Къпане на бебе в "чужбината"

  • 6 244
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
Всеки ден-Вики по принцип си играе във ваната. Косите им мия през ден.

# 46
  • Мнения: 1 545
Като видя това заглавие и ми става смешно, вьпреки че и аз писах по темата. Да се чуди човек как е вьзможно да се изпишат 3 страници за кьпане на бебета. До сега не сьм попадала на миризливо бебе Laughing

Едва ли бебе ще се размирише на мръсно даже и веднъж седмично да се къпе  Laughing. Не само за хигиена става въпрос при бебешкото къпане, а и за един вид ритуал, много бебета се успокояват и заспиват по-лесно при къпане вечер, така че защо да не го правим всеки ден? Другото е за не загубят връзката с водата - нали 9 месеца във вода са стоели. Пробвайте да топнете под водата главичката на новородено и ще видите, че няма да тръгне да диша по инстинкт. Хубаво е докато е на няколко месеца да се води и на плуване именно за да се поддържа този инстинкт. После като порастне няма да реве в басейна че го е страх или че не знае какво да прави.

# 47
  • Мнения: 3 425
Пробвайте да топнете под водата главичката на новородено и ще видите, че няма да тръгне да диша по инстинкт.

Аааа, това нямах смелост да го опитам  Laughing

# 48
  • Мнения: 1 242
Пробвайте да топнете под водата главичката на новородено и ще видите, че няма да тръгне да диша по инстинкт.

Аааа, това нямах смелост да го опитам  Laughing

Не губете кураж! Пробвайте в следващия тираж!

# 49
  • Мнения: 3 521
Пробвайте да топнете под водата главичката на новородено и ще видите, че няма да тръгне да диша по инстинкт.

Аааа, това нямах смелост да го опитам  Laughing

Не губете кураж! Пробвайте в следващия тираж!

А ако не стане, пробвайте пак, и пак, и пак. Все някое от келеметата ще се случи достатъчно умно да си затвори устата. Mr. Green

п.п. Сега сериозно - при моята този инстинкт липсваше. Случва се. Не често, но се случва. Иначе се плацикаше с удоволствие на бебешкото плуване.

# 50
  • Мнения: 945
Пробвайте да топнете под водата главичката на новородено и ще видите, че няма да тръгне да диша по инстинкт.

Аааа, това нямах смелост да го опитам  Laughing

А аz го направих. Е, не нарочно, ами са една секунда и иzтървах главичката в Tummy Tub и реzултата беше, че малката се гмурна надолу. На мен очите ми станаха ей такива  Shocked, баща и прибледня, гък не можа да каже а малката след като я иzвадих ни дари с една супер широка усмивка, чак ми се прииска да я пусна втори път да се погмурка  Laughing (това на майтап)

# 51
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз не знам кога си губят инстинктите, но преди няколко седмици големият бутна малкото в басейна. Хванах го веднага, не ревна, само взе да бърше очи, но аз как се разкрещях на Мартин, че сега ме е срам да отида на плуване Embarassed

# 52
  • Мнения: 3 880
Пепи, този инстинкт се губел към 8.-9. месец. Лошото е, че другият инстинкт, който кара удавника да се бори за спасение и да вика за помощ се появявал чак към края на третата-четвъртата година. Преди това, малко дете паднало във вода, не реве и не прави нищо, с което да привлече вниманието към себе си. Много често съм чувала по ТВто да предупреждават за това....

# 53
  • Мнения: 467
до 1 месец само с вода и през ден два. До 3-4 месец с малко бебешко олио след това с малко бебешко шампуан4е,но  разтворено във водата.

# 54
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Пепи, този инстинкт се губел към 8.-9. месец. Лошото е, че другият инстинкт, който кара удавника да се бори за спасение и да вика за помощ се появявал чак към края на третата-четвъртата година. Преди това, малко дете паднало във вода, не реве и не прави нищо, с което да привлече вниманието към себе си. Много често съм чувала по ТВто да предупреждават за това....

Тук много често пишат за това, че ако от самото раждане, бебето бъде къпано със специални техники, си плува без да се оттучва. Имаше много интересни статии по този въпрос и доста майки го практикуват.

Общи условия

Активация на акаунт