ВТОРОКЛАСНИЦИ/19/.

  • 51 782
  • 540
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ауу, какви страхотии чета. Горките деца.  ooooh! arinar, ти питай учителката за какво става въпрос, пък току се усетила, че не е в ред. Twisted Evil

За преразказите. Нашите още не са започнали с писмените. Понеже моето детенце не умее да разказва, спестява факта, че имат за домашно устен преразказ. ooooh! Писмените са томно по този начин, по който казва ilrai78 . Освен план се пишат и опорни думи, думи с особен правопис, та да е по-лесно на децата. До 4-ти клас се учат сами да пишат плановете...В началото не трябва да има и много пряка реч.

Отивам да пиша домашни. Hug

# 151
  • Мнения: 1 103
При нас домашните не са много поносимо е .Вие откога учите английски.Ние от тази година започнахме да учим  госпожата каза че около два месеца ще говорят а след това  започват писане и т.н.
Снощи преписвахме тетрадката по български просто  Митко беше писал с краката и един лист по математиката .
Ние слизаме към сладкарницата да поръчваме торта    party023   на нашия батко утре е рожденник вече сме поканили целия клас и почти всички съседска деца   Joy незнам къде ще ги събера  #Crazy.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 10:20 от sisil76

# 152
  • Мнения: 2 803
Като чета постовете ви си помислих, че съм сбъркала темата за второкласници. При нас единствено английския е зор. В един ден предадоха азбуката и вече искат да пишат и четат. Къде е ръкописно, къде печатно и детето въобще не осмисля какво пише и как да го произнася. Абе изобщо, така се възпитават зубрачи.

# 153
  • Мнения: 247

А колкото за количеството на домашните - не знам вижда ми се много при всички случаи, ще питам госпожата да не би нещо моят син да се объркал... newsm78

Доста е - спор няма. Ние миналата година имахме извънредна родителска среща по този повод. Родителите обяснихме, че е много натоварващо за децата домашно по български от 4-5 стр. и по математика 6-7 стр. Класната ни разбра.
Сега домашните не са много. Днес например по български имаше 2 упражнения и устен преразказ. По математика- максимум 2 стр. от сборника, а по английски език- да напише по един ред от първите 4 букви от азбуката + 13 думи - по 10 пъти всяка. Добре, че домашното по английски беше от петък и го написахме събота и неделя.
Иначе за преразказите съм много доволна, че моята дъщеря се справя добре- свободно разказва. Скоро си написа и съчинението съвсем сама, с правилно структурирани изречения. Нашата класна кога им прави план, кога не им прави... Важното е, че когато вземат нов урок от читанката, винаги в тетрадката има преразказ, който е правен колективно в часа.

# 154
  • Мнения: 247
Забравих да ви се "похваля". Вече сме с бележник дубликат. ooooh!
В четвъртък миналата седмица оставих децата за малко при татко им, нали е в отпуска и той ги огледал. Седнал нашият пред компютъра, каката си пишела домашните, малката се шляела наоколо, отворила чантата на кака, взела бележника и го скъсала.
Ей, побеснях.  Twisted Evil

# 155
  • сред люляците
  • Мнения: 767
 #Crazy Какво ме направихте с този английски! Нашите още нищо не пишат. Взимат буквите само по 4-5 на час и ги оцветяват. Пишат ги печатни по един ред всяка буква за домашно, за да се научат да ги разпознават.. Засега само учат изрази и думички. Но без да ги пишат. Кога ще започнат да учат ръкописни букви, нямам идея newsm78
А Никол днес ще бъде за пръв път на Европа. Много ми е интересно там какво ще правят...

# 156
  • Мнения: 1 312
#Crazy Какво ме направихте с този английски! Нашите още нищо не пишат. Взимат буквите само по 4-5 на час и ги оцветяват. Пишат ги печатни по един ред всяка буква за домашно, за да се научат да ги разпознават.. Засега само учат изрази и думички. Но без да ги пишат. Кога ще започнат да учат ръкописни букви, нямам идея newsm78
А Никол днес ще бъде за пръв път на Европа. Много ми е интересно там какво ще правят...
И нашите така по английски,още нищо не пишат ,направо като ви чета се хвашам за главата ние какво учим,да не говоря,че в първи клас само оцветяваха.Ужас май ще предприемам нещо :

# 157
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Домашното на Саши по английски всъщност е от училища Европа. По този повод, той възмутено заяви, че не иска повече да ходи на този английски и да го отписвам   Mr. Green.

# 158
  • София
  • Мнения: 3 421
Здравейте!
Моята госпожица е болна, на антибиотици вкъщи. Аз също се разболявам и днес си останах уж малко да се закрепя.
Ще си стои сама до края на седмицата.

Нашата класна никога не е давала много домашни, обаче постепенно и постоянно ги натоварва. И миналата година беше така, доволни сме.
Вчера например по английски имаха да четат урока и да го препишат в тетрадката. Ама щерката каза : Ха, че аз съм го прочела целия учебник. Викам - кога бе дете! Ами като стоях на тати в офиса(първите две седмици си я прехвърляхме по офисите, та поне едно предимство). Иначе преписаният текст не е повече от половин страница.
По математика - една страница в учебника, една в учебната тетрадка, една в сборника(това за деня, но имайки предвид, че част от нещата се пишат в клас въобще не е много).

Идва си Креми един ден и казва- имаме за домашно устен преразказ, ама госпожата каза който иска. И аз - Ти искаш! И тя ме гледа ококорено hahaha
 Преразказва добре, старае се да е изразителна, но понеже постоянно повтарям да няма пряка реч и най-лесният начин е да сложи едно "че" и е много смешна-разказва, разказва и изведнъж натъртва "че" hahaha

# 159
  • Карлово
  • Мнения: 4 644
Здравейте!
Моята госпожица е болна, на антибиотици вкъщи. Аз също се разболявам и днес си останах уж малко да се закрепя.
В този сезон не трудно да се поразболее детенце. Бързо оздравяване.

И нашия преразказ бил по желание, разбрах днес и желаеща била само тя. Joy
Направо ми е мъчно как яваш-яваш я карат.

# 160
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моят син въобще не обич преразказите. Много са му трудни. По английски език всеки път имат за домашно да пишат по няколко реда букви или думички.
За утре пък трябва да научи 3 песни по Музика.
Етиа, бързо оздравяване!

# 161
  • Мнения: 472
Имам молба към вас. Току що сина ми ми сервира че за домашна трябва да напишат писмо до някой(по избор).
Има ли някакви правила които трябва да се спазват при писане на писма.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Освен обръщение и накрая от кого е писмото - не се сещам. Може да започне със " Скъпи, (мили, здравей...) Иво,...". Накрая твой приятел (братовчед, брат...) Николай (например).

Пък може още отсега да си напишете писмото до дядо Коледа. Hug Wink

# 163
  • Мнения: 48
 Simple Smile   ....аз да се включа...днес много ми стана драго като видях как се обясняват на децата задачите с единици и десетици. Та значи задачата се пише с единици в синьо и с десетици в зелено и чак днес моята девойка май схвана за какво иде реч. Много съм доволна    Simple Smile

Бързо оздравяване на Етиа и на малката и госпожица    Hug

Аз имам хрема като си легна да спя и кпмбинирано с това, че ми е затруднено дишането заради бебо ми става в повечко да се въртя в леглото, та  реших да подремя пред компа. Дано ми подейства приспивно    Simple Smile

# 164
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Имам молба към вас. Току що сина ми ми сервира че за домашна трябва да напишат писмо до някой(по избор).
Има ли някакви правила които трябва да се спазват при писане на писма.

В тетрадка №3 по български на 2-ра или 3-та страница има образец на писмо.
И на Александър вчера му беше за домашно. Много се ядосах, защото установих, че баба му, в старанието си да му "помогне" му е продиктувала писмото  Crossing Arms. Не открих типичния му "стил"  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт