бебе на 3 месеца не ака

  • 9 968
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
само не разбрах защо спря кърмата и на 3 месеца даваш пюрета???
  newsm78  и аз това се чудя. много е малко за пюрета
Това е доста често срещан проблем при малките бебчета, които се хранят на изкуствено мляко. Давай му по малко плодови сокчета, но не пюрета. И все пак един съвет и от педиатъра, ще е по-добре Peace
за овесените ядки, не го бях чувала, но предполагам, че има ефект. иначе и това е вариянт- сокче от сини сливи.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не разбрах защо си спряла кърмата....това с цел от плодовите пюрета да ако по-лесно ли newsm78

# 17
  • Мнения: 146
И на нас доки  ни каза че можем да започнем с пюретата към 3 ия месец,в момента сме още на 2 месеца.Кога се започва с тях?В момента сме на АМ... newsm78

# 18
  • Мнения: 75
Вчера бях при педиатъра и тя пак ме насочи към овесените ядки. Нарочно я попитах не е ли опасно , заради глутена и тя ми заяви , че в овесените ядки няма глутен. " А дали е така , кой ще ми каже? " ...както се пее в една песен. newsm78

# 19
  • Мнения: 8 242
Ето ти малко за глутена:

Пшеница (жито): зърната съдържат високи нива глутен

Булгур: приготвя се от жито

Durum: вид пшеница със твърди жълти зърна, използван широко за производство на макаронени изделия и спагети (от там идва цвета им)

Бялото брашно, пълнозърнесто, грахам, различните типове (500, 1150, 1050 и т.н.): те са правят от пшеница

Овес: съдържа известно количество протеин подобен на глутена, но може да не създава проблеми на всички хора с непоносимост към глутена. Препоръчва се все пак да се избягва

Ечемик: съдържа известно количество протеин подобен на глутена.

Ръж: съдържа известно количество протеин подобен на глутена.

Triticale: хибриден сорт, лабораторно създаден чрез комбинирането на пшеница и ръж, съдържа известно количество протеин подобен на глутена. (за щастие май не се използва у нас, но не съм 100% сигурна)

Шпелта: вид примитивна пшеница, съдържа известно количество протеин подобен на глутена.

Грис: прави се от пшеница

Кускус: прави се от пшеница.

Всякакъв вид пасата – макарони, спагети, фетучини и пр.: прави се от пшеница (durum).

Бакпулвер: някои производители добавят брашно, без да го упоменават на пакетчетата

Бульон на кубчета: може да съдържа брашно, в добавка към натриевия глутамат.

Соев сос: обикновено се получава от ферментирането на соеви зърна с пшенично брашно. Някои марки не се произвеждат от пшенично брашно, така че не е напълно изключен.


Предупреждение:

Много видове зърнени закуски и царевични пръчици съдържат значимо количество ечемик като добавка за вкус.
Всичко, на чийто етикет пише "нишесте", "модифицирано нишесте", "хранитело нишесте", крие опастност от съдържание на глутен и следва да се избягва.
Млените подправки като бял/черен пипер и някои готови подправки съдържат брашно или нишесте като източник на допълнителен обем.
Всеки продукт, който съдържа неопределени (неописани подробно) подстладители или стабилизатори, може да е опасен, тай като последните могат да са произведени от пшеница.

# 20
  • Мнения: 75
  Bulb Благодаря!

# 21
  • Мнения: 26
zdrasti nie imame sastia problem na pochti 3 meseca e imam momche i probvah pochti vsichko za ovesenite iadki maikite sa pravi az ne mu davam veche a i az ne znam zasto na bebe 3 meseca davash piure nie edva sega zapochvame sas sokchete i to parvo dve lajichki posle 4 i taka dokato stane 30 ml chak kam 4 i polovina mesec piureta no po vajnoto e che sega si napravih belejka za izakvaneto s termometar az na 2 dena i go izakvam a mai ne triabva zastoto sme na karma samo ste izchakam 4 ili 5 dena da vidim zastoto ot tova izakvane iavno tozi mesec sme nadali samo 500gr a inache kachvashe po kolo ama kato se zamislia az naistina na dva dena mu izchistvam chervata i tooooo newsm78

# 22
  • Мнения: 21
Здравейте бяхме при детски гастроентеролог  тя ни предписа лактулоза и биогайа каза да му ги давам поне месец и половина тогава ще ли да имат ефект. От началото имахме много колики от тях но поне беше почнал да ака всеки ден.Сега му давам еспумизан и вече не ака всеки ден но няма и колики. Надявам се след лечението да се оправи. Продължавам да го кърмя преди една седмица навърши 4 месеца и тогава му давам и пюрета плодови. Бях ги спряла за малко по препоръка на лекарката. Също така каза ако не ака всеки ден да го изаквам с термометър, всеки ден трябвало да ака бебето. аз все пак изчаквам 2-3 дена да не всеки ден.

# 23
Здравейте мамчета!
Ето и моето мнение:бебчето ми е на 3месеца и е на АМ.Аз и давам Фризовом и въпреки всичко ,понякога се случва да получи запек.Спокойно и давам отвара от овесени ядки(на 100мл вода слагам 1с.л овесени ядки) и започнах малко след като направи 40 дена.Другият вариант беше Дуфалак,вече педиатъра ви трябва да каже дозата.Правя клизмичка и с термометър и сапунче.Твърдя че всички тези методи са безопасни за бебето(поне за моето) и ефикасни,а най-важното е ,че бебето не привиква към тях baby_neutral

# 24
  • Мнения: 8 242
Здравейте мамчета!
Ето и моето мнение:бебчето ми е на 3месеца и е на АМ.Аз и давам Фризовом и въпреки всичко ,понякога се случва да получи запек.Спокойно и давам отвара от овесени ядки(на 100мл вода слагам 1с.л овесени ядки) и започнах малко след като направи 40 дена.Другият вариант беше Дуфалак,вече педиатъра ви трябва да каже дозата.Правя клизмичка и с термометър и сапунче.Твърдя че всички тези методи са безопасни за бебето(поне за моето) и ефикасни,а най-важното е ,че бебето не привиква към тях baby_neutral

...

# 25
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Здравейте мамчета!
Ето и моето мнение:бебчето ми е на 3месеца и е на АМ.Аз и давам Фризовом и въпреки всичко ,понякога се случва да получи запек.Спокойно и давам отвара от овесени ядки(на 100мл вода слагам 1с.л овесени ядки) и започнах малко след като направи 40 дена.Другият вариант беше Дуфалак,вече педиатъра ви трябва да каже дозата.Правя клизмичка и с термометър и сапунче.Твърдя че всички тези методи са безопасни за бебето(поне за моето) и ефикасни,а най-важното е ,че бебето не привиква към тях baby_neutral

Еми браво, разбираш ли...

# 26
  • Мнения: 315
Ние имаме същия проблем. НЕ акаме при захранването. Захраних с морков и тиква, дадох и малко пюре от круша, но нищо.За една седмица ака 1 път и после аз я  изаках с термометър . Продължихме само на кърма. След като беше един ден на кърма, на втория се изака сама. Личи си, че сега е по-спокойна, весела е и много се смее. Страх ме е, че като почнем пюретата пак ще се запече. И ние даваме биогая.

# 27
  • Мнения: 8 242
Ние имаме същия проблем. НЕ акаме при захранването. Захраних с морков и тиква, дадох и малко пюре от круша, но нищо.За една седмица ака 1 път и после аз я  изаках с термометър . Продължихме само на кърма. След като беше един ден на кърма, на втория се изака сама. Личи си, че сега е по-спокойна, весела е и много се смее. Страх ме е, че като почнем пюретата пак ще се запече. И ние даваме биогая.
Морковът запича Simple Smile
А Тони специално тиквата яко го затапваше..
Смени асортимента  Hug

# 28
.
Еми браво, разбираш ли...
[/quote]

интересно,как така разбирате повече от педиатрите Thinkingта те се занимават цял живот само с деца.и защо си мислиш,че като си родила детенце вече си привилегирована да знаеш всичко? newsm78 такива всезнайки като вас повече вредят по форумите,отколкото помагат. и се оказа,че овеса не съдържа глутен ,а подобна на глутена съставка,май?

# 29
  • Мнения: 26
мам4ета аз пак се вклю4вам ние ве4е сме на 6 месеца но от доста време нямаме проблеми с акането нищо не помагаше а пробвах доста неща наи-накрая отидахме на гастроентериолог и ни изписаха хап4енца в които има някакви бактерии нуйни за правилната работа на 4ервцата пихме ги 40 дена и да 4укна на дарво ве4е 2 месеца сме без проблеми докторката ми обясни 4е някои деца имат в поже4е от тези бактерии и имат разтроиство други нормално и ниамат проблем а трети или малко или нямат и за това се полу4ева така и всякакви други лекове са временни но проблема не се лекува за сайеление отдавна хварлих опаковките и не помня как се казват но савета ми е специалист да се търси особено като е по дълъг такав проблем Peace надявам се да помогна с информацията Peace

Общи условия

Активация на акаунт