Майчинството - счетоводно - 12

  • 67 812
  • 1 059
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 332
извинявам се ако някъде го  има този въпрос, но ме интересува за отпускът за бременност и раждане, който се получава 315 дни, какъв размер е( наистина ли е 90% от брутния доход)? И колко след това получаваш фиксирания, който за 2008 е 220лв. (и най вероятно за 2009 ще е 240лв)

# 1 051
  • Мнения: 3 835
виж в първото мнение на темата

# 1 052
  • Мнения: 1 208
извинявам се ако някъде го  има този въпрос, но ме интересува за отпускът за бременност и раждане, който се получава 315 дни, какъв размер е( наистина ли е 90% от брутния доход)? И колко след това получаваш фиксирания, който за 2008 е 220лв. (и най вероятно за 2009 ще е 240лв)

Да така е - 90% от брутния доход и после вече 220 - за 2009 незнам дали го приеха това за 240 - но ако е така - да

# 1 053
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
извинявам се ако някъде го  има този въпрос, но ме интересува за отпускът за бременност и раждане, който се получава 315 дни, какъв размер е( наистина ли е 90% от брутния доход)? И колко след това получаваш фиксирания, който за 2008 е 220лв. (и най вероятно за 2009 ще е 240лв)

Да така е - 90% от брутния доход и после вече 220 - за 2009 незнам дали го приеха това за 240 - но ако е така - да

Не е 90 % от брутния доход

Сравнява се с нетното и се взима по-малкото.В повечето случай нетното е по-малкото.lorka86 разгледайте подробно 1 страница на темата както Стики писа.Много неща ще ви се изяснят.

В общи линии 315 дни взимате заплатата си все едно работите,а след това до 2 години на детето 220 лв за 2008 г.В тези 315 дни влиза и 45 дневния болничен преди термин.

# 1 054
  • София
  • Мнения: 210
Здравейте, много ми стана объркано. От 13.10.2008 съм в болничен за бременност и раждане. Преди него имах друг болничен за 7 дни (6-10-13.10). В сайта на НОИ виждам, 1е по първия са ми изплатени 73.52 лв, а по втория 275.72 лв. И за двата пише средно дневно 55.1437 лв. и съответно за 4 и 15 дни. Забравих да кажа, че съм осигурявана на 1500 лв от тази фирма за периода юни-септември. Възможно ли е само толкова да ми е обезщтението ??? Моля, кажете ми кое не съм разбрала, че моите сметки бяха съвсем съвсем други.

# 1 055
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте, много ми стана объркано. От 13.10.2008 съм в болничен за бременност и раждане. Преди него имах друг болничен за 7 дни (6-10-13.10). В сайта на НОИ виждам, 1е по първия са ми изплатени 73.52 лв, а по втория 275.72 лв. И за двата пише средно дневно 55.1437 лв. и съответно за 4 и 15 дни. Забравих да кажа, че съм осигурявана на 1500 лв от тази фирма за периода юни-септември. Възможно ли е само толкова да ми е обезщтението ??? Моля, кажете ми кое не съм разбрала, че моите сметки бяха съвсем съвсем други.

Според мен 275,72 лв. ви е обезщетението за болничния лист от06 до 13.10.

# 1 056
  • София
  • Мнения: 210
Здравейте, много ми стана объркано. От 13.10.2008 съм в болничен за бременност и раждане. Преди него имах друг болничен за 7 дни (6-10-13.10). В сайта на НОИ виждам, 1е по първия са ми изплатени 73.52 лв, а по втория 275.72 лв. И за двата пише средно дневно 55.1437 лв. и съответно за 4 и 15 дни. Забравих да кажа, че съм осигурявана на 1500 лв от тази фирма за периода юни-септември. Възможно ли е само толкова да ми е обезщтението ??? Моля, кажете ми кое не съм разбрала, че моите сметки бяха съвсем съвсем други.

Според мен 275,72 лв. ви е обезщетението за болничния лист от06 до 13.10.

всъщност си е за 14те дни, само че разбрах, че това е 1/3 от това, което ще ми изплатят, защото това ми е втори работодател на 4 часа.
Ох как се ошашках.

# 1 057
  • Мнения: 350
Здравейте,

От днес съм в болничен за бременност и раждане на второ дете. В момента още ползвам отпуск за отгреждане на малко дете (до 2 год). В банката която работя ми дадоха следните документи да попълня.

1. Молба-декларация за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 54 от КСО(Приложение № 4 към чл. 14, ал. 1)
2. Декларация за промяна на обстоятелствата за изплащане на паричните обезщетения и/или помощи от държавното обществено осигуряване. (Приложение № 12 към чл. 14 ал. 1)
3. Молба - свободен текст за прекъсване на отпуск
4. Молба - сбободет текст за преизчисляване размера на новия болничен, като за основа се използват 6 месеца преди излизане в предния ми болничен.
5. Самия болничен лист

Уффф едвам си събрах мислите да го повторя всичкото  Mr. Green.

Сега въпросите са ми:
1. Тези документи достътъчни ли са?
2. Как се попълва Декларацията за промяна на обстоятелствата. По конкретно частта
риложение № 12 към чл. 14, ал. 1

(Доп. - ДВ, бр. 26 от 2008 г.)

Вх. № в ТП на НОИ ... ... / ... ...20... .. г.

ДЕКЛАРАЦИЯ
за промяна на обстоятелствата за изплащане на парични обезщетения и/или помощи от държавното обществено осигуряване
 
Във връзка с изплащане на ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
(парично обезщетение за временна неработоспособност, трудоустрояване, бременност и раждане по болничен лист, бременност и раждане по молба-декларация, отглеждане на малко дете и помощи от ДОО)
С настоящата ДЕКЛАРИРАМ за настъпване на следните обстоятелства:
1. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... считано от ... ... ... ... ... ... ... ... 20 ... . г.

2. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... считано от ... ... ... ... ... ... ... ... 20 ... . г.
3. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... считано от ... ... ... ... ... ... ... ... 20 ... . г.
4. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... считано от ... ... ... ... ... ... ... ... 20 ... . г.
5. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... считано от ... ... ... ... ... ... ... ... 20 ... . г.
 
ПРИЛАГАМ като доказателства следните документи:
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ..


Дата ... ... ... ... ... ... ... ...    Декларатор: ... ... ... ... ... ... ... ...
гр. (с.) ... ... ... ... ... ... ... ...    (подпис)

# 1 058
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Egisihora попълвате следното:

ДЕКЛАРАЦИЯ
за промяна на обстоятелствата за изплащане на парични обезщетения и/или помощи от държавното обществено осигуряване
 
Във връзка с изплащане на ... отпуск за отгреждане на малко дете  ...
(парично обезщетение за временна неработоспособност, трудоустрояване, бременност и раждане по болничен лист, бременност и раждане по молба-декларация, отглеждане на малко дете и помощи от ДОО)
С настоящата ДЕКЛАРИРАМ за настъпване на следните обстоятелства:
1. Ползване на отпуск за бременност  и раждане  считано от /попълвате датата от която започва болничния лист/ 20 ... . г.
2. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... считано от ... ... ... ... ... ... ... ... 20 ... . г.
3. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... считано от ... ... ... ... ... ... ... ... 20 ... . г.
4. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... считано от ... ... ... ... ... ... ... ... 20 ... . г.
5. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... считано от ... ... ... ... ... ... ... ... 20 ... . г.
 
ПРИЛАГАМ като доказателства следните документи:
Копие на болничен лист №... ... ..

# 1 059

Общи условия

Активация на акаунт