Майки vs. Пенсионери

  • 5 200
  • 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 840
Независимо дали на пенсионери или на майки, но тези пари трябва да покрият липсите на неща от първа необходимост при социално слабите. И то главно при пенсионерите - те имат нужда от пари за лекарства, за отопление, за храна.
Майките са млади хора - те биха могли да работят и да подпомогнат семейния бюджет, вместо да разчитат на прословутите 18 лева детски надбавки.
Но един стар и болен пенсионер не може да работи, за да запълни дупките в доходите си - те са винаги постоянни /една пенсия/.
Майка съм на две деца и доходите на семейството ни не са големи, но наблюдавам баща си, който е болен стар човек, разчитащ на мизерната си пенсия. Аз някак ще се оправя - млада съм, мога и тухли да мъкна на някой строеж, но баща ми няма шанс за допълнителни доходи.
Пращането на пенсионери на морски курорт /при това извън сезона/ е най-големият абсурд, за който някога съм чувала.
Освен пенсионери, в тази държава има и домове за изоставени деца. Има и училища, без безплатна занималня за първи клас. Има и проблем със сметища и заводи за преработка на боклука. Има и изровени улици и тротоари. Има и болни деца, чиито родители до последния момент не знаят дали ще съберат необходимите суми за животоспасяващите операции на рожбите си. Има и инвалиди, които не могат да си позволят инвалидна количка или придружител. Има недостиг на детски  градини.
Държавата харчи пари, които не й принадлежат. Щом дължиш толкова много на едно общество, то е абсолютна наглост да харчиш уж излишните средства за сьомга и черен хайвер. А в същото време народът ти да не може да си купи обикновен хляб и кисело мляко.
Толкова съм възмутена, че не мога да си подредя мислите и аргументите.
И съм сигурна, че в случая отново става дума за една голяма КРАЖБА.

 Peace Дойдохме си на думата! Съгласна съм напълно с това мнение! Особено с последното изречение.  #Cussing out
Подиграват се с хората, които цял живот са си плащали осигуровките и в края на живота си трябва нечовешки да мизерстват.

Ще ми се някой от политиците, дето ги взема тези решения какъв да е размерът на месечната пенсия, де ги вземе един път тия 150 лева и да се опита да изкара месеца с тях - да си плати сметките и да види колко ще му останат за лекарствата, без които не може, и за храна.

# 31
  • Мнения: 2 556
Че те и 1 ден не могат да изкарат със 150 лева горките

# 32
  • София
  • Мнения: 1 603
На теб 25 лв. достатъчно ли са ти да гледаш дете? Едва ли някой би разчитал на детските /независимо от размера им/ да отгледа дете.

Съвсем не биха ми били достатъчни, аз и не разчитам на тях. Разчитам на себе си и на бащата на детето. Все пак, щом сме взили решение да имаме дете, трябва да носим и отговорност за отглеждането му.  А кокошките, които мрънкат по градинките, че държавата не им дава достатъчно да се хванат на работа.

............държавата е можела да разпредели парите за по-големи помощи за майките в България, защото 18лв. месечно не стигат за нищо..
......... Надявам се с тази тема да помогнем някак си за увеличаване на детските, които взимат майките в България.

А тя, държавата, трябва да се грижи за възрастните и болните.  

# 33
  • Мнения: 2 556
Политиката на нашата държава като цяло е недомислена точно за възрастните, бедните и болните хора, за недоносените бебета, които се нуждаят от специални грижи, за децата с хронични заболявания и техните родители. А това е точно, което отличава развитите общества от тези, на които управлението куца - как се отнасят именно към тези хора, които са в най-голяма нужда.

# 34
  • Мнения: 4 892
Темата е неточно формулирана. Извинявам се. Защо трябва да се противопоставят майки срещу пенсионери. Ако е щото форумът е бг мама, ОК, но със същия успех може да се пусне тема онкоболни vs. пенсионери, инвалиди vs. пенсионери, студенти/учащи vs. пенсионери....Има резон всяка една от тези групи да претендира.
Проблемът за мен не е в това за едните или за другите!
Друг е въпросът, че е глупаво измислено с тези "почивки" за пенсионерите. По-разумно е или добавака или цялостно увеличение на пенсиите.
Междувпрочем и пенсионерите са майки/бащи и те са отглеждали деца, май!?! Да не сме цинични!

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 17:30 от NinoTino

# 35
  • Мнения: 4 371
Дрогират ли се, пушат ли нещо, не знам, но за пореден път доказват, че не разсъждават като нормални хора Close
Нещо по-силно от това ще да е Thinking
Не им ли писна да се гаврят с хората?!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 105
Доколкото си спомням предаването вече обърна внимание на темата поне в частта пари за пенсионерите. Още тогава обаче звъняха хора, които точно за това говореха - защо да има за пенсионерите, а за майките не, което говори за някакво настървяване вече между хората. Милен категорично ги режеше! И майките и пенсионерите имат финансови нужди - факт!!! Единственото, което ще постигнете е скандал между тези две части на обществото - лично мнение! Вината не е нито във вас, нито в пенсионерите, нито в майките. Другаде е проблема и според мен трябва да се обърнете натам, но успех едва ли ще има...Пак казвам лично мнение!

# 37
  • Мнения: 6 619
Много грозно заглавие Sick
Пенсионери ,болни, майки ,работодатели vs. управляващи - това е по-правилното.

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз се изказвах и в темата за излишъка - тези пари трябваше да се дадат за децата на България! И то не за детски надбавки, стига глупости - който работи и изкарва достатъчно, не е опрял до 18-те лева. Трябваше да се вкарат пари във фонда за лечение на болни дечица и за инвитро програмите. Що за приоритети има настоящата държавна политика? Забавление за възрастни хоря - супер, гледах ги вчера по новините - сладури, радват се, мило ми стана. Ама какво ми става, като прочета за поредното тежко болно детенце, чиито родители не могат да си позволят скъпо лечение Sad Или за хора, които не могат с години да си родят бебе? Спомени срещу живот?

# 39
  • Мнения: 4 892
belinda, тези пари са за пенсионерите. Какво значи трябваше да се дадат на ...В чужбина има по 3, 4, че и повече безплатни опита ин витро примерно /понеже давате този пример/, полагащи се на дадена двойка и парите за това едва ли са взети от средства, които първоначално са били предвидени за пенсионери.
Нещата малко ми звучат като - абе те вече са взели дали.... /пенсионерите/.

# 40
  • Мнения: 9 814
Равноправие- за всекиго по равно, така трябва да се разпределят парите в тази държава.
Първо няма равноправие между всичките родители- когато аз родих дъщеря си бях студентка, и съответно не работех, от държавата получих 200 лв. за първо живородено дете и нищо повече вече 4 години. Просто защото моето семейство надвишава соц.минимум.
А вие, които вземате 25 лв. детски надбавки, какво купувате с тях на детето си и как с тези пари подкрепяте семейния си бюджет?
Така е и с пенсионерите. В България те са над 1 млн., а колко от тях отидоха на море и то в най-големия студ?
Е, това не е ли подигравка и с едните и другите.
А пък и тези хора не може вечно да са виновни на нас младите.
Работили са по 40 г., за да вземат сега 90-100 лв. пенсия.
Но, не се плашете и ние вървим след тях и едва ли ще ни бъде приятно след време нашите деца да ни обясняват как не заслужаваме една безплатна почивка на море или коледна надбавка от 50 лв.

# 41
  • Мнения: 8 999
Да допълня по темата: най-смешно ми стана, когато някакъв икономист /не помня кой/ съвсем научно обясни как, ако тези пари бъдат раздадени за коледни надбавки на пенсионерите или бъдат усвоени за повишаване на пенсиите, то щяла да настъпи неистова инфлация поради рязкото увеличаване на покупателната способнос на населението. Абе хора, вие, дето говорите по телевизията и в Парламента, вие имате ли представа как живее един пенсионер. Вие знаете ли, че тези 50 лева коледни надбавки той е похарчил преди година за кисело мляко. И най-вероятно е да си купи с тях лекарства, от които досега се е въздължал, въпреки че са му били предписани, или да си върне борчовете /да си плати парното, водата или някоя друга занемарена сметка/. Едва ли пенсионерите, с еднократната мизерна добавка, ще се втурнат в супермаркетите и ще направят опашка на щанда за деликатеси. Или пък ще ги вложат в последната колекция на някой от модните магазини по Витошка.
Възмутена съм от цинизма на правителството.

# 42
  • Мнения: 22 451
За мен това беше поредната голяма простотия на правителството.
Може ли така да се подиграват с хората, дето се чудят как да свържат двата края и дали да си платят сметките или да оставят пари за ядене, а да не говорим за лекарствата. Ще ги пращат на море средата на септември месец, когато на вън е кучи студ и нито могат да се разходят, нито да се изкъпят. Да не говорим, че хотелите като ги гледах бяха по 4-5звезди, а бабите и дядовците горките с плетените елечета и със забрадките. Честно казано нямам думи.
Някой по-напред беше споменал как въпросните хотели са си на разни екземпляри от управляващите, ами естествено, че са техни, няма да ги пратят някъде другаде. Просто си прибират парите и толкова.

По повод пенсионери и майки, трябваше въпросните пари да се разделят и да се дадат и на едните и другите.
Че всяка година има подобна тема, така е, но и всяка година е едно и също. Честно казано дразнят ме изказванията - "пенсионерите са работели толкова години - на тях им се полага, а майките могат да работят - като са си раждали децата, да си ги гледат". Е извинявайте момичета, ама на тази държава явно не и трябват деца щом никой не се грижи за тях. Дайте пенсионери, които да гласуват, хора които да бачкат като луди и да се чудят как да изкарват пари, за да си гледат децата.
Не е нормално една майка да се изказва по този начин. Естествено е че като си родил детето ще си го гледаш, но и тази държава трябва да е поне малко ангажирана към него, защото ако ги няма тези деца след 50-60г няма да имат кого да управляват и от кого да крадат. И подобно мислене колко пенсионерите са заслужили и колко децата ни не е просто абсурдно.

# 43
  • Мнения: 9 814
Mirama по твоята логика пари на пенсионерите не се полагат, само на родителите?!
Лично за никога не съм казвала, че децата ни не заслужават, а пенсионерите- да.

Равноправие- за всекиго по равно, така трябва да се разпределят парите в тази държава.
......................

И едните заслужават и другите- едните са бъдещето на тази държава, но това бъдеще го има, благодарение на нашите родители, баби и дядовци- "гадните пенсионери", които все гледат да ни вземат всичко.
Нещата са вързани.
Все пак говорим за нашите деца и нашите родители.
Но, думата пенсионери и възрастни хора повечето от нас приемат като едно цяло. Малко се виждат в тези думи своите близки хора.

# 44
  • Мнения: 22 451
Франческа Салиери, казах съвсем друго - че и двете страни заслужават, колкото едните, толкова и другите.
Но честно казано аз не съм видяла да се прави кой знае колко за децата.

Общи условия

Активация на акаунт