дайте съвет за запушено носле

  • 6 734
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 305
Абе...
Аз си карам само на обилно количество физиологичен разтвор в носа, иначе Виброцила е единственото с което някога съм рискувала.

# 31
  • Мнения: 698
Всички описани средства се прилагат при различни проблеми. Не може така да се прецени. Коларголът е сравнително силно лекарство. Единственото,което може да се приложи по предложения от форума е Стеримар, Низита или най-обикновен физиологичен р-р. Останалото трябва да го предпише лекар.

# 32
  • Мнения: 2 035
Педи оправях малката като и капех в нослето екстракт от лайка (малко количество вода го запарвах с огромно количество лайка) и когато се сетя през деня и капвах в нослето по 2 капки в ноздра, много съм доволна - няма вредно действие, и не може да прекалиш  Wink


Иначе един съвет от мен- първо пръскаш с Незита или Стеримар (някакъв физиологичен разтвор), после почистваш нослето с помпичка и чак след това слагаш каквито и да е капки за нос изписани от док. Примерно за течни прозрачни суполки са Виброцил крем и капки, за зеленикави Коларгола...абе педи каквото ти каже най-добре!

# 33
  • Мнения: 257
Аз мисля че е наи добре да заведете бебето при педиатърката ви  тя ще ви каже наи добре 

# 34
  • Мнения: 1 969
само физиологичен разтвор обилно, или Стеримар  Peace веднага отпушва нослето

# 35
  • Мнения: 511
Физиологичен разтвор,низита или стеримар.Но е добре да направите една консултация с лекуващия лекар на детето.Все пак ще бъде преслушено и видяно гърлото.

# 36
  • Мнения: 3 929
Промивай със Стеримар нослето или с физиологичен разтвор. Щом нослето е запушено, може вечер, за да може да спи, да капеш Ксилометазолин. Виброцил съм ползвала, но изобщо нямат ефект. Всъщност, сигурно няма капки, които да не съм ползвала. Ксилометазолинът отпушва носа и изсушава носната лигавица, което спира стичането на секретите към гърлото. Но и с тях не трябва да се прекалява - не повече от 3 дни. Може да ползваш и Низита, но аз не съм особено доволна от нея. Въпреки това, не спирай Стеримара.
А щом детето покашля, не е лошо да го заведеш на педиатър. Все пак е само на 8 месеца.

# 37
  • Мнения: 922
аз ползвам Аркол /сребърна вода/   Peace

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
капех в нослето екстракт от лайка (малко количество вода го запарвах с огромно количество лайка) и когато се сетя през деня и капвах в нослето по 2 капки в ноздра, много съм доволна - няма вредно действие, и не може да прекалиш  Wink

И аз започнах от скоро да процедирам по същия начин и съм доволна, наистина помага  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Стреримар, помпа за нос, клечки за уши. Нурофен се дава за Т.

# 40
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Стреримар, помпа за нос, клечки за уши. Нурофен се дава за Т.
Точно!  Peace

# 41
  • Мнения: 388
Ползвала съм Виброцил - според мен няма ефект, а продължителното му използване не е препоръчително. Ползвам Стеримар - по-удобен е, но Низитата  за през ноща е по-добре, защото има по - дълготраен ефект. Отскоро открих клеевата тинктура - за 3 капания сополите спряха.

# 42
  • Мнения: 493
аз досега съм се справяла със Стеримар много съм доволна

И аз така Peace

# 43
  • Мнения: 6 713
И ние сме в кюпа! Tired

Низита- мас и спрей, страхотно действа  Peace
маста поддържа лигавицата на носа влажна и не позволява изсушаване


Как се ползва тази мас? В нослето ли се маже?

# 44
  • Мнения: 1 091
За хремата при малкия ползвам единствено това:100мл. лайка+2ч.л. захар.Капе се когато се сетиш.Всеки път действа безотказно.Малкия преди 2 дена имаше хрема ,защото му избива зъбче.Почнах с тоя разтвор и сега сме ок.А този разтвор ми бе казан от личната лекарка.А на нея някакъв професор от София.Пробвала съм и стеримар с баткото и низита и виброцил.Не е хубаво да се прекалява със спрейовете.Може да се получи разраняване.

Общи условия

Активация на акаунт