Световната икономическа криза или каквото там се случва в момента

  • 77 514
  • 1 312
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 381
Вчера губернаторът на Чикаго е забранил на всички щатски агенции да работят с Bank of America.

Тази сутрин Род Благойевич е арестуван.

# 571
  • Мнения: 2 257
Грешка. Обърках темите. Извинявам се.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 20:43 от Джи

# 572
  • Мнения: 7 837
Аз лично се чудя, защо след като се дадоха толкова пари на определени банки, същите обявяват съкращения на хиляди хора. Предполагам, че и с автомобилната индустрия ще се получи същото.

От автомобилната вече на няколко пъти обявяват по няколкохиляди бройки...

За банките, май номенклатурата им е доста надута. Изобщо, в по-големите фирми, явно досега е било така.

# 573
  • Мнения: 523
Кейси, сигурно си права за надутата номенклатура, но нали трябваше да видим положителен ефект от "спасителния" план, а новините все по-черни стават. Дано да се контролира и обяви разходването на тези средства.

# 574
  • Мнения: 523
Вчера губернаторът на Чикаго е забранил на всички щатски агенции да работят с Bank of America.

Тази сутрин Род Благойевич е арестуван.
Niki1, нямам време да проверявам, но май нещо за корупция става въпрос.

# 575
  • Мнения: 7 837
Да, говорят за "положителен ефект" от февруари нататък. Пък, колко фирми ще издържат без кредити дотогава, е друг въпрос.

# 576
  • Мнения: 523
Дано да е така. Не, че мен някой ме пита, ама нали тук има трибуна и мога да си кажа - аз съм скептична към тези "спасителни" планове в този им вид. Изобщо тук вече не можем да говорим за пазарна икономика и свободна конкуренция. Още повече, че за мен великите банки, закъсаха главно заради операции, които много приличат на пирамидите от едно време в България. Имам предвид всички тези опции и екзотични финансови инструменти, които уж толкова сложни и съвършени, ама май са си точно пирамиди и нещо от рода на "тука има, тука нема". Безразборното даване на кредити, както и лъженето на хората е другата страна.

# 577
  • Мнения: 1 783
Род Балгоевич, решил да продаде сенатското място освободено от Обама  hahaha. Политиците в Чикаго направо ме разбиват  Joy

# 578
  • T"A
  • Мнения: 2 515
На мен ми беше интересно да прочета, че австралийците подпомагат финансово пенсионери и семейства за Коледните празници:
Australia hands people cash to splurge for Christmas

същата новина в сайта на Reuters

# 579
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Тук като съобщиха какъв е размера на помощите за банките, излезе горе-долу по половин милион на човек, и веднага бе направено предложение, вместо на банките, да се дадат на хората, все пак това са техни данъци. И простата сметка показа - веднага изплащане на жилище от 200-300 хил. Една нова кола примерно 50К, разни други глезотии, и все ще ги докарат до 500К, така потреблението ще се повиши, и парите в крайна сметка пак в банките ще отидат. Ама пък те ревнаха - не били съгласни  Laughing, и сега стискат парите, и не дават заеми на никой.  Crossing Arms И потребление няма.

# 580
  • Мнения: 191
Дано да е така. Не, че мен някой ме пита, ама нали тук има трибуна и мога да си кажа - аз съм скептична към тези "спасителни" планове в този им вид. Изобщо тук вече не можем да говорим за пазарна икономика и свободна конкуренция. Още повече, че за мен великите банки, закъсаха главно заради операции, които много приличат на пирамидите от едно време в България. Имам предвид всички тези опции и екзотични финансови инструменти, които уж толкова сложни и съвършени, ама май са си точно пирамиди и нещо от рода на "тука има, тука нема". Безразборното даване на кредити, както и лъженето на хората е другата страна.
Подкрепям напълно написаното. При това банките вместо да дават кредити на нуждаещите се фирми и хора, използват средствата за да се окрепяват(уголемяват) или да дават дивиденти.....
Нали най-важно е пе4албата.  Twisted Evil

# 581
  • Мнения: 9 052
както каzах  , гледам Октопод и вечЕ съм на 5 ти филм  Wink Много е актуален  Mr. Green е не се стреляме се още под път и над път , но ... Тано Кариди яко се подхилква отвсякъде  Mr. Green

# 582
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 839
Мисля че се дължи на кризата, но банките взеха да се страхуват за парите си. Получихме две писма от различни банки, че ни намаляват сумите по кредитите от 10000 на 2000, и за да не кажете че спекулирам или лъжа готова съм да пратя писмата на всеки които пожелае ( не знам как да ги кача тук).Не е свързано с неплащане в срок, т.к. никога не сме използвали тези карти заради високия им лихвен процент. За пръв път ни се случва, но т.к. бях платила с карта сума по-голяма от 5000.00 ми се обадиха за да потвърдя.
А иначе основния лихвен процент пада, нямам идея обаче в момента отпускат ли кредити.

# 583
  • Мнения: 1 436
Получихме две писма от различни банки, че ни намаляват сумите по кредитите от 10000 на 2000, и за да не кажете че спекулирам или лъжа готова съм да пратя писмата на всеки които пожелае ( не знам как да ги кача тук).Не е свързано с неплащане в срок, т.к. никога не сме използвали тези карти заради високия им лихвен процент.

При нас същото. С мъжа ми имахме по 3-4 кредитни карти, които сме отворили в студентските години заради 0 лихвен процент в началото. Не сме ги ползвали от поне 3 години и в последните няколко месеца получихме писма, че след като тъй и тъй не ги ползваме, банката ще ги  прекрати, като ни благодари за нашия бизнес и се надява в бъдеще пак да дойдем при тях  Whistling Rolling Eyes.

# 584
  • Мнения: 7 837
Нали знаете, че затваряне на карта от банката, рефлектира по-лошо върху кредита, отколкото ако вие си я закриете.

Общи условия

Активация на акаунт