Детство, море, спомени

  • 1 963
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 304
всяко лято ходех на екскурзионно летуване-рила,пирин,витоша,стара планина-това от училище отделно с нашите всяко лято ходехме на море в кранево-на бунгала беше страхотно

# 31
  • Мнения: 1 128
Всяка година на лагери...по няколко. Едни от училище, други спортни и така.
Пътуването с автобус и залепените лица на прозореца когато съзрявахме морето за първи път тази година.
Разпределянето на дюшеци при пристигането и кой с кой ще спи.
Представленията който си организирахме на спортните лагери.
Прането на тениските на външните мивки.
Една вечер в парка с кака Деси и един батко, които много настоятелно ми казваха, че е късно и да се прибирам да спя пък те щели да си приказват Wink
Нощните мамби и намазаните с паста дръжки на врати.
Закуската...чай,филия хляб, масло и мармалад.......още ми държи вкуса. Сто филии да изям и с най хубавото сладко вече не е същото.
Много са....

# 32
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Вчера, разхождайки се с детето, минахме покрай една закусвалня с пица на парче. За секунда ме лъхна онази миризма от преди 20 (!) години - на пица от машина край морето. Помните ли ги, едни такива клисави, завиваха ги в амбалажна хартия....

Ех, как ме върнахте назад  Simple Smile
С какво нетърпение чакахме всяко лято да отидем на море - безгрижие
Като малки с нашите - помня как ме водиха на лятно кино да гледаме Индиана Джоунс и как се бяхме увили с одеяло от квартирата Grinning
Бунгалата на детските лагери - опърпани отвсякъде, скъсани мрежи и ходене 4 км пеша до града за да идем на дискотека - връщане на автостоп (как не ни е било страх, идея си нямам)
Дежурството в стола, биенето на камбаната за сервирано ядене
Следяхме по-големите, те се криеха в гората да пушат и на нас ни беше мноого любопитно
И още много много


P.S. Мисля че подобна пица от машина имаше 2002 г на Южния плаж в Китен - всеки ден бяхме там по два пъти - голяма вкуснотия :peace

# 33
  • Мнения: 145
На баща ми като военен се полагаше карта за почивка - на море,2 седмици. Никога няма да забравя хладните утрини,подредените чадъри,чистия пясък,изравнен,само със стъпки от чайки,чистата вода -  и така всяко лято в продължение на 12-13 години.
Никога няма да забравя и шока от първото посещение на един обществен плаж във Варна - купища боклуци и маса блъскащи се хора  Confused

# 34
..хубаво си живурках аз едно време,ееех спомени,спомени... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт