ВТОРОКЛАСНИЦИ/19/.

  • 51 842
  • 540
  •   1
Отговори
# 210
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Добро утро! Искам да ви питам госпожите дали са искали да купувате правописен речник? Днес се оказа, че едното домашно, което трябва да напише сина ми е да препише от правописния речник всички думи, които започват с първа буква Щ и втора буква У.

# 211
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
да,ние събирахме пари за правописен речник/нашия успяхме вече и да го загубим/.в учебника по български на "просвета",на стр.10 има урок за правописния речник.от мами от горни класове знам,че ще го ползват не само във втори клас ,а и в горните класове.

# 212
  • Мнения: 511
Аз още не съм купила,но и ние имахме домашна.Трябваше да препише  6 думи,които започват с ПР,и 5думи с ТУ.Ние ги измислихме и написахме по-азбуяен ред.

# 213
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ние минахме темата за правописен речник и видове речници. Имам един, когато аз съм била 3-ти клас.  Mr. Green Ще му купя ученически, защото nelly6900   е права-ще им трябват и по-натам. А също и тълковен, ако намерите съкратен вариант-не се замисляйте. Peace

# 214
  • Мнения: 1 320
да ... и моя имаше домашна с правописен речник ... търсили да купят с баба му на връщане от училище - не намерили ... докато се прибера домашното написано ... Питам как ги провери в речника , като нямаш .... а той ми вика "Баба ми беше речник" Wink

# 215
  • Мнения: 2 439
А която мама си няма баба - сама става речник Laughing

# 216
  • Мнения: 511
Мами,моля ви за малко помощ.Имаме една задача по матаматика на която се затрудняваме.Моля ви ако знаете отговора да ни го подскажете.Ето и  условието:В кой случай от 10 изваждаме 10  и пак остава 10?

# 217
  • Мнения: 6 029
от 10 можеш да извадиш 0 и да остане 10. Но 10-10=0, просто няма начин  Laughing

# 218
  • Мнения: 511
И аз мисля,че няма начин,но така е зададен въпроса ,че да ги обърка.Да не си сигурен в това което смяташ.
А аз измислих и друг начин:10-10+10=10

# 219
  • Мнения: 1 225
Мами,моля ви за малко помощ.Имаме една задача по матаматика на която се затрудняваме.Моля ви ако знаете отговора да ни го подскажете.Ето и  условието:В кой случай от 10 изваждаме 10  и пак остава 10?

Днес ми разказаха за тази задача  Shocked
Отговорът е - ръкавицата  newsm78
Супер тъпо  Twisted Evil
Даже се заинтересувах от къде са я видели. Ние не учим по това помагало, но такова чудо в математиката няма.

Разбрах, че имало отговори - нейде отзад във въпросното помагало  Hug

# 220
  • Мнения: 6 029
 ShockedАко е ръкавица, то това е гатанка, а не задача Shocked

# 221
  • Мнения: 511
Благодаря ти сиско2.Наистина на края в помагалото има отговори,но аз не съм се сетила да търся.Отговорът е :двете ръце с ръкавици
Тъпо ми звучи,но какво да се прави.

# 222
  • Мнения: 1 225
ShockedАко е ръкавица, то това е гатанка, а не задача Shocked

Абсолютно си права  Peace

# 223
  • Мнения: 43
Е, направо ме убихте с тази задача! Sick

Бях споменала, че ще ви напиша каква задача намерих в тетрадката на детето по математика.

(х+6)-(х+6)>3

Имаме още 1-2 такива задачи... Shocked #Crazy
Е, помислих си, че се шегуват с нас?!  newsm78
А по отношение на 12-те страници домашно по математика, разговарях с г-жата. Обясни ми, че това е било, заради подготовката за входящото ниво. Както и че класът е страшно силен и децата решавали тези задачи много бързо, макар че дори и на тях май им се сторило много... Е,  мога да кажа само - браво на децата! А ние явно ще трябва да ги догоним, ако не искаме да изпаднем...
Но ако могат да решават задачи от сорта на горната,  ги обявявам за математически гении, свалям им шапка, съвсем сериозно, и се оттеглям да не преча гениалността  в моето дете да се изявява... Че май само му преча... Имаме 5 1/2 на входящото ниво и три грешки... Можеше да е по-добре, но е разсеян, не мога да  му се сърдя, резултатът е добър, а той е само едно дете!

# 224
  • Мнения: 6 029

Бях споменала, че ще ви напиша каква задача намерих в тетрадката на детето по математика.

(х+6)-(х+6)>3


Това "Открийте грешките" ли е? Що за безумие.

Общи условия

Активация на акаунт