МАРТ е толкова далече, ах че не издържам вече

  • 12 755
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 495
Белла спомняш ли си Митко какво ти каза на работата ти?  Joy Joy Joy
Че ще имам момченце, как мога да забравя Laughing Лекарката каза"мъж ще е, на 100 %, ето купила съм си нов джип и го залагам ако не е така" Joy Доста майки, които познавам и са били на консултация при нея казват че наистина познава пола. Wink
За лекцията във вторник засега няма как да дойда освен ако не ме сменят да съм от 12 на работа.Ще видим.Ако има някаква промяна ще ти звънна Peace

Janitsa, ами мери се нухалната гънка на вратлето(май така се казваше) или дебелината казано другояче...за седмиците незнам точно кога се прави, ама лекарката и миналия месец я мери.Значи това което знам е че гънка под 1.5 см се счита за добре, над 1.5 см има риск от синдром на Даун. ... Peace
tai, И ти ще усетиш бебето и то в момент в който не очакваш Laughing Стискам палци за син щъркел!  bouquet

# 286
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Добро утро.
Бр-р-р-р, днес много мрачно времето тук. Срам-не срам, сложих ботуши и зимна абичка.
Dianaknikolova, за два работни дни излизат резултатите. Не се притеснявай, ще са ок  yes
The light_2008, надявам се, че кучо е добре Praynig
Зелено човече, браво за хубавите резултати baloni
Любима, докога ти казаха да пиеш аспирина? На мен ми казаха, че от тази седмица мога да го спирам, даже малко се притеснявам да го спра.
Белла, честито за сините гащи и липсата на киста.
Цените на дрехите за бременни наистина са доста надути пък и изглеждат лелчински. Може дънки да си взема, ще видим, другото да го шия.
За килограмите, ще ми се да не качвам повече от 15, но никога не съм се ограничавала с храната. Само дето не съм била и така обездвижена-само на разходки.
Тази гънка при мен я мериха миналата седмица-в 15 г.с.
Петък е, хайде по-бързо да свършва и да си ходим atwork

# 287
  • Мнения: 819
О, аз съм с ботуши от 3 дена вече  Simple Smile и ми е много добре така.
Само аз ли се надявам гащите да са розови?  Laughing В 13-та г.с. ми казаха най-вероятно мома, ама то тогава си беше рано, така,че нищо потвърдено нямам още...

# 288
  • Мнения: 216
Дивена, и за Майчин дом се говорят много лоши неща (може би е дори най- оплювания), но аз не бих го заменила. То наистина си е въпрос на лично преживяване и въпрос на това в коя обстановка и в чии ръце се чувстваш най- сигурна и спокойна Rolling Eyes

О, да в МД си е соц - обстановка... но пък имат най-добрата неонатология. За мен това е по-важно от обкръжението, в която оставам няколко дни. А ако си имате и уговорка за раждането със свестен доктор, още по-добре  Grinning Освен това, съвсем близо ми е - мога и пеша да стигна (от ББ до МД са около 10мин спокоен ход)  Simple Smile

А, да, за килограмите - то при всеки е различно.... При първата ми бременност качих 10, после с близнаците - 17... Сега се надявам да не прекалявам с наддаването, но като гледам с каква скорост ми расте коремчето... замирисва ми на коремни преси след година  Embarassed

btw за срещата... 10.15 ми е рано, но мога да се присъединя към НДК - направо за кафенцето. Е, сега ако уточните и кое кафене сте избрали, чудесно ще бъде   Grinning

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 10:35 от maria_d

# 289
  • Мнения: 70
Janitsa, ами мери се нухалната гънка на вратлето(май така се казваше) или дебелината казано другояче...за седмиците незнам точно кога се прави, ама лекарката и миналия месец я мери.Значи това което знам е че гънка под 1.5 см се счита за добре, над 1.5 см има риск от синдром на Даун. ... Peace

Белла малко се позачудих като писа за 1.5 см а досега навсякъде бях срещала да говорят за mm /милиметри/
та се разрових къде бях срещала това че да си припомня
http://www.lmpbg.org/downloads/FETAL_MORF.doc
в 11-13 седмица на бременността се провежда специализираното изследване “нухална транслуценция”
Нухалната транслуценция е пространството между кожата и вратната мускулатура на плода. В случай, че то е повече от 3 мм, това са данни за повишен риск от раждане на дете с болестта на Down.
След 16-та седмица може да се измери и т.нар. “гънка на врата”. В случай, че тя е над 5 мм, това е белег за повишен риск от раждане на дете с болестта на Down.

В 13 седмица ми я мериха във Варна, а сега ще съм си при моята док от ЖК и ще видим дали ще я измери ако не аз ще я попитам

# 290
  • Мнения: 2 495
След 16-та седмица може да се измери и т.нар. “гънка на врата”. В случай, че тя е над 5 мм, това е белег за повишен риск от раждане на дете с болестта на Down.

Ами нашата е 4, 2 мм newsm78 Ама лекарката каза че над 1.5 см се счита за рискова.Така че щом така казва тя,съм спокойна.
Ей сега ще кача снимки на бебо в албума Hug

# 291
  • Мнения: 70
Белла извинявай ако съм те притеснила нещо, то няма и за какво де. Дори и от това изявление се вижда че 4.2 мм си в нормите.
Да не би лекарката да ти е казала половин сантиметър т.е. 0.5 см = 5 мм
Просто исках да си припомня да съм подготвена за прегледа.

# 292
  • Мнения: 361
блаво на Белла за сините гащи Hug
Аз незнам какво искам. Майка казва, че ако първото е момиче е по-лесно. Родата искат момиче. Таткото и той е безразличен. Само ако е момиче каза, че ще си купува пушка Joy

# 293
# 294
  • Мнения: 400
Реших да се включа и аз:)

Очаквам бебчо на 3ти март, 2009 г.

Това ми е втора бременност.

# 295
  • Мнения: 107
Ела в новата тема!

Общи условия

Активация на акаунт