Създадено ООД. След това какво?

  • 3 165
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Към по-запознатите имам следния въпрос: при смяна на адреса на дейността необходимо ли е да се подава нещо? И как разбират в НАП къде точно ще си извършвам дейността при условие, че в декларацията за самоосигуряващо се лице никъде не се посочва именно адреса на дейност?
Под адрес на дейността имаш предвид адрес на управление ли? Ако да, тогава трявба да подадеш формуляр А4 и Г1 за промяна в обстоятелствата.

# 31
  • Мнения: 4 068
А какво се прави ако единия от съдружниците си смени постоянния адрес? Ако досега е бил регистриран в един град, а сега го сменя с друг примерно.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
А има ли пречки ООД да е регистрирано извън населеното място, където са постоянните адреси на съдружниците? И да е с адрес в близко село, примерно? И има ли някаква финансова изгода от това?

# 33
  • Мнения: 624
А има ли пречки ООД да е регистрирано извън населеното място, където са постоянните адреси на съдружниците? И да е с адрес в близко село, примерно? И има ли някаква финансова изгода от това?
Не, няма пречки. Доколкото съм усетила изгода - никаква, напротив само неприятности.

Под адрес на дейността имаш предвид адрес на управление ли? Ако да, тогава трявба да подадеш формуляр А4 и Г1 за промяна в обстоятелствата.
Не. Имам предвид адреса на обекта, в който се развива дейността, примерно магазин, склад, цех...
Ако реша да си преместя магазина, но адресът на управление е същия, т.е. не си местя офиса.
Тогава как НАП ще разберат, че магазинът ми се намира на друг адрес. Чудя се дали не е по касов апарат, защото със смяна на адреса на обекта се носи касовия апарат в поддържащата фирма и те вероятно подават някаква уведомление.  Thinking

# 34
  • Мнения: 1 520
А какво се прави ако единия от съдружниците си смени постоянния адрес? Ако досега е бил регистриран в един град, а сега го сменя с друг примерно.

Виж какво гласи ДОПК относно компетентна ТД и адрес за кореспонденция. Мисля, че бяха членове 8 и 28.

Общи условия

Активация на акаунт