"ЗА" и "ПРОТИВ" религиите?

  • 8 314
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 640
може би трябва да се учи по малко религия за обща култура. Уж сме христианска държава, а мнозинството от нас не знаят елементарни неща-напр. как да се държат в църква.
Не било място на религията в училище, по нази логика и на половата просвета нее, но не съм чула някой да е против да му поограмотят детето по тези въпроси.

# 61
  • Мнения: 1 014
Уж сме христианска държава, а мнозинството от нас не знаят елементарни неща-напр. как да се държат в църква.
Не било място на религията в училище, по нази логика и на половата просвета нее, но не съм чула някой да е против да му поограмотят детето по тези въпроси.
Тук не трябва ли да намесим и възпитанието на родителите? Защо всички очакват другите (педагозите от градината, училището и т.н.) да научат децата им на нещо? Ще ви дам пресен пример с едни наши познати. Детенцето им не познава цветовете и буквичките и други дребни нещица. Когато попитахме майката, защо не го учи на това онова, тя отговори: "Ааа, нали в градината, ще го научат на всичко!!!!". Това разбира се е един много нищожен пример от ежедневието, който ме накара да ....... Ако децата ни ги учат само в училище, а родителите не дават пример за подръжание, то картината наистина е много жалка. Та, хората които незнаят как да се държат в църквата, със сигурност няма да знаят как да се държат и на улицата, в магазина и т.н.

# 62
  • Мнения: 7 640
nidisvet , още по-съгласна съм и теб newsm10.
Защото за секс на малко хора им стиска да говорят в къщи и искат друг да им свърши работа в у-ще  и нямат против такива часове, затова направих паралел.

# 63
  • Мнения: 1 910
Абсолютно съм ПРОТИВ присъствието на религията в училището и на работното място  под каквато и да е форма.
Мястото на религията е вкъщи.

За обща култура може да се чете по собствена инициатива. Нямаш ли желание за това, и задължаването няма да свърши работа.

И най-много ме дразни, че различните вярващи смятат, че единствено религията "създава" човек притежаващ някакви ... добродетели. И разбира се тяхната религия е най-добрата.

# 64
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Да ви разкажа, като пристигнах в Англия бях шокирана от факта, че детето ми ще има часове по религия, а при завършване на гимназия даже имат официален изпит по този предмет Shocked. Вярно, че сме все християни, но все пак има разлики между православни, протестанти и католици.
Децата обаче не учат една конкретна религия, а основите на различни религии. Обучението започва още от ранната 4ри годишна възраст. Създадено е с цел малчуганите да се научат на търпимост и разбирателство, тъй като в Кралството живеят хора с различна вяра.
Ако някой държи детето му да учи конкретна религия, то тази религия не се учи в училището. Има си специални училища към църквите, които децата посещават след училище или през почивните дни.
Има и училища, католически и Church of England, които обаче се финансират в по-голямата си част от съответните организации, а не от държавата.
В такъв случай нямам нищо против часовете по религия. В такъв вид те са по-скоро часове по история.

# 65
  • Мнения: 6 315
Децата обаче не учат една конкретна религия, а основите на различни религии. Обучението започва още от ранната 4ри годишна възраст. Създадено е с цел малчуганите да се научат на търпимост и разбирателство, тъй като в Кралството живеят хора с различна вяра.
Ако някой държи детето му да учи конкретна религия, то тази религия не се учи в училището. Има си специални училища към църквите, които децата посещават след училище или през почивните дни.

Точно такава форма на часове по религия имах предвид и аз. Никога в училище в часовете по история не са ни преподавали нищо за религиите. Поне аз нямам спомен. А грубо запознаване с различните религии и основите им (това може да се направи по съвсем достъпен за децата начин) е нещо важно според мен.

Останалото - възпитанието в християнски дух (ако родителите са християни) е за вкъщи. Ако му опуснеш края на детето после няма защо да се вайкаш къде са били училището и църквата, например. Всичко започва от дома.

Общи условия

Активация на акаунт