Със есенна премена,нашите цветя ,тръпнат и очакват ,зимата сега !!!

  • 41 306
  • 561
  •   1
Отговори
# 15
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Хайде и аз в новата тема!
Браво Чаро за оформлението   bouquet и честити ти придобивки  Heart Eyes

Наистина на това изложение флора 2008 са цените народни. Направи ми впечатление големият кротона е 6 лв. а тука много трудно се намира под 10, банзаите и те с по 4-5 лв. по малко  Rolling Eyes .

Габровки ок за събота в 3. Предлагам пред някой от входовете на общината.

Eclat Виж да не би да има някакви гадинки по цветята. Моята шафлера така си замина  Sad имаше гадинки и постепенно остана само гол кол  Mr. Green . Може приполиване понеже вече влагата по - трудно се изпарява, отколкото лятото.

# 16
  • Мнения: 6 461
Хайде и аз в новата тема. Flutter Мисля да посетя Флората тези дни. Като гледам наистина не са много високи цените и нищо чудно и аз да се сдобия с Орхидейка.  Wink

# 17
Здравейте момичета!Много ми харесват цветята ви!Аз също имам цветя,но не много тъй като жилището ми е малко.Искам да ви попитам за каланхоето ми- от една приятелка си пресадих пролетта и то върви много добре,но не зная какво трябва да направя за да започне да цъфти.

# 18
  • Мнения: 265
Eclat , за другите цветя не знам, но аз имам фикус бенджамин и съм забелязала,че на есен част от листата му капят,но никнат нови и като цяло растението изглежда добре.Друга причина за окапване на листата може да е и преполиване  или някакви вредители.Дано се оправят цветенцата Peace
 Габровки,утре в 3 пред общината  bouquet

# 19
  • Мнения: 4 916
....Искам да ви попитам за каланхоето ми- от една приятелка си пресадих пролетта и то върви много добре,но не зная какво трябва да направя за да започне да цъфти.

Чувала съм, че за да цъфти, на каланхоето му трябва известен период, който да прекара на тъмно. Може да има и течни торове за стимулиране на цьфтежа, трябва да провериш в магазините.

# 20
argun много ти благодаря  bouquet  , наистина ще трябва да проверя в магазините.

# 21
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Честита нова темичка!
Чаро, браво на теб и поздравления за новите придобивки. Завиждам ти искрено за гарденията, а пахистахис-ът е на корицата на "Експерт по стайните растения". Очевидно е невероятно атрактивно и съвсем не случайно цвете.
аз го имам от лятото ,една приятелка ми го подари , още не е цъфтяло ,но тук съм виждала само при  една учителка ,нейното цяло лято цъфти дори и в момента е цъфнало ,и ми харесва много  Heart Eyes
Хора тук има цикаси бебенца по 9 лв много се изкушавам да си купя един ,но като гледам ,народните цени във флора ,направо ми се вижда скъпо  Money

# 22
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
cana добре дошла   bouquet покажи снимки на цветенцата ти.  Наистина пробвай с тор за цъфтящи или порови се в нета за каланхое, нещо ми се върти, че може и с тор са сукулетни  newsm78

albenap да ти нося ли препарата за гадинките, той е на прах и се разтваря имам доста  Wink. И недей да носиш нищо за мене предният път толкова много неща ми даде  Heart Eyes .
Имам изненада за вас утре  Mr. Green
Ще се опитам да ви откъсна коприва, но ми притеснява, че малко малко младичка.

Деси имаш ли възможност да ми отчупиш от кичестото каланхое  Embarassed


Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 16:38 от aitep

# 23
  • Мнения: 1 089
Ако пък не цъфне каланхоето, напролет можеш да пробваш с противозачатъчно в почвата...

# 24
  • Мнения: 3 036
Привет момичета,
Много студено и неприятно мокро и влажно е навън.
Габровки,
Дано не се тръшна ,но нещо сдавам багажа откъм здраве,
за сега лека температура и кашлица с главоболие.
Нали няма да ми сърдите,ако пропусна.
Пък ако съм добре и не вали ...ще се опитам да дойда.
Петя,
от кое да взема:
 от това ли http://media.snimka.bg/0441/007138237-big.jpg
или от това http://media.snimka.bg/0441/007138258-big.jpg
Кое е кичесто?
Ще го натопя и дари да не дойда
да е пуснало коренчета за следващия път.

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 14:08 от desi_minkova

# 25
  • Мнения: 3 782
Здравейте  Hug Честита ни тема  Wink Wink На мен не ми остава време много да пиша и чета тук.
Виждам габровки отново ще се срещнат, завиждам ви.
Деси, дано не е нещо сериозно. ooooh! Сега май върлуват грипове.
Бях преписала от едно списание инфо по въпроса кога трябва да се приберат цветята,но дано сега не е късно.
При минимална нощна температура трябва да приберем бугенвилия, енсетата и хибискус.
При температура 10 еониума, калистемона, хризантема, лимон, бругсмания, драцена, фукция, пасифлора,тагетеса, вашингтония,юка.
При температура 5 градуса абутиола, атапантус, агавето,кордиленето, жасмин, зокум, финикова палма.
При температура 0 градуса аукубата, камелия, палми,трахир, карпус, хамеропс и фикус.

# 26
  • София
  • Мнения: 195
Момичета, моля ви, помагайте.
След продължително отсъствие от нас, любимата ми Юка след преполиване или може би от недостатъчно влага /не знам от какво/ изглежда по този печален начин: http://media.snimka.bg/0812/007879699.jpg
Някои листата  са изсъхнали http://media.snimka.bg/0812/007879701.jpg , а вече отстраних около 10 листа от долния край http://media.snimka.bg/0812/007879700.jpg
Кажете, има ли начин да я спася?

# 27
  • Мнения: 265
Деси,лекувай се, мила.Дано утре успееш да дойдеш.Има разни разтворими прахчета за грип и простуда.Мен поне ме вдигат веднага на крака.
 Петя, ако не те затруднявам,  доне си ми малко прах против гадини.
Деси,не ми каза искаш ли от "свекървенския език" Grinning Wink Въпреки името си ,цъфти много красиво и всъщност се казва епифилум- http://www.theamateursdigest.com/30235.jpg  Само че моят е розов.

# 28
  • Мнения: 3 036
Албенче,
Натъпкала съм се с ефералган,упсарин и други илачи.Освен това пия и чай и лимон и мед.
Дано да ми се размине.
Да искам епифилум,но се съмнявам че утре ще мога да се надигна да дойда.
Дано поне да не вали.
ani_4ka,
все още имам цветя на терасата и нямам къде да ги прибера.
Започвам вече да се притеснявам за тях.
Особено за монстерата,за другите мога да намеря място,но за нея едва ли.

# 29
  • Мнения: 1 089
Dani@,
това е от преполиване. Просто засуши. Юката няма нужда от много вода.

Общи условия

Активация на акаунт