения: 257
Аз мисля че е наи добре да заведете бебето при педиатърката ви  тя ще ви каже наи добре 

# 34
  • Мнения: 1 966
само физиологичен разтвор обилно, или Стеримар  Peace веднага отпушва нослето

# 35
  • Мнения: 511
Физиологичен разтвор,низита или стеримар.Но е добре да направите една консултация с лекуващия лекар на детето.Все пак ще бъде преслушено и видяно гърлото.

# 36
  • Мнения: 3 929
Промивай със Стеримар нослето или с физиологичен разтвор. Щом нослето е запушено, може вечер, за да може да спи, да капеш Ксилометазолин. Виброцил съм ползвала, но изобщо нямат ефект. Всъщност, сигурно няма капки, които да не съм ползвала. Ксилометазолинът отпушва носа и изсушава носната лигавица, което спира стичането на секретите към гърлото. Но и с тях не трябва да се прекалява - не повече от 3 дни. Може да ползваш и Низита, но аз не съм особено доволна от нея. Въпреки това, не спирай Стеримара.
А щом детето покашля, не е лошо да го заведеш на педиатър. Все пак е само на 8 месеца.

# 37
  • Мнения: 922
аз ползвам Аркол /сребърна вода/   Peace

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
капех в нослето екстракт от лайка (малко количество вода го запарвах с огромно количество лайка) и когато се сетя през деня и капвах в нослето по 2 капки в ноздра, много съм доволна - няма вредно действие, и не може да прекалиш  Wink

И аз започнах от скоро да процедирам по същия начин и съм доволна, наистина помага  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Стреримар, помпа за нос, клечки за уши. Нурофен се дава за Т.

# 40
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Стреримар, помпа за нос, клечки за уши. Нурофен се дава за Т.
Точно!  Peace

# 41
  • Мнения: 388
Ползвала съм Виброцил - според мен няма ефект, а продължителното му използване не е препоръчително. Ползвам Стеримар - по-удобен е, но Низитата  за през ноща е по-добре, защото има по - дълготраен ефект. Отскоро открих клеевата тинктура - за 3 капания сополите спряха.

# 42
  • Мнения: 493
аз досега съм се справяла със Стеримар много съм доволна

И аз така Peace

# 43
  • Мнения: 6 713
И ние сме в кюпа! Tired

Низита- мас и спрей, страхотно действа  Peace
маста поддържа лигавицата на носа влажна и не позволява изсушаване


Как се ползва тази мас? В нослето ли се маже?

# 44
  • Мнения: 1 091
За хремата при малкия ползвам единствено това:100мл. лайка+2ч.л. захар.Капе се когато се сетиш.Всеки път действа безотказно.Малкия преди 2 дена имаше хрема ,защото му избива зъбче.Почнах с тоя разтвор и сега сме ок.А този разтвор ми бе казан от личната лекарка.А на нея някакъв професор от София.Пробвала съм и стеримар с баткото и низита и виброцил.Не е хубаво да се прекалява със спрейовете.Може да се получи разраняване.

# 45
  • Мнения: 1 059
leni_vas,капките от клеева тинктура как ги правиш,колко разреждаш клея и с какво,или направо неразреден го накапваш?

# 46
  • Мнения: 2 122
тубичка има дълга и тънка "човка" с която безпроблемно достигаш по-навътре в нослето на бебко мажеш колкото пусне, все е нещо

# 47
  • Мнения: 1 121
Аз съм ползвала Стеримар и Виброцил. И от двете съм доволна.

# 48
  • Мнения: 388
leni_vas,капките от клеева тинктура как ги правиш,колко разреждаш клея и с какво,или направо неразреден го накапваш?
За клеевата тинктура прочетох тук:
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=1645&postdays=0& … =asc&start=20
Д-р Михайлов подробно обяснява "Що  е то хрема" и дава различни варианти за справяне с нея. Изпробвах клеевата тинктура и определено има ефект. Дъщеря ми ги нарича "гадните капки" - след накапване й давам нещо сладко или сокче за да си оправи гърлото.

# 49
  • Мнения: 28
Пробвай с Коризалия-хапчета хомеопатични за настинка и хрема.Счукват се и се дават с малко вода
Пръскай си и Стеримар и може и капки Еуфорбиум, те също са хомеопатични.

# 50
  • Мнения: 2 803

аз досега съм се справяла със Стеримар много съм доволна

И аз така Peace

Общи условия

Активация на акаунт