ВТОРОКЛАСНИЦИ/19/.

  • 51 791
  • 540
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 421
Стига бе хора, като чета си мисля, че моето дете учи по друга някаква система. При нас не правят такива неща.
Сега се чудя,  но не мога да се сетя нашата да е превръщала нещо от см в дм.
Може и да не съм разбрала, но едва ли.

Вени***ти си по в час, включи се да кажеш и ти, но направо се изненадах.

И Креми онзи ден се ядосваше - трябваше да мерят някакви моливи - Мамо, тези моливи не е ясно от къде до къде да ги мерим и не се получава кръгла цифра.

# 76
  • Мнения: 6 029
Същата работа с условните задачи... Или изважда, или събира. Има 50% успеваемост.  Mr. Green И аз се мъча, обяснявам, рисувам, показвам. Трънки.

# 77
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Аз искам да ви споделя нещо за четенето. Гледам Лили да чете всеки ден по малко /ех...не че не пропускаме, ама все пак чете/. Карам я да чете на глас. Така ни каза още миналата година учителката и - като чете на глас детето не само, че усвоява чрез зрение, но и слухово думите. Сега четем още "Приказките на Братя Грим" /дето бе от задължителните за лятото/ и за съм доста....разочарована. Ами в текста има толкова страховите неща /как бащата отрязал главите на двете си деца/    Shocked    Shocked    Shocked   после пише, че пак ги залепил........ама.....как да оставя детето да чете такъв текст    Rolling Eyes   Предполягам, че превода е директен, без да е адаптиран и може би има и друга книжка с приказки на Братя Грим, където няма такова насилие. Не знам...просто сега чета преди Лили и посля я насочвам накъде да продължи с четенето    Simple Smile   и съм се замислила /след като и купих преди време "Макс и Мориц" защо се изисква да се четат книги, които според мене, не съответстват на живота в наши дни? Нали все пак всичко, което се залага в учебната програма минава на одобрение. Как се одобрява четенето на това как бащата реже главите на децата си? Не знам как е при вас....ама аз се поразстроих с тези стари приказки.

Александър четеше Братя Грим през лятото, докато беше при баба си. Според нея всяка нощ се събуждал по няколко пъти с писъци. След като видях за какво става дума в приказките, директно прибрах книгата ... и писъците спряха. Явно не стават за по-впечатлителни деца. А и не мога да разбера къде им е поуката  Thinking, и кое прави "Червената шапчица", например, толкова популярна  Crossing Arms

За преобразуване от см. в дм. май учиха още миналат година, но за дроби  Naughty

# 78
  • София
  • Мнения: 6 210
Стига бе хора, като чета си мисля, че моето дете учи по друга някаква система. При нас не правят такива неща.
Сега се чудя,  но не мога да се сетя нашата да е превръщала нещо от см в дм.
Може и да не съм разбрала, но едва ли.

Вени***ти си по в час, включи се да кажеш и ти, но направо се изненадах.

И Креми онзи ден се ядосваше - трябваше да мерят някакви моливи - Мамо, тези моливи не е ясно от къде до къде да ги мерим и не се получава кръгла цифра.



Добър ден, ето ме! Не са имали нашите деца такива екстри с дм и см! От време на време чертаят отсечки и ги измерват. Решават задачи от типа: Премерете отсечката, сега начертайте друга, която е с 5 см. по-къса. Детето трябва да измери дадената отсечка, да запише дължината й в квадратчето /например 15 см./, после да си състави задачка 15-5=10 и да начертае втора отсечка със съответната дължина. Никакви дециметри! Също така продължават с еденици и десетици да работят доста усилено.
Julie , шибаната линия не мери вярно -установих го тия дни с две налични в нас  Mr. Green
Абе, хора, да ви се оплача - моя Мартин нулата на линията изобщо не я смята за необходима! Мери си сладура от първия сантиметър и само, ако погледна свирепо се сеща за нея  ooooh!

# 79
  • Мнения: 459
Здравейте, мами!
Първо да помоля да ни добавите и нас - Теодора Начева, 2"б" клас, ОУ "Цар Симеон 1" - Варна
Сега за входящите - върнаха ни по математика и околен свят. И на двете има 5, което според мен си е много прилично постижение  Laughing И ние имахме онова измерване на пътя на зайчето и наистина отсечките не бяха с дължина цяло число и затова аз просто го позакръглих...  Embarassed Ами незнам дали съм права, но ми се видя абсурдно и невъзможно да обясня на детето...

# 80
  • Мнения: 2 438
За задачката със зайчето - не 2,5 см, а 2 см и 5 мм. Ние имахме и една задача с 1 метър и някакви дециметри да се вадят и аз седнах и обяснявах метричната система.
Ама много не се впрягам, знам от големия, че във втори клас е свален материал от трети  четвърти. Става много тъпо, защото после - в трети и четвърти клас - материала на места буквално е същия, един вид каквото не усвоиш във втори клас, до четвърти все ще научиш.

# 81
  • Мнения: 48
 Simple Smile   привет мами!

Аз реших да не съм голословна и сканирах текста, дето ме подразни. Вярно, че и аз съм чела приказките на Братя Грим на времето, ама не се сещам да е имало подобни истории. Може би са издавали само част от приказките им    Thinking   Както и да е. Наистина сега съм започнала да оглеждам какво чете Лили    Simple Smile   ...просто не знам как иначе да обяснявам защо бащата отрязал главите на децата си....то аз не мога да го разбера, камо ли пък Лили   



Хубав ден!

# 82
  • Мнения: 6 029
Точно такава си е приказката  Peace

# 83
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Относно приказките - на братя Грим  са ми любими. Имахме 2 големи тома с дебели корици и баба ми ги четеше, преди да се науча аз да си чета. Такива страхотии не помня и изобщо не ме беше страх от тези приказки, сигурно не съм си ги представяла много образно. Но пък от другата баба слушах автентични български приказки и какъв страх съм брала не е истина.
Детето прочете през лятото Приказките на братята и и беше приятно, някаква за Синята брада малко я притесни, но тя е от друг автор.
Много повече се плаши от небивалици, дето си разказват с по-големите момичета за някаква дама Пика например. Ей тези глупости направо я невротизираха, не влиза в банята да се къпе, ако не съм в съседна стая, вратата на тоалетната държи отворена като влиза там, а бе не зная как да помагам да се отърси от тези глупости.

# 84
  • Мнения: 511
Моят син също решават такива задачи с измерване и още от миналата година когато числото не е точно го закръглчше към по-голямото.Каза ми,че така им била казала госпожата и ние изпълняваме.
Да ви се оплача,днес ме посрещна от работа с новината,че има да пише 20 пъти изречението-Аз няма да бягам повече по коридорите и на края да се разпише баща му.

# 85
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
връщам се от втора родителска среща за тази учебна година.казаха ни датите на входните по бел и околен свят,както и какво ще съдържат.за някой ,който се интересува-бел:1/диктовка от 7  изречения, 2/брой букви и звукове в дума , 3/ думи с ьо и йо
4/да разделят думите на части за пренасяне , 5/звучни и безвучни в края на думата , 6/ да превръщат съобщително във въпросително изречение , 7/да подреждат думи по азбучен ред. всичко е  ок,но пустата му диктовка ,не ми се мисли.аз вече писах ,че ядем букви,но каквото направи! вълнуващото  за децата е ,че този месец ще ходят на екскурзия ! а моят се отговарял на госпожата/в къщи е наказан за същото да не играе на компа/!

# 86
  • Мнения: 297
Вместо запис да кажа че на младежа са му върнали някакво контролно по математика, дали е входящото ниво newsm78
имаме отлично, но идея си нямах че са правили вече Laughing
...иначе учебници още нямаме smile3515, купих учебни тетрадки по математика, български и околен свят с надеждата че в края на ТРЕТАТА учебна седмица все пак ще ни огрее да ни ги дадат! Но инфо никакво! Вече дори не се ядосвам....

# 87
  • Мнения: 315
Simple Smile   привет мами!

Аз реших да не съм голословна и сканирах текста, дето ме подразни. .............. иначе да обяснявам защо бащата отрязал главите на децата си....то аз не мога да го разбера, камо ли пък Лили   
Хубав ден!
това е "верният йоханес" Joy Joy Joy
аз навремето като съм я чела и някак ми беше ясно  #Crazy
сега, признавам си не ми е ясно как  #Cussing out
ако зависеше от мен бедният йоханес щеше да си остане вкаменен Joy Joy Joy, но все пак това са братя грим и това е класика в жанра!!!
Относно приказките - на братя Грим  са ми любими. Имахме 2 големи тома с дебели корици и баба ми ги четеше, ...........
Много повече се плаши от небивалици, дето си разказват с по-големите момичета за някаква дама Пика например. ......
това са двата тома с кафявите корици - и аз ги имам и са ми любими!
не помните ли :"в една черна, черна нощ; в една черна, черна стая....."и ние сме си разправяли такива простотии за ковчези, дами и други подобни.....разкажи на детето, че това е просто измислица от деца newsm78
не и давай да участва, щом я е страх #Crazy
моят син израстна с властелинът на пръстените и сигурно затова не се впечатлява особено от нищо, но това е много лошо детето да се стресира.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да си "похваля" щерката - понеже госпожата не разрешава да говорят в час и започнали да си пишат бележки. Даже ги е разместила, щото нашата много си говори с другото момиченце.
 Случайно намерих в раницата една смачкана бележка и като я попитах за какво става дума, съвсем искрено ми обясни. Дори не го намира за нещо лошо - ето виждаш ли госпожата не дава да говорим, аз не говоря.
 Мъжът ми вика - а, не помниш ли и ние как сме си писали бележки. Голяма работа.  Абе помня, ама бяхме по-големички. А на нашите малчовци сигурно им отнема доста време да напишат такава бележка от 5 реда и през това време госпожата си говори, другите сигурно правят нещо, а те все още не могат да си разделят вниманието - хем да пишат, хем да слушат.
 Та снощи пак говорих на съвест.
 

# 89
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Да си "похваля" щерката - понеже госпожата не разрешава да говорят в час и започнали да си пишат бележки. Даже ги е разместила, щото нашата много си говори с другото момиченце.
 Случайно намерих в раницата една смачкана бележка и като я попитах за какво става дума, съвсем искрено ми обясни. Дори не го намира за нещо лошо - ето виждаш ли госпожата не дава да говорим, аз не говоря.
 Мъжът ми вика - а, не помниш ли и ние как сме си писали бележки. Голяма работа.  Абе помня, ама бяхме по-големички. А на нашите малчовци сигурно им отнема доста време да напишат такава бележка от 5 реда и през това време госпожата си говори, другите сигурно правят нещо, а те все още не могат да си разделят вниманието - хем да пишат, хем да слушат.
 Та снощи пак говорих на съвест.
 

Етиа , изобретателни се децата. И моята се оказа много бъбрива. Госпожата ги размести уж да не говорят и я сложи с момченце, но не би Simple Smile приказките продължават. Той постоянно й пречел, искал и пособията и учебниците, преписвал от нея и тя да си върне го ръчкала с молива цял час hahaha Като ми го разказа госпожата ми стана смешно и едва се сдържах пред нея... Crazy Но иначе четох конско и дано да хване ред, защото определено много се разсейва.

Общи условия

Активация на акаунт