Необходими документи за немска детска градина

  • 11 129
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 521
е ти можеш да му сложиш и супа в кутията - не е задължително да са сандвичи.

За манталитета - нали не мислиш, че някой ще промени цялата организация на детската градина заради теб и детето ти? Без значение дали е правилна или не.
Можеш да пробваш с адвокат, но едва ли ще е по-лесно с такъв, отколкото един разговор на родителската - на такива места се уточняват най-лесно и бързо проблемите(по моят скромен опит от подобни заведения).
Успех.

# 61
  • Мнения: 2 761
Има списък какво може и какво не може да се носи в градината за ядене...

За манталитета - нали не мислиш, че някой ще промени цялата организация на детската градина заради теб и детето ти?

Не мисля,4е 6те им коства много.За децата,които свикват съ6то отварят вратата по "никое" време все пак.


# 62
  • Мнения: 3 880
Ако повдигна въпроса на всеослу6ние 6те си навлека о6те 4ерни то4ки..
Не вярвам. Черни точки от кого?
Целта на родителската среща е точно тази- да се обсъдят разни организаторни подробности и планове около ежедневието в градината и ако има разногласия да се обсъдят и изгладят, т.е. да се вземе някакво решение, което е удобно за всички, (а не както едно време в БГ на родителските срещи да се обсъжда главно поведението на децата на всеослушание Wink). Няма нужда веднага да хукваш по адвокати, след като можеш да опиташ този (по- евтин) начин довечера, а с адвокат "черните точки" едва ли ще са по-малко. Пак казвам- поставете въпроса, НО без нападателна нотка, съвсем спокойно, така ако не друго, ще разберете поне мнението на останалите.
Това за нападателната нотка, нарочно го подчертавам Wink, защото имаме една мама в нашата група, която обича още с поставянето на въпроса веднага да напада, все тонът й е един такъв "глейте сега кво ще ви кажа- тва не ми харесва и аз съм правата, а даскалицата по презумция е кривата". И по тоя начин за има-няма 3-4 месеца всички спряха да я взимат на сериозно,  просто за всеки, включително и за мен тази стана "вечно недоволната мама" и нищо повече....

# 63
Здравейте,
можете ли да ми кажете от колко годинки тръгват децата на ясла и детска градина в Германия-Бавария.

# 64
  • Мнения: 7 803
на детска от 3 години, нашата ясла е от 3 месеца, но не всякъде взимат толкова малки

# 65
Много ти благодаря за отговора Simple Smile
ще ми се наложи за на есен.

# 66
  • Мнения: 7 803
ами успех в борбата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт