Поразена съм от директорката на детската градина

  • 7 453
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Самото поведение на детето ти показва, че се е случило нещо. Дано нещата се оправят и детето да ходи спокойно на детска градина и да си почива без страхове. На моя позната детето така се напишкваше като спи след обяда. Един ден госпожата е накарала децата да му се смеят, че се е напикало. Горкото дете не смееше да заспи за да не се изложи отново...Нещата се оправиха, но защо трябва така да се постъпва с децата, това че имат някакъв проблем не значи, че трябва да се унижават пред останалите все пак.

# 46
  • Мнения: 822
Ама, че гадна история. И аз, като малка имах същия проблем  Embarassed ! Помня как много ми се караха, особено леличките - сякаш от мен зависеше нещо  Confused ! Пък и децата също се подиграват, особено при неадекватно поведение от страна на персонала - така, че ако детето има такъв проблем по-добре ще е за него стресът да се ограничи максимално - иначе е възможно проблемът да се задълбочи.
Дано директорката и учителките проявят търпение и такт към детенцето и то да се успокои по-скоро   Heart Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 17 592
Опитвам се да намеря въпросния правилник из интернет, но нещо неуспешно. Имате ли някакви идеи?

Всяка ДГ си има собствен правилник. А директорът е...  #Crazy

# 48
  • Мнения: 544
Остави в шкафчето достатъчно дрешки за преобуване, не стресирай детето и си го води.
Вместо да помага за решаването на проблема, тя го преувеличава. не се оставяй да те манипулира!

# 49
  • Мнения: 15
Миличка,аз съм от18г.детска учителка,но такова нещо за пръв път чувам.Тази жена е ненормална.По принцип с напишканите дечица се занимават лелките,но когато те са заети или ги няма-защото работят на смени/тая работа си я вършем ние.Няма такова правило-''Аз за това не съм учил или никой не ми плаща''Това са дечица които цял ден разчитат на нас.Как ще го оставиш мокро.А за да не иска да ходи на градина детенце ти е наплашено.Има колежки които само чрез всяване на страх умиряват децата.Моя съвет е някой ден просто мини в необичайно за вземане на детенце от градина време,за да видиш дали всичко е нормално.Аз съм го правила това при моята дъщеря и съм се изумявала от държанието на колежка спрамо детето.И още-според мен не се оплаквай никъде ако искаш с детенце да се държат добре.По някой път,макар че дечицата не са виновни за нищо някои колежки си го изкарават на тях,заради намеса от родители.Или в краен случай ако продълажават простотиите на директорката и не ти се занимава,просто го примести в друга градина.И чак тогава подай оплакване  #2gunfireА това с правилника няма нищо общо с напишкването.Това си е правилник за вътрешния ред в детското заведение.

# 50
  • Мнения: 1 092
Миличка,аз съм от18г.детска учителка.......И още-според мен не се оплаквай никъде ако искаш с детенце да се държат добре.По някой път,макар че дечицата не са виновни за нищо някои колежки си го изкарават на тях,заради намеса от родители.Или в краен случай ако продълажават простотиите на директорката и не ти се занимава,просто го примести в друга градина.И чак тогава подай оплакване #2gunfireА това с правилника няма нищо общо с напишкването.Това си е правилник за вътрешния ред в детското заведение.

Това наистина не знам как да коментирам.
По добре би било да замълчиш.

# 51
  • Мнения: 15
Че защо да замълча.Момичето има прави да знае какво става в някои градини.Това миличка си е самата истина.Грозна или не....

# 52
  • Мнения: 1 092
А изобщо разбра ли защо подчертах ТОЧНО това, казано от теб.
Да знае че някой се държи лошо с детето й и да се обърне с гръб за да не гледа?И да мълчи за да не се обиди някой?На това ли учите госпожо децата?
Да заобикалят проблемите като затварят очи и мълчат?
Не бих желала децата ми да попадат при подобен на вас възпитател.

# 53
Детска учителка съм от 27 години - за да се стигне до изключване на дете, което в моята дългогодишна практика не се е случвало никога.
 Искам да попитам  - щом директорката се занимава с този въпрос, какво е направила майката   и как тя се е държала с персонала и дали това не е последната капка на търпение отстрана на персонала към нея и нейното дете -защото медала има две страни- иначе сме много добри в обвиненията. Че даже и в съда.

# 54
  • Мнения: 104
Естествено, че ще защити детето си майчето!
Но защо не опиташ да говориш с лелките и учителките от групата на твоето дете. Повечето са отегчени и неудовлетворени жени, които не приемат присърце проблемите на децата...Опитай да ги направиш съпричастни, покажи им че ги уважаваш и разбираш че е трудно с толкова деца на главата, нека погледнат на твоето дете с други очи, събуди инстинктите у тях, които са се притъпили...Не мога да повярвам че има толкова коравосърдечни хора, които да тормозят малките душички...Занеси всичко което нужно - чаршафи, подложки, дрешки...помоли ги да са по дискретни, да го приканват да се изпишква преди и след сън...Да не се стресира малкото човече...
А на директорката твърдо и безкомпромисно и дай да разбере, че няма да допуснеш детето ти да бъде тормозено психически, че те като професионалисти би трябвало да разбират проблема...Не мисля че е редно на първия разговор да споменаваш оплаквания и жалби, но и го подскажи по някакъв начин...
Мойта мишка още не ходи на градина, ама като си помисля че някой ще ми я тормози и ми идва да изпозастрелям целия свят #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт