личен лекар по време на бременност

  • 7 504
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 621
Частният ти лекар също може да ти издаде болничните.
Частния лекар може да издаде само обикновен болничен, но не и такъв 45 дена преди термин
След като не си си избрала АГ с направление с т.9 всички необходими изследвания и болнични може да ти бъдат издадени от личния ти лекар
а личният ми лекар ли ще ми определи термина, за да ми издаде болничния 45 дена преди него.
благодаря за всички отговори.
Да той ти определя термина, отиди при него и го попитай, моята лична поне подробно ми обясни за какво става въпрос преди да ми издаде направление за АГ

# 16
  • Мнения: 462
Хм, аз мисля да направя точно това, защото в момента нямам особено желание да чакам по опашките на 12 Поликлиника, а и определено предпочитам вариант (макар и със заплащане), в който отивам в болница, в която има целия набор необходими специалисти за проследяване на бременността ... Simple Smile Така или иначе съм тотално "боса" по темата и все още изживявам първоначалния си шок ... Благодаря за потвърждението на информацията, kitche Simple Smile

Относно болничните, katiABV, съм говорила с управляващите на фирмата и няма никакъв проблем, така че за момента те са ми последна грижа. Относно АГ ... не, че не искам, но някакси предпочитам частните прегледи ( посещавам гинеколога си от 4 години и мисля, че е най-добре да продължим взаимното си доверие), защото за скромния си житейски опит, съм установила, че 1. Със здравето шега не бива и 2. Не мога да разчитам на таз' държава и туй то Simple Smile За щастие, имам финансовата възможност да си позволя (уж) по-добро обслужване, вместо да се редя на опашки, макар да мисля, че и това вече не е много сигурно ...

Благодаря ви за отговорите и съветите Simple Smile От днес ставам по-активна в този форум, защото определено от него получавам повече и по-достоверна информация, отколкото от всякакви лекари ... независимо дали са лични, частни или просто приятели Simple Smile

  Simple Smile

# 17
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Личният лекар може да ти следи бременността, НРД-то позволява.В този случай той пуска изследванията, издава болничен и т.н.

# 18
  • Мнения: 248
Simple Smile аз явно създадох впечатление, че 5 месеца съм бременеела безхаберно.
Не. Имах направление, отидох (в 13 г.с.), записах се. След записването бях уведомена за абонамента, без който не можело. Опитах да обясня, че не го искам. Тогава ми беше казано: "няма проблем, в такъв случай ми дължиш 30 лева" .... а не беше мръднато и крачка встрани от това, което касата предвижда: УЗ при първо посещение, секрет за микробиология, направления за кръв и урина, хепатит. Бяха ми отказани направления за другите 3 изследвания, които касата покрива: кръвна група, цитонамазка и ХИВ (направление за това изследване се предоставя по желание на бременната). Защо ги дължа не разбрах, въпреки, че попитах и въпреки, че умея да следя мисълта на хората като ми говорят. Всичко това беше в комплект с болезнено добиване на вагинален секрет, изречение на изпроводяк: "и до другата консултация - килата да не са се качили с повече от 1". Тръгнах си и знаех, че това ми е за последно при тази жена. Грешката е моя, че не говорих с нея предварително, просто референциите за докторката бяха много силни и аз сляпо им се доверих.
Взех си направление за преизбор (това е възможно едва след като минат 45 дена от последната консултация - в моя случай от първата) и сега това направление ми е в джоба и търся някой, който да ме заведе на ЖК без без да иска да ме абонира "за мое добро".
Ще говоря с GP-то. Сигурно няма да й стане много драго, че още не съм си намерила лекар, но ще загърбя неудобството и ще действам. Благодаря ви за включванията  Hug

# 19
  • Мнения: 502
аз бях много доволна от лекарката и акушерката, които следяха моята ЖК. не съм имала подобни проблеми. чувала съм че и личен лекар може да следи бременноста, но съвета ми е ако имаш приятелки за съвет в случая, или пък някоя подобна тема във форума да си намериш специалисти, от които и ти да си доволна. лека бременност и всичко най-хубаво.

# 20
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
http://www.biberonbg.com/info/iziskvania_kam_lichnia_lekar.htm,
http://www.nhif.bg/downloads/MotherLeaflet.pdf

Тук подробно е обяснено, какви изследвания ти се полагат, всички останали и допълнителни по твое желание си заплащаш ти.
Успех и леко раждане какво то и да решиш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт