Златна есен ни обгръща, бебе-февруарче се върти, обръща

  • 15 661
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 86
Благодаря мами  Hug  bouquet

# 256
  • Мнения: 1
ЗДРАВЕЙТЕ, МАМЧЕТА!  Hug  
Върнах се от Гърция! Изкарахме си чудесно!
LADYMAX ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!   party023  Да си жива и здрава и през февруари здраво и красиво бебче!
Lukrecciana честито ти 6-то квадратче!
Момичета, аз съм на ФМ в петък при Цолова, някоя знае ли дали трябва да си нося диск или те ще ми дадат!  newsm78 Извинявайте за тъпия въпрос, но искам да имам диск! Благодаря!
За стволовите клетки- много ми се иска, обаче е много скъпо! Още незнаем какво ще правим!
За албумчето, много жалко, но е поправимо! Пак ще си качим снимки, а пък ще се видим и наживо! Хайде, на тортичкиииии!   cook
Бебчо го усещам и съм много щастлива, надявам се в петък (най-накрая) да разберем и цвета на гащите!
Лек и слънчев ден ви желая!  wavey

# 257
  • Мнения: 805
vasi_k
ех, 4е си бърза, много благодаря!!!

# 258
  • София
  • Мнения: 66
dideroncho , аз като ходих и исках диск, не си носех, но тя не ме и пита /в крайна сметка не ни направи филмче, 'щото нямало да бъде интересно каза/... това ме навежда на мисълта, че не е задължително... но личния ми съвет е да си носиш.. няма да ти натежи... Simple Smile
УСПЕХ на теб Simple Smile

# 259
  • Мнения: 1 134
vasi_k
ех, 4е си бърза, много благодаря!!!

И аз!  bouquet

# 260
  • Мнения: 805
Хайде мамчета, трудете се като пчелички!
Качвайте снимки в албумчето. Аз вече го направих.

# 261
  • Мнения: 15
Vasi_k благодаря.Аз също качих снимки.Пак ще напълним албумчето не се притеснявайте за това.Завиждам ви за срещата,но не се знае,ако е хубаво времето може и аз да допълзя.

# 262
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 795
Vasi_k, благодаря за албумчето, скоро и аз ще кача снимки  bouquet
За музиката - честно казано, малко е досадно това с Бах. Аз ограничения не съм си налагала в слушането и сина ми харесва както опера, така и по-тежка музика. Мисля, че за бебетата е важно как се чувства майката - дали на нея й харесва, допада една музика или не. Те усещат ако на нас не ние приятно и съответно и на тях не им се нрави. Аз например обожавам Скутър и Рамщайн и често ми се случваше да слушам такава музика, като бременна. Та един ден, седим си ние на плажа във Варна, от едно заведение се пуска музика - Рамщайн, силно, за проверка на тонколоните и моя едногодишен син започва да клати глава в такт Mr. Green Явно е усвоил предпочитанията на мама Joy Та сега смятам и това бебе да слуша музиката, която на мен ми харесва, пък да видим после Mr. Green

# 263
  • Мнения: 25
Привет и от мен, мами!
Светле, да си поискаш упойка следващия път. На мен ми падна огромна пломба в третия месец, под която,я естествено, имаше огромна дупка. Още от момента, в който падна, ме заболя - каквото и да пийнех, от всичко... 2 дена преди морето, петък вечерта (чудно!). Както и да е, отидох при много добър зъболекар, за първи път, но милото ходи от години при него. Много съвременна техника, даже снимки той си прави, абе страшна работа. Мисълта ми е, че много разбира и му вярвам. Та той ми сподели следното - най-важното докато си бременна и ти работят по зъбите е да НЕ ТЕ БОЛИ, това притеснява бебока. За тази цел е задължително да се сложи упойка (на мен карияса ми стигаше много близо до нерва), но, някой вече е написал - без адреналин. Такива упойки се използват за деца. Не казвам, че е адски страшно без упойка, но ето - бебо се бушува, а може и контракции да се предизвикат. Пробвай следващия път да питаш, то не пречи.
Emym, казвай бързо на кой декември си родена, и аз съм от София и декември ставам на 33  Rolling Eyes
Carbo - "един е Бах и той умря"  Joy
За стволовите клетки - много се чудихме, ама като всичко в България малко бошлаф работа ми се струва... а и вече ако не се лъжа имаше един скандал по повода... А и като не знаят как да ги ползват...
к.penkova, и аз съм от тези с постоянно запушен нос от началото на бременността, ама май взех да свиквам вече, но при мен има и екстра - постоянно ми излиза и кръв заедно със секрета от носа, понякога е доста... ама и това вече не ме притеснява, само го констатирам.
За чорапогащниците - аз съм си купила за бременни, но са много плътни и ще ги нося като застудее повече. Засега и аз съм на вариант чрапи - със силикон или с ластик, но когато е по-топло, естествено. Точно днес сутринта реших да съм красива бременна с пола на работа. Викам ще си сложа един от старите чорапогащи и ще го навия нещо. ДА АМА НЕ - малко над колената спря да се движи... с дънки дойдох, нещата са сериозни  hahaha
Geianewsm10 за Рамщайн
И да питам - някоя от ходилите при Марков мами - даде ли ви диск, поискахте ли си, предварително ли се казва...? Благодаря!
Лека и успешна седмица, повече спокойствие и усмивки и  smile3512 на болестите

# 264
  • Мнения: 89
Така.Аз се потрудих и доста снимки качих... Peace
Браво,Васи!
Miminka,не можеш да си представиш колко ми е приятно като се появиш във форума!  bouquet

# 265
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Ladymax Честит розден ден!
Blueberrygirl честита пллеменница!
 На болните мами пожелавам бързо оздравяване и по-малко да се разболявате.
 Като ви четох за отстъпването на места в автобуса, на мен винаги някой ми отстъпва, но както ви писах на мен коремчето ми е внушително - нарастнала  талия с около 30 см. Днес като ходих да си плащам таксата за Булсатком-а пак един мъж ми отстъпи да мина преди него, а тъй като служителката говореше по телефона ми предложи да седна на столче да изчакам, че да не стоя права. Предполагам че като ме гледат си мислят, че всеки момент ще раждам.
 На мен от 1-2 дена ми се подуват краката долу при глезените, а не мисля,че нещо съм се претоварила. Някой друг има ли такива оплаквания и какво правите? Аз в сряда съм на лекар и ще питам за всеки случай, че да не се притеснявам.
 От мен засега толкова. Аз нали съм малко в отпуск и уж повече си почивам.

# 266
  • Мнения: 35
Да се включа и аз най-накрая. Много ми е малко свободното време на работа, а като се прибера вкъщи не искам да гледам монитор  Tired А вие тооооолкова много сте изписали. Бях миналата седмица на фетална морфология при доц. Димитрова - всичко е ок. и е МОМИЧЕНЦЕ. Препоръча ми да направя и фетална ехокардиография в 3-та градска до 24 седмица, защото там щели обстойно да огледат сърцето, а не защото вижда проблем. Ще е чудесно да се видим мамите от София. Мамчета, от къде си купихте чорапогащи за бременни?

# 267
  • Мнения: 25
gguza, провери в Seven seconds и Premaman, аз моите ги купих от Prenatal - много хубав магазин, но е в Солун  Sad

# 268
  • Мнения: 24
Марго и моите крака отичат и определено не е само от много митлосване а и от много седене поне при мен, но не знам на какво се дължи но знам че като ги държиш на височко докато си почиваш се оправят (на около 45градуса). С първата бременност пак бях така-оживях, сигурно им е зор на милите все пак съм им качила още 10 кила да носят Wink

# 269
  • София
  • Мнения: 186
Ladymax,честит рожден ден!Да си жива ,здрава и много щастлива!   bouquet
Blueberrygirl ,да ти е жива и здрава племенницата и много да ви радва!
vasi_k,много благодаря за новото албумче!!!Моля някой,ако може,да ми прати на лични име и парола.
За овлажнителите съм много "ЗА".Тук (в Канада) зимите са много студени и съответно парното е много силно.Без овлажнител не се диша.Миналата пролет си хвърлихме стария и сега ще търсим по-мощен-2 броя (и за бебешката стая).
Lukrecciana,честито ти шесто квадратче.Е-е-ех колко бързо минава времето.Кога се записвахме за пръв път в отчетни,кога стигнахме до шесто квадратче.....
Лека седмица,момичета и се пазете,че зима идва!!!

Общи условия

Активация на акаунт