ДЕКЕМВРИ вече наближава, до голямата радост малко остава

  • 12 956
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 315
Честит празник на всички!  newsm51

# 31
  • Мнения: 2 592
Здравейте момичета  Hug

Да се похваля: с майка днес взехме комплект за изписване на бебка, много ама много е сладък  Simple Smile Избрах си го в жълтичко, много е нежно. Тъкмо ако реши да ме изненада и се окаже момченце, няма да му се смеят, че е в розово  Laughing Вие стигнахте ли до тази покупка или само аз съм толкова нетърпелива  newsm78
Мисля утре да си взема и този комплект на Avent естествено начало - 144 лв. ми се струва доста изгодна цена за това, което включва
Вече не мога да се спра, толкова сладки дрешки има по магазините, хич не ме интересуват суеверията, смятам да се впусна в покупки  Laughing

djudjana, мерси за пожеланията, аз също да ви пожелая утре една приятна лекцийка и после кафенце. И да си водиш записки, ще разказваш другата седмица  Wink

Invisible, в петък не можах да се включа да ти пожелая приятен последен работен ден. Как се чувстваш вече в отпуск, големият ден наближава  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 255
Здравейте момичета..
Включвам се телеграфно... Simple Smile
Първо - честит празник!!!
Бебо вече няма кисти - в петък се побърках между прегледа по ЖК, където се шашнах, и прегледа при Балев, където се ухилих... Чаках без час при Балев, той видя че няма кисти, и каза "не ми се пише подробно, ето ти снимките, сега няма да плащаш, ела в 32 г.с. за редовен последен преглед".
Иначе в къщи е ремонт, в петък почти не бях на работа, ние с малкия сме изселени при майка ми.. а докато майсторите се изнесат и започне домашанта бригада с валяка и четките, почивните дни свършиха. Сега ще се включа и аз за последните усилия, че до утре сутрин къщата да добие вид за живеене с торнадо "Дарин".
А на работа се готвим за международна среща на варненска територия.. и работната седмица ще е до неделя среднощ Simple Smile
Чао, целувки.. ще ви чета по-нататък през седмицата

# 33
  • Мнения: X
Привет,
след Вени и аз минавам телеграфно.
Добре сме, корема расте, бебка рита, аз с контракции и на магнезий. Всичко както си е от седмици. Още няколко дни и влизам в 7 месец, по случая направих първата покупка за принцесата, едно палтенце на Прада. Хем на разпродажба, хем прекрасно, как да издържа? Иначе бебето всичко си има от батковците, ще я поглезя с няколко мадамски дрешки и това ще е.
Миналата седмица направихме едно дълго пътуване с татито, в опит да намерим жилище в Германия в града в който ще се местим. Жилище не намерихме, но разгледахме града добре и вече съм си набелязала кои квартали са ОК и кои не. Надявам се татито скоро да намери жилище, че местенето си иска време, а раждането идва с бясна скорост.

Много искам Ники да пише как е бебето. Всеки ден влизам и преглеждам набързо темата, търсейки новини от тях. Моля се детецето да е силно и новините да са само хубави.

# 34
  • Мнения: 46
Dani_cat, моят термин е на 25.12. По принцип не съм си мислила да се ангажирам с конкретен лекар поради ред причини: първо, не смятам, че ние обикновените хора можем да определим кой е добър лекар,кой е по-добър и т.н., дори и да сме чули разни истории, всяка бременност е индивидуална и така, не мога да си избера лекар само защото трябва на някого да дам пари, не го разбирам...А и като добавим факта за празниците около които ще се случи раждането, аз дори не знам в кой град ще ми се случи да родя, всичко е възможно. Родителите ми живеят в Пловдив и много ясно, че по празниците ще ми се иска да съм там, ако се ангажирам с лекар трябва да си стоя вързана в София. Ходих на ден на отворените врати в Шейново и ми хареса - чисто е, хората са си специалисти всички - какво да им избирам, просто отивам когато ми се случи и там ще си има дежурни, смятам, че това е по-нормалния начин. Ние в днешно време само си усложняваме живота с толкова много избор и привилегии. Ако ми се случи в Пловдив, отивам в някоя от големите болници там и пак ще има дежурни, това е, така съм го намислила при мен. Теб какво точно те притеснява? Че трябва да вдигнеш някой доктор от масата ли?

# 35
  • Мнения: 2
Привет и от мен за новата темичка!
Честит празник на всички!
Гледам че се притеснявате да пиете осцилококцинума, няма страшно на мен ми го изписаха и аз вече става 2 пъти съм пила от него. Иначе за хремата може да си вземете от аптеката апула Витамин Ц и да си капвате по 2 капки във всяка ноздра! Другото което зная за запушен нос е захаросан мед вземате едно малко топче и го слагате в носа си и лягате за да се разтопи, но изрично подчертавам меда трябва да е захаросан!
Добре дошли на новите мами и лека бременност.
За температурата може да пиете Парацетамол, но изрично ви казвам само 3 таблетки за целия ден може да вземете или по 1 таблетка на 8 часа.

# 36
  • Мнения: 2 957
Здравейте и от мен в новата тема   bouquet

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 326
Нямам вече температура newsm44 Преди малко я мерих - 36.5. Купих си Осцилококциум за всеки случай от аптеката. С татито си направихме една дълга разходка. То наистина прекрасно слънчево време беше, ама май пак ще вали. Днес взех 2 Коризалии за носа и вече съм ОК. Ядохме една цаца с картофи и май беше стара мазнината и доста мазничко, та сега пък ми е гадно на корема Flushed
Този комплект на Авент за 144 лв си го взех и е много готин. Отделно ще си взема само един биберон-залъгалка и четка за миене на шишета.  Взех си и кремчето за подготовка на зърната - 22.50 лв е.

# 38
  • Мнения: 1 131
Ето ме и мен в новата темичка.

Йоанка поздравления за темата.Както винаги си се справила чудесно.
По-назад някой питаше за лек срещу киселини.Аз също вечер съм с ужасни киселини.На ЖК преди няколко дена доки ми изписа хомеопатични гранули на Боарон (robinia pseudo-acacia)-3 пъти по 5 гранули на ден.Каза,че ако не помогне няма и да навреди.Но въпреки всичко вечер преди да си легна изпивам една лъжичка хлебна сода и след това чаша вода.След 5 минути содата инстинктивно те кара да се уригнеш и неутрализира киселините.
Аз утре ще ходя на алерголог,защото запушения ми нос много ме тормози и депресира.Всъщност хремата ми е много суха,нямам течащ нос или някакви секрети,но носната ми лигавица се е алергизирала от олинта и сега е постоянно набъбнала.Ако не сложа Диабенил ринекс(така гадно лютят тея капки,ама това ми изписаха) не мога да дишам.А вечер положението е критично.Събуждам се -носа си ми сух и запушен.Незнам какво да правя.Страхувам се да не съм си повредила носа-май така е станало.

Ники,умолявам те влез и драсни две думички само.Сигурна съм,че всичко е наред,но...пиши.

# 39
  • Мнения: 429
Запис и от мен, че трябва да се потрудя над вечерята:о)

# 40
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте момичета и честит празник!
Относно хремата мога да ви кажа изпитано лекарство - взимате си от аптеката Клеева тинктура. Състои се от пчелен клей и спирт, така че може да я използвате без притеснения. Та в 10мл физиологичен разтвор (напр. Стеримар) капвате 5 капки от клеевата тинктура и капките са готови. Трябва да ви кажа, че моментално пресича хремата. Ако си намерите и старо шишенце от "Олинт" например, може да го използвате, за да впръсквате капките с него, да не си играете с капкомер. Това го разбрах от хомеопата, който се появява от време на време в "Часът на мама". Пробвах го на дечко и направо се родих ви казвам.  Flutter

# 41
  • Мнения: 1 131
Позволявам си да копирам пост на Нина Пиколина от един от подфорумите.Поста е с днешна дата.

Здравейте на всички,

радвам се, че сме заедно по този труден за нас път.

Малката ми душичка продължава да се бори, Включили са я на дексаметазон за белите дробчета, че не се развиват много добре и много силно се надявам това лекарство да има резултат, защото това ще бъде един от основните проблеми. Иначе по много малко я захранват, 2-3 мл. АМ, което тя не винаги приема. Малка е още, свалила е и последния път беше 660гр.

Дай Боже да мине критичния период и да има сили и шанс да живее пълноценно. Моля се всеки ден!!!

Прегръщам ви.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Позволявам си да копирам пост на Нина Пиколина от един от подфорумите.Поста е с днешна дата.

Здравейте на всички,

радвам се, че сме заедно по този труден за нас път.

Малката ми душичка продължава да се бори, Включили са я на дексаметазон за белите дробчета, че не се развиват много добре и много силно се надявам това лекарство да има резултат, защото това ще бъде един от основните проблеми. Иначе по много малко я захранват, 2-3 мл. АМ, което тя не винаги приема. Малка е още, свалила е и последния път беше 660гр.

Дай Боже да мине критичния период и да има сили и шанс да живее пълноценно. Моля се всеки ден!!!

Прегръщам ви.




Боже дай сили на Ники и малката и душичка да минат критичния период  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig!

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Моля се за Ники и нейната малка кукла Praynig Praynig

Пловдивски мами искате ли и ние да посетим училището на 9 месеца .

 За Пловдив е:
29. 09. 2008 г. – 10.00 ч.  – Д-р Емил Ничев, анестезиолог МБАЛ Торакс, Пловдив ще представи темата “Обезболяване на раждането.”

# 44
  • Мнения: 23
РАБИРА СЕ ЧЕ ВСИЧКИ СЕ МОЛИМ ЗА НИКИ И МАЛКАТА ДУШИЧКА-дано скоро имаме радостни новини
За изписването и аз си купих комплект и то още преди 2 месеца и половина.преди няколко дни си купих още еднокостюмче за бебка много сладко ,имаме си и хавлийка  на която качулката и е пееща и 2 бодита,това са ми за сега покупките,всичко ми е в розово и се надявам да няма изненади на финала,но вече започвам да копувам други цветове

Общи условия

Активация на акаунт