Колко пари давате на детето си на ден за училище?

  • 32 505
  • 367
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 188
2 лв, но обмислям дали да му давам в началото на седмицата, /не че ще ги спести/ просто да съзава навици - 6 клас е

# 16
  • София
  • Мнения: 17 300
А защо давате пари като знаете, че ги харчат за боклуци?  newsm78
Иво има 5 лева на седмица (2 клас), като го окуражавам да си ги събира за нещо голямо - и така и прави. Разбира се, понякога му се приискава нещо от лавката и не го спирам, но не намирам за нормално всеки ден да му давам по лев-два, които да харчи за чипс, дъвки и близалки.

# 17
  • Мнения: 43
2 клас
по  1,00 - 1,50 лв. на ден, случва се макар и рядко и по 2 лв., както се  случва понякога и да не му даваме нищо

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Забелязала съм, че при много деца, които остават и на занималня в училището харченето на пари в лавката е някакъв вид забавление, както възрастните ходят на пазар или по кафенетата. Не че толкова им се яде нещо, но да не са в класната стая.

# 19
  • Мнения: 8 999
Моите деца са в първи и втори клас. Давам им по 2 лв. Сутрин закусват вкъщи, в раниците си носят сандвич за обяд, сок и вода. Парите им трябват за някой бонбон, дъвка или друга простотия. За щастие само в първите 3-4 дни от учебната година изхарчваха всичко. Сега гледам, че все си имат стотинки в портмонетата. Зареждам ги, като установя, че са привършили авоарите си.

# 20
  • Мнения: 654
Аз съм определила пари за седмицата.
Баткото  - 7 клас -10 лв.
Малката -2 клас - 6 лв.

# 21
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
1лв.-1.50лв. - трети клас. Сутрин закусва вкъщи и обядва в стола.

# 22
  • Мнения: 222
Само да споделя,  че преди 2 години бях в Норвегия за около две седмици.
Страната е с толкова висок стандарт ,  че даже за богатите европейци  цените са високи.

Та там между другото ми споделиха че училището НЯМА "лавка" . Всяко дете си носи закуска и МЛЯКО или СОК от дома. /На никой не идва на ум за кола, близалка или дъвка бъкана с химикали, камо за енергийни напитки /

А ние - извинете ме за израза , но на Гол тумбак - чифте пищови.. Laughing
 

# 23
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми е в първи клас, даваме й по 2лв., но тя рядко ги харчи, повече й харесва да си ги събира в касичката.Сутрин хапва вкъщи малко, носи си вода и понякога нещо домашно приготвено.Взимам я като свършат часовете и обядва вкъщи.

# 24
  • Мнения: 2 133
Дъщеря ми е в 4 клас.Даваме й по 15 лв. седмично.Повечето си ги пести.Купува си само сокчета или дъвки Peace

# 25
  • Мнения: 248
Чета, чета и се оказва, че съм най-строгавата  newsm78
Миналата година Иво беше 3-ти клас и получаваше по 2 лева за седмица.
Тази - по 4 лева на седмица.
Левчето на ден за автобус след плуване е отделно (то остана и да е в седмичния му лимит  Joy )
Мисля, че е удачно с малко да не му стигат.
Близалки, чипсове и разни други боклуци са забранени, а освен това "приятелски" се информирам за какво си харчи парите.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2008, 17:13 от suncholina

# 26
  • Мнения: 2 716
Моята първокласничка е най-глезена. Има по 2 лева на ден, като първите дни носеше по 5 да не би, да не й стигнели. Има сандвич, от който изяжда почти половината и си го донася в къщи. Купува си сокче до сега. Голямата - 7-ми клас - по 2 лева на ден. Но ми се струва, че не й стигат. Постоянно си купува помагала, тетрадки и т.н. и би трябвало да има пари в себе си.

Офф И аз искам Норвегия  Cry

# 27
  • Мнения: 256
И аз давам по 2лв на ден,но с тях се купува задължително храна в голямото междучасие-пица,геврек ,каквото му се яде и сок.Сутрин давам само нещо топло-чай,зърнена закуска,но това не стига до обяд.На обяд се храни в къщи.Като знам цените в стола никак не е много-само пицата струва 1,30лв.

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Във втори клас е. Давам по 0.50 - 1 лев. Закусва вкъщи, има кроасан в раницата, а на обяд се храни в нас. Не винаги си харчи парите за 1 ден.

# 29
  • Мнения: 6 727
10 лв на седмица - 6 клас е.
Храни се у дома, това е за каквото си реши.

Общи условия

Активация на акаунт