Туптят в нас по две сърца, до Май ще е така! №3

  • 14 036
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 826
  Здравейте момичета. Бях малко по прованса и вчера вечерта се върнах в София. Досега само ми се гадеше по малко и изпитвах известно неразположение. Обаче като се прибрах ми се дояде пушена сьомга... и направих най голямята си грешка. Само половин час след като хапнах получих зверски болки в стомаха, половината вечер се въртях докато не повърнах зверски три пъти. Как мислите дали не ми епонесла рибката или започват по-кофтите моменти на бременноста. Казвам ви по-гадно не съм се чуствала скоро, а и днес ми се гади и не мога нито да ям, нито да стана от леглото... Sick Е, оплаках се. Embarassed Извинете ме и бъдете здрави и усмихнати.
  За да се извиня за мрънкането Simple Smile, ви давам една много здравословна и напълно съчетаема с бременноста идея. Става въпрос за проблема със запека! Аз съм Дюканка и все още спазвам диетата си. От там разбрах, че човек наистина трябва да консумира по 3 супени лъжици овесени трици всеки ден до края на живота си и няма да има нередовен стомах. Пробвайте сутрин, като ги смесите с една чаена чаша кисело мляко и някакъв плод например. Много е вкусно и напълно здравословно.  Имам още две бременни приятелки (едната в 7-ми месец, а другата ще ражда сега, на 17ти Simple Smile И тях "зарибих" с триците - до сега никоя от нас не е със запек (а аз преди да опитам бях с хроничен)
  Давам и линк с разяснение за овесените трици и се надявам да съм била полезна. Пожелавам ви страхотен ден без гадене и неприятности Simple Smile
http://dukanskirecepti.wordpress.com/2008/09/02/%D0%BD%D1%8F%D0% … 0%B8%D1%82%D0%B5/

Добавям - задължително ОВЕСЕНИ ТРИЦИ, не овесени ядки или пшенични трици Wink

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 16:40 от dendri

# 226
  • Мнения: 16
Здравейте от още една очакваща мама дето не знае къде се намира Simple Smile
На мен също ми е ужасно гадно, ама ужасно от седмица - ставам сутрин добре и като се започне...цял де трупа и вечер не издържам и повръщам. Нищо не ми се яде, но се тъпча през 3-4 часа по-малко...
За тумбака и аз си го имам, но вие сте направо късметлийки с тези 2 кг дето качвате, аз за 2 месеца вече 5 ги направих...ужас просто. Вярно отказа на цигарите малко сигурно е повлиял, но ве пак е много. Sad

За лекарите - мен мин, седмица ме записаха - направиха ми картон. Аз ходя във Вита при Д-р Велкова и съм много доволна. Обръща ми много внимание и най-много ме радва факта, че ми записа номера и винаги когато и се обаждам не се чуди коя съм. Когато постъпих в болницата, всеки ден идваше да ме види, а вечер се обаждаше.
Утре съм на контролен преглед отново, защото трябва да тръгвам на работа. Simple Smile Надявам се всичко да е наред с бебока и с всички изследвания.
Аз също си правих токсоплазмоза и е отрицателна, както и нямам имунитет - бях учудена като vaiza, защото имам коте от две години, а като малка винаги около нас е имало много..но това е живота. Трябва да се пазим повече и всичко ще е наред !:)

# 227
  • Мнения: 826
katrrinka, здравей! Съжалявам, че се чувстваш така, но сме тук за да се поддържаме в трудните моменти.
  Преди време имах карта за намаление към  "Вита" и стоматологичната клиника към нея "Буная". Тогава ходих само на зъболекар и съм много доволна. Изгубила съм им координатите, но знам че работят и със здравната каса и някои изследвания ще ми излязат безплатни. Това така ли е при теб? И би ли написала някакви координати и телефон за връзка с болницата? Защото, срам не срам, ще си призная - още не съм ходила на първи преглед, но тези дни трябва да го направя, знам.
  Предварително благодаря и ти пожелавам лек и усмихнат ден без много гадене. Ох...и аз съм така напълно те разбирам
Mr. Green

# 228
  • София
  • Мнения: 159
dendri не се знае дали е от сьомгата, аз преди няколко дни си хапнах и нямах позиви, но пък ми се беше прияло грейпфрут и бях точно както ти го описа, в момента в който го изкарах на три път ми олекна... на следващия ден изядох още един от същата партида и нищо не ми стана. Чувала съм, че с рибите трябва да се внимава, особено с тези които съдържат повече живак.
http://missby.wordpress.com/2008/03/06/7-pregnancy-sins/

vaiza и katrrinka и при мен е същата картинката с токсоплазмозата...

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 08:23 от Arksi

# 229
  • Мнения: 826
Arksi, благодаря за отговора Grinning И аз предположих, че така се получава. Е, няма как-ще търпим, пък и съм сигурна, че си заслужава.
 А иначе за сьомгата съм чувала че е много полезна за плода и ако ти понася е хубаво да се консумира през цялата бременност. Може би заради ОМЕГа-мастните киселини, нали помагали за мозъка на бебчо? Wink
 Е, явно на мен не ми понася в момента (а преди я обожавах Confused)
Ти бъди здрава, с лека и усмихната бременност! И по малко проблеми с грейпфрутите...че и те са полезни съм чувала Grinning

# 230
  • Мнения: 849
Привет и от мен. и аз да помрънкам малко - толкова ми е гадно напоследък, че вече си нося торбичка в джоба на якето... на няколко пъти връщах жлъчна течност и ...аха и да почна с приятните емоции по повръщането, ама някак остисквах. абе ужас направо.
за софийските лекари - аз съм пациентка на д-р Венелинова от бившата правителствена поликлиника, дето е на Позитано, отстрани на съдебната палата. познавам я от години, даже направо се чувствам привързана към нея - много добър и човек, и лекар. винаги, когато имам въпроси й се обаждам на мобилния - изписан е на вратата на кабинета й, тя самата поощрява пациентките си да не се разкарват за щяло и не щяло. единствената подробност при нея е, че тя самата не изражда. каза, че е близка и има доверие на завеждаща отделение в "Св. София", при която ще ме прати да се запиша след 1-2 седмици, да ми направят картон и т.н., ама не се сещам за името в момента. така ще си ме наблюдават двете - едната по касата, при която ще раждам, а другата - моята си, при която си ходя по принцип на платен прием. работи с касата, ама аз не обичам висенето пред кабинета на личния лекар и го избягвам засега, когато стане дума за гинеколог... реално се очертава с двете лекарки да ходя веднъж на две седмици на преглед, което не е никак лошо - хем редовно наблюдение, хем аз ще съм по-спокойна, хем никога не е излишно второ мнение, ако не дай боже има нещо.
аз съм на преглед другата седмица чак, живот и здраве тъкмо трябва да е приключила органогенезата. нямам търпение да видя дребосъка. последно бях на преглед на 18ти миналия месец и беше само едно черно петънце с две бели точици в него. а сега трябва да е човече, с ръчички и краченца... надявам се и сърчицето му да чуя....
хайде по-леко да си изкарате остатъка от деня. стискайте зъби, ще свърши всичко това... както каза братовчедка ми, която роди съвсем скоро - щом ти е лошо, значи всичко е нормално...  Shocked
 newsm51

# 231
  • Мнения: 16
katrrinka, здравей! Съжалявам, че се чувстваш така, но сме тук за да се поддържаме в трудните моменти.
  Преди време имах карта за намаление към  "Вита" и стоматологичната клиника към нея "Буная". Тогава ходих само на зъболекар и съм много доволна. Изгубила съм им координатите, но знам че работят и със здравната каса и някои изследвания ще ми излязат безплатни. Това така ли е при теб? И би ли написала някакви координати и телефон за връзка с болницата? Защото, срам не срам, ще си призная - още не съм ходила на първи преглед, но тези дни трябва да го направя, знам.
  Предварително благодаря и ти пожелавам лек и усмихнат ден без много гадене. Ох...и аз съм така напълно те разбирам
Mr. Green

Все още работят със здравната каса. Simple Smile Аз съм осигурена от Закрила по принцип и имаме договор с тях, но когато отидох лекарката ми каза - няма смисъл, ще те прекараме през здравна каса. Simple Smile
За болницата 4 дена нищо не съм плащала, минала съм три ехографа досега, кръвни и урина изследвания също нищо.
Но плащах за токсоплазмоза, защото ходих другаде - във Вита няма такова изследване.
Сайта на болницата е http://www.vita.bg/  - има телефони и контакт. Не съм сигурна дали там и фетална морфология...но много близо на 2-3 пресечки е клиниката на Марков, в която се прави и където смятам да отида за това - http://www.mc-markovs.com

До колко имам инфо за Вита от мои близки, а те са много раждали там, предимно при Кълвачева всичко е супер. Но ако им се види проблемно раждане те пращат на друго място - нямат много апаратури, а и като всяка частна клиника гледат да си намалят смъртността.
Аз лично смятам да съм там, харесва ми болницата, отношението на всички сестри и се надявам, че всичко ще е ок. Simple Smile

# 232
  • Мнения: 528
Arksi, опитах се да ти пиша на лични, но кутията ти е пълна.
Може ли да ми дадеш адрес на МБАЛ Св.София. Много странно, но се оказа, че не знам къде е, пък на сайта им няма адрес.
Ако може и тел Simple Smile
Може и на лични.

Да ви попитам, досега какви изследвания са ви правени?
цитонамазка, микробиология, кръв, урина и ехограф??? това ли е?

лято! , не се разстройвай за такива неща, лекари колкото искаш Peace
Имаш задължение да си спокойна Hug

# 233
  • Мнения: 849
Барбарелка, аз само това съм правила засега (изброените от теб). заедно с ПКК дадох и кръв за изследване за СПИН, сифилис и хепатит В, както и за кръвна група и резус фактор, разбира се. аз не съм правила листериоза, токсоплазмоза и цитомегаловирус и се колебая дали да ги правя.

# 234
  • София
  • Мнения: 2 430
Момичета,а какво точно се включва за изследване първият триместър?
Идеята ми е ,ако поискам примерно изследвания за токсоплазмоза трябва ли да си ги плащам или са по каса.И въобще до сега какви изследвания ви направиха и за какви пари?

# 235
  • Мнения: 1 317
Момичета, върнах се от прегледа, имам си 4 милиметрово тупкащо сърчице  Heart Eyes
Много ви благодаря за положетелната енергия и стиснатите палци, успокоих се вече  Hug

Лято - доктори всякакви, ти би трябвало да го знаеш, щом работиш в болница. Кофти е отношението, но какво да се прави, не го мисли и гледай напред. А и сега хормоните ни така бушуват, че нещо на пръв поглед не особено драматично, може да ни изкара от релси Hug

# 236
  • Мнения: 826
katrrinka, здравей! Съжалявам, че се чувстваш така, но сме тук за да се поддържаме в трудните моменти.
  Преди време имах карта за намаление към  "Вита" и стоматологичната клиника към нея "Буная". Тогава ходих само на зъболекар и съм много доволна. Изгубила съм им координатите, но знам че работят и със здравната каса и някои изследвания ще ми излязат безплатни. Това така ли е при теб? И би ли написала някакви координати и телефон за връзка с болницата? Защото, срам не срам, ще си призная - още не съм ходила на първи преглед, но тези дни трябва да го направя, знам.
  Предварително благодаря и ти пожелавам лек и усмихнат ден без много гадене. Ох...и аз съм така напълно те разбирам
Mr. Green

Все още работят със здравната каса. Simple Smile Аз съм осигурена от Закрила по принцип и имаме договор с тях, но когато отидох лекарката ми каза - няма смисъл, ще те прекараме през здравна каса. Simple Smile
За болницата 4 дена нищо не съм плащала, минала съм три ехографа досега, кръвни и урина изследвания също нищо.
Но плащах за токсоплазмоза, защото ходих другаде - във Вита няма такова изследване.
Сайта на болницата е http://www.vita.bg/  - има телефони и контакт. Не съм сигурна дали там и фетална морфология...но много близо на 2-3 пресечки е клиниката на Марков, в която се прави и където смятам да отида за това - http://www.mc-markovs.com

До колко имам инфо за Вита от мои близки, а те са много раждали там, предимно при Кълвачева всичко е супер. Но ако им се види проблемно раждане те пращат на друго място - нямат много апаратури, а и като всяка частна клиника гледат да си намалят смъртността.
Аз лично смятам да съм там, харесва ми болницата, отношението на всички сестри и се надявам, че всичко ще е ок. Simple Smile

Голямо благодарско Кatrrinka! И аз мисля да се насоча към "Вита", така че тази информация ще ми е много полезна.

Имам и един въпрос към всички, а и гледам че натам се насочва темата, така че се присъединявам към
Madam Stasita
. Понеже не съм правила нито едно изследване още... Изследванията, които се поемат от здравната каса достатъчни ли са т.е. за да имам цялата здравна информация и да знам че с бебчо всичко е наред само платените от ЗК изследвания да правя или да вадя портфейла и да си приготвя една тлъста пачка? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 237
Здравейте Майчета!
Аз приемам всички неразположения добре за сега, но в интерес на истината не ми се и гади много. Обаче този постоянен глад ме изнервя вече. Не помня такова нещо с първата си бременност. Опитвам се да хапвам повече плодове или зеленчуци, но от тях като че ли огладнявам още повече. Дали ще е все така или и това отминава като гаденето през парвите месеци?

Имам вапросче към мамите, които са лекували раничка на шийката на матката. Притеснява ли ги нещо вашите лекари? На мен ми лекуваха раничка миналата година и сега ми казаха, че ще наблюдават матката на видеозон на всеки преглед, тъй като шийката е скъсена и това може да предизвика преждевременно раждане! Казаха, че рядко се случвало, но аз успяха да ме притеснят.
Целувки по коремчетата... Heart Eyes

# 238
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Момичета,а какво точно се включва за изследване първият триместър?
Идеята ми е ,ако поискам примерно изследвания за токсоплазмоза трябва ли да си ги плащам или са по каса.И въобще до сега какви изследвания ви направиха и за какви пари?
Madam Stasita, аз съм бременна вече в 9-та седмица, но когато бях в 7-та, джипито ми даде талони (по здравна каса) за изследване на кръв (хемоглобин, левкоцити, тромбоцити, еритроцити,MCV, MCH,MCHC - не знам какво значат newsm78, кръвна захар), на урина (седимент, белтък, уробилиноген и билирубин) + хепатит В, васерман и токсоплазмоза. За всичко си платих 2 лв по касата. Половината изследвания ги направиха в Карлово, другата - в Пловдив. Уточнявам, защото си ходя редовно на прегледи в клиника "Щерев", където изследванията струват доста повече  Simple Smile
Иначе ти се полагат и 2 ултразвукови прегледа, доколкото си спомням.
Успех и дано всичко да е наред!  baby_neutral
Иначе при мен всичко е добре, с изключение на токсоплазмозата. Доки ми каза, че трябва да повторим изследването след месец, за да се види дали нарастват титрите.  #Crazy Sick

# 239
  • Мнения: 849
Добро утро, скъпи дами! Лек и усмихнат ден днес!  newsm10
Lulu80, на мен ми е лекувана раничка на шийката на матката преди време (година и половина - две някъде), но понеже не съм раждала, само ме мазаха с нещо. остана много мъничко, което сега е е отворило, но лекарката ми каза, че това било нормално и би трябвало всичко да се оправи след раждането. цитонамазката ми е 1ва-2ра група, така че няма засега за какво да се притеснявам. не ме е шашкала със скъсена шийка или други подобни новини. това, че ще те наблюдават е най-доброто в случая. ти само не се притеснявай, ако има нещо - лекарите ще ти кажат навреме. мисли позитивно - и за теб, и за бебчето е най-добре. ако все пак тази мисъл не ти дава мира, защо не се консултираш с още някой, който да те поуспокои?

Общи условия

Активация на акаунт