Oт кога слагате детето си в паяка

  • 6 802
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 695
При рисковете, които носи проходилката- изкривяване на крачетата, приучаване към ходене на пръсти и др. изкривявания, срещу ползата - свободни 5 мин. за майката и научаване на бебето да си вози дупето насам-натам, все още се чудя, че има майки, които се навиват да ползват този "уред" за най-обичаните си същества.  #Crazy

Всеки си има собствено мнение и всяка майка сама си решава как да си гледа детето.Това,че ги слагаме в проходилки не ни прави лоши майки.моят син е ужасно доволен когато е вътре,не стъпва на пръсти,пък и в крайна сметка и ние трябва да ходим до тоалетната/за свободните 5 мин иде реч/

Никога не съм си позволявала да нарека някого "лоша майка" и съм далеч от тази мисъл.  Stop Все пак и тези, които не сме ползвали проходилки, не сме пишкали в гащите.  Mr. Green
Не раздавам съвети, не съдя, изказвам лично мнение, както всички останали.  Peace

...По темата: Въпрос към тини-мини- С какво ходенето на пръсти уврежда детето или какви рискове крие? Защото синът ми ходи на пръсти откакто е проходил, аз самата до 3 годишна възраст така съм ходила, но нищо ми няма,.......  Mr. Green май
Въпросът ми не е с цел заяждане, просто любопитство.

Menina, не съм ортопед, не мога да ти отговоря изчерпателно на въпроса, но аз лично бих се притеснила, ако ходенето на пръсти не отминава  и бих завела детето на ортопед, най-малкото заради това:

"В периода на прохождащото дете - от 10 месеца до 1 година и 4 месеца, ако детето ходи на пръсти, потърсете консултация
Следващ период е този на прохождащото дете. Това се случва между 10 месеца и 1 година и 4 месеца. Понякога се случва детето да проходи на пръсти. Ако не отзвучи спонтанно, потърсете консултация. Често проблем няма, но може да е белег на лекостепенна церебрална (мозъчна) парализа."
От тук.

Дано всички дечица са здрави!!! А това е най-важното! Peace

# 61
  • Мнения: 259
сложих я в проходилка, когато навърши 8 м. иначе си беше много мързелива, не се обръщаше по корем, не пълзеше, дори не искаше да я "дондуркаме", искаше само да е седнала или да я носим. в проходилката й беше интересно и веднага тръгна назад и настрани. иначе и аз съм чела, че в много страни ги отричат.

# 62
  • Мнения: 559
Бреййй от кога на проходилката се вика паяк?  Joy Изобщо пък не ми прилича на паяк. Както и да е. Аз ви чета, но не мога да взема решение за себе си. Има време. Като поотрасне още малко ще реша.

# 63
  • Мнения: 388
Сложих я на 9 месеца. Ползвах проходилката по два-три пъти дневно за по 30-тина минути - колкото да си свърша някоя работа. Има много противоречиви мнения дали да се ползва или не..., но според мен когато е умерено е само в помощ за мама.

# 64
  • Мнения: 411
Бреййй от кога на проходилката се вика паяк?  Joy Изобщо пък не ми прилича на паяк. Както и да е. Аз ви чета, но не мога да взема решение за себе си. Има време. Като поотрасне още малко ще реша.
Аз пък сефте от този форум чух за "проходилка",инач си го знам като паяк.
Слагам го от малко преди да навърши 6 месеца.По два,три пъти на ден за по 10 мин.

# 65
  • Мнения: 371
И аз си го знам като паяк Peace

# 66
  • Мнения: 559
Хм, сигурно в различните краища на БГ е по различен начин...  newsm78

# 67
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Тини-Мини, мерси   bouquet

# 68
  • Мнения: X
Menina, преди да се присмиваш седни и помисли пет минутки за да не се окаже, че ти грешиш.
Когато детето навърши една година, казваме, че е на една навършена и кара втората си година. При изписването си бебето кара първия месец и да, сложила го е в средата на осмия, защото седем месеца са били вече навършени. Ако я питаш на колко месеца е било детето - отговорът  на седем и половина, но ако питаш в кой месец, то действително е в осмия.

По темата - с голямата не съм ползвала проходилка, малката не съм слагала до този момент.

# 69
  • Мнения: 2 100
Не е ползвал проходилка. Не виждам никаква полза от тях, по скоро вредят. Мое мнение  Peace

# 70
Рано ви е. Изчакай поне още 1месец,аз сложих сина си след като навърши 6 месеца+седмица  bouquet

# 71
  • Мнения: 2 376
На нас ни подариха проходилка с обяснението много е скъпа, много е хубава. Аз лично искам детето естествено да си проходи и сега събирам сили да се обадя да я заменим с нещо, което няма да събира прах ...

# 72
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Към седмия месец го сложих, но след две обръщания и падане лошо прибрах проходилката и повече не я извадих. Не му е липсвала.

# 73
  • Мнения: 514
Не съм използвала проходилка и въпреки ,че ни подариха си седи така!Смятам че не са много полезни! Peace Peace

# 74
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Menina, преди да се присмиваш седни и помисли пет минутки за да не се окаже, че ти грешиш.
Когато детето навърши една година, казваме, че е на една навършена и кара втората си година. При изписването си бебето кара първия месец и да, сложила го е в средата на осмия, защото седем месеца са били вече навършени. Ако я питаш на колко месеца е било детето - отговорът  на седем и половина, но ако питаш в кой месец, то действително е в осмия.

По темата - с голямата не съм ползвала проходилка, малката не съм слагала до този момент.
Ще пусна тема за броенето на месеците, за да не разводняваме тази. Не мисля, че греша.

Общи условия

Активация на акаунт