може ли 4д да греши.

  • 8 653
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 566
Здравейте мили бъдещи и настоящи мами надявам се да не разберете правилно .Днес бях на 4д ехограх в Селена при  д-р Кръшков и той ми каза че май и това бебе ще ми е момиче,но аз някакси не му вярвам имам някакво вътрешно предчувствие че ще е момче и че той не е видял правилно.Вие как мислите да почна да свиквам с мисълта че пак ще имам девойка  или да се осланям на моето предчуствие.Та питането ми е има ли мами на които 4д е сгрешило пола.Още веднъж не ме разбирайте погрешно ние с таткото ще си обичаме детенцето каквото и да е то.Най важното разбира се е да се роди живо и здраво.Чакам вашите отговори.

# 1
  • Мнения: 2 479
Вероятността е доста малка...но пък не се знае Laughing.

# 2
  • Мнения: 4 017
Радвай се, че детето ти е здраво, а дали греши или не греши не е толкова важно (разбери ме правилно Laughing)

Ще имаш и други прегледи до края - и с обикновен ехограф пак се вижда, така че успех и леко раждане

# 3
  • Мнения: 4 335
Ми зависи от лекаря,а не от ехографа.Но имам позната на която до края и викаха моми4е,а то се оказа мом4е.През цялата бременност я следяха на 3д ехограф.Да ти е живо и здраво,пьк каквото и да е  bouquet

# 4
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Моята АГ казваше, че пола е най-сигурен е като се роди детето.
п.п.Моята интуиция не ме подведе и 2-та пъти.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 755
Аз повече доверие бих имала на ехографа, отколкото на предчувствието си.  Simple Smile Иначе - мен ме гледаха на ЗД и на обикновен - не сбъркаха.  Peace
Ми зависи от лекаря,а не от ехографа.
и с това съм съгласна  Peace , въпреки че на този апарат, на който ме гледаха се изписа - "boy" , даже и снимката си я имам  Rolling Eyes  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 292
Може да греши, да. Моя приятелка два пъти ходи на 4Д и двата пъти и казаха, че ще е момиче бебето. Да, ама роди момче.  Grinning
Но наистина, това се случва рядко.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ми зависи от лекаря,а не от ехографа........

10x Написала си го вместо мен  Peace

# 8
  • Мнения: 827
Аз си мисля, че понякога предчувствията бъркат , ама техниката не.(има си изключения) Mr. Green
Аз съм съвременен човек и повече вярвам на модерната ни апаратура ат колкото на собственото си предчувствие. Недей да се навиваш сама , защото може да се разочароваш - което е глупаво, стига само да ти е живо и здраво. Пожелавам ти го от сърце Hug

# 9
  • Мнения: 3 092
Съмнявам се че греши , но се радвам че на детето ти всичко му е наред!

# 10
  • Мнения: 566
благодаря ви от сърце за отговорите.Пожелавам на всички здрави бебета  и леко раждане .и каквото господ прати.Какво пък сега ще мисля женски имена Wink

# 11
  • Мнения: 1 966
ми не знам за 4д, ама интуицията може със сигурност   Peace  баща ми като е разбрал че си има дъщеря /бил е далеч от майка ми/ категорично е казал "не е възможно, аз чакам син"  Mr. Green така че, живо и здраво ти пожелавам, пък каквото дойде, даже ако е мома ще си дружкат много хубаво с каката  Hug
леко раждане   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 103
Според мен каквото и да е детенцето ти радвай му се .
На мен и двата пъти ми познаха имам син и дъщеря.
Успех  Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мисля,че не греши...важното е,че бебчето е здраво Peace

# 14
  • Мнения: 257
Съмнявам се че греши , но се радвам че на детето ти всичко му е наред!
Леко раждане

# 15
  • Мнения: 781
Мила радвай се, че бебенцето ти е добре.
По принцип Кръшков е страшно добър лекар и в 99% от случаите това което казва е вярно.
Да изляза малко от темата, но знаеш ли часове преди той да изроди сина ми го попитах колко горе-долу тежи бебето, получих отговор "Ами ехографа показва 3150, но според мен е 3500 +- 20гр.".
Е сина ми се роди 3520 Hug

# 16
  • Мнения: 9 814
Не знам дали 4Д греши, често грешат хората, които боравят с него.

# 17
  • Мнения: 1 900
Да може. Аз имам черно на бяло написано от ехографско изследване с 4Д, че сина ми е момиче. Wink
Важното е детето да е здраво.
Важното е специалиста да знае какво гледа, а не само качеството на апаратурата.
А между другото на мене Кръшков ми каза момче в 20 г.с. и така и излезе. Wink

# 18
  • Мнения: 1 168
Моята АГ казваше, че пола е най-сигурен е като се роди детето.
И моят така - даже ми обясняваше, че тестисите слизали по-късно, при някои бебта в последния момент или даже при раждането - така че, принципно има възможност да има грешка! Но на практика - кой знае!

# 19
  • Мнения: 4 753

Ми зависи от лекаря,а не от ехографа........

Определено...  Peace

# 20
  • Мнения: 1 668
Димитрова светилото ми каза в 20 седмица, че Иван ще е момиче. Моят лекар от 15 та ми обяснява въобще да не се навивам на момиче, но аз тъпо и упорито вярваах на по-добрата техника и уж по-голямото светило. Е, лекарят ми с келавия 2 д беше прав

# 21
  • Мнения: 1 796
Ми зависи от лекаря,а не от ехографа

Ехографът не греши, но човешки грешки стават Peace

# 22
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Вероятността е малка, но да може да се бърка. Имам две познати с изненада след раждането след прегледи с 4д!

# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Вероятността е малка, но може да бърка. Каквото и да е, да е живо и здраво! Hug

# 24
  • Мнения: 805

Радвай му се каквото и да е! Аз винаги съм искала две дъщери и ето че сега съм бременна с втората. Хаха, само да не излезе син накрая...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Когато ясно се видят тестиси и пенис, няма как да е грешка и да се роди момиче. Казвам го от опит, защото ние имаме няколко снимки от 4 Д на атрибутите, и се виждат толкова ясно, че няма как това да е грешка. знам че грешка е възможна в по-ранните седмици, до 20та например, когато може тестисите още да не са слезли, бебето да се крие и такива разни. Но види ли се веднъж ясно, няма грешка.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На мен д-р Марков ми каза пола на 4д още в 13 г.с и не сгреши , тъй като го потвърди в 22-23 г.с и сега на всеки преглед го потвърждават.Според мен не е важен апарата, а специалиста зад него.В 13 г.с. няма развити още полови органи , но той си има други начина , за да види пола така че зависи от специалиста.В 13 г.с "специалисти" с добра апаратура ми казваха, след като знаех пола от Марков вече и исках и второ мнение да отида на врачка, защото те не можели да гадаят  Wink
Да ти е живо и здраво каквото и да е   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 311
Не знам дали 4Д греши, често грешат хората, които боравят с него.

Техниката трудно може да "сгреши", виж задклавиатурното устройство  Wink е друга работа.

Ако за теб е толкова важно какво е, изчакай оше няколко седмици и иди при друг специалист.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Моята бременност я следиха двама лекари. Първият още в началото на 4-ия месец при прегледа с ехограф ми каза, че ще имам момче, даже изкара снимка за таткото  Laughing. Другия лекар ме преглед на ехограф някъде в 8-ия месец, когато вече би трябвало да се вижда всичко много ясно и ми каза, че ще си имам момиченце. Месец по-късно родих момченце  Laughing. Затова съм напълно съгласна с това, че устройството не греши, а грешат тези, които не знаят как да работят с него и най-вече да разчитат това, което то им показва. Пожелавам ти живо и здраво бебче     bouquet

# 29
  • Мнения: 529
Мен също ме гледа др.Кръшков на 4д и ми каза не 100 а 200% момче и наистина мъжките атрибути се виждаха много ясно имам и снимки.Но аз мисля,че докато не се роди нищо не се знае.

# 30
  • Мнения: 566
благодаря ви че ме разбирате ,аз вече свиквам с новината че ще имам  още една принцеска , но и все пак си имам едно наум че може да е сгрешил док.Пожелавам на всички леко бременеене и раждане ,а на тези които вече са настоящи мами много весели детски усмивки и здраве.

# 31
  • Мнения: 559
И аз в момента съм малко объркана и не знам на кого да вярвам. Ходихме 2 пъти на 4Д и двата пъти казаха момче, това беше в 5-я и 6-я месец, първият път не беше много сигурно, но вторият каза че 100% е момче. След това ходих при друг лекар в нашият град на който се носи славата че той единствен в града не бъркал пола на бебето, той също каза момче, като го попитах сигурен ли е  и той каза да момче е. Ноооооооо, сега лежах няколко дни за задържане в болницата и лекарят, който беше познал пола на дъщеричката ми когато бях бременна с нея каза че според него май пак ще е момиче. И сега този въпрос не ми дава мира, че и накупих доста неща за момченце  newsm78 Най-важното е да е живо и здраво  Simple Smile

# 32
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не знам дали 4Д греши, често грешат хората, които боравят с него.
Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 5 755
Димитрова светилото ми каза в 20 седмица, че Иван ще е момиче. Моят лекар от 15 та ми обяснява въобще да не се навивам на момиче, но аз тъпо и упорито вярваах на по-добрата техника и уж по-голямото светило. Е, лекарят ми с келавия 2 д беше прав
Shocked Наистина ли? При мен първия път позна, сега пак каза момче. Освен да се надявам да е сбъркала  Wink

# 34
  • BG
  • Мнения: 1 900
Може лекаря да греши.

# 35
  • Мнения: 304
 Peaceи аз така мисля newsm78

# 36
  • Мнения: 31 173
благодаря ви от сърце за отговорите.Пожелавам на всички здрави бебета  и леко раждане .и каквото господ прати.Какво пък сега ще мисля женски имена Wink
Винаги може да се сгреши. Да сте живи и здрави и двамата.

# 37
  • Мнения: 566
отдавна не бях влизала във форума че имам доста задачи вкъщи и в офиса ,но сега видях че имам доста отговори ,благодаря ви много другата седмица съм отново на ехо и се надявам тогава да ми кажат със сигурност и ще ви пиша за резултата.Важното  е всичко да е наред и да си родим з.0драви бебета на финала.Успех на всички бъдещи мами. Wink

# 38
  • Мнения: 209
Моята АГ казваше, че пола е най-сигурен като се роди детето.

вярвай на вътрешния си глас. При мен до последно твърдяха, че ще имам момиче, а то какво излезе: най-прекрасния малък мъж на света  Simple Smile, както между другото го чувствах аз

# 39
  • София
  • Мнения: 12 554
При мамите септемврийки тази година имаше няколко случая на изненади. Даже доколкото помня едното момиче го бяха гледали дни преди да роди. Така че всичко е възможно.  Wink

# 40
  • Мнения: 4 784
Любопитството те гъделичка  Simple Smile. Защо не отидеш при друг лекар да те прегледа? При д-р Даскалов например. Той също разполага с доста модерна апаратура, а и на мен ми каза още в началото на 4 месец, че 100 процента ще си имам момче и позна. Но вярно е, че и интуицията ми това подсказваше, противоположно на тогавашните ми желания  Blush.

# 41
  • Мнения: 139
Възможно е лекарят, разчитащ показанията на апарата да сбърка.
Най-важното е да ти е живо и здраво бебенцето и "всичко да си има". Нищо друго няма значение.

# 42
Ами при мен беше следното: Аз си имах вътрешно усещане че ще е момиче и 4Д ми го потвърди.Но определено си зависи от доктора.Мой приятелки им бяха сбъркали на 4Д ,но при други доктори.Ако искаш да си 100% сигурна отиди при д-р Марков.Каквото ти каже ще е не 100 а 1000% сигурно

# 43
  • Мнения: 174
Ами при мен беше следното: Аз си имах вътрешно усещане че ще е момиче и 4Д ми го потвърди.Но определено си зависи от доктора.Мой приятелки им бяха сбъркали на 4Д ,но при други доктори.Ако искаш да си 100% сигурна отиди при д-р Марков.Каквото ти каже ще е не 100 а 1000% сигурно
Напълно подкрепям  Peace
И апарата не греши, а задапаратното устройство  Wink
Леко бременеене  Heart Eyes

# 44
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Заглавието ти ме стресна  Naughty

Възможни са грешки, но рядко.С очите си видях едно момиче, което просто не можеше да повярва в следродилна как е родила момиченце, като по всички  показатели чакаха момче.

# 45
  • Мнения: 297
Аз ходя при Кръшков и ми каза да чакам момиче,със сигурност ще ти кажа другия месец какъв е резултатът.Леко бременеене и успех  Hug

# 46
  • Мнения: 1 668
Димитрова, която се води една от най-добрите ми каза момиче, а както е видно от подписа ми родих момче. Бях в 20 та седмица  Joy Joy Joy. моят си лекар от 15-та ми обяснява момче-момче, но аз реших, че е по-добре да вярвам на най-добрата с най-добрата техника... Та Ива набързо стана Иван  Joy

# 47
  • Мнения: 3 405
И техниката и предчувствието може да греши Simple Smile Най-сигурно се разбира като се роди бебето  Grinning

# 48
  • Мнения: 224
Наистина си зависи от доктора. Но според мен е минимална вероятността за грешка. Вчера ходих с мойта приятелка на 4д преглед. Тя е в 21 седмица, ми то си се вижда съвсем ясно всичко, та и ние разбрахме, че е момиче. Но знае ли човек, понякога стават грешки.

# 49
  • София
  • Мнения: 442
Да е живо и здраво независимо от това какъв пол е. Впечатлява ме как хората се фокусират в пола, като че ли това е нещо кой знае какво. Важното е детето да е здаво и да се роди под щастлива звездичка!
Всички ме питат какво е, и аз вече започнах да казвам, че не искаме да знаем пола преди да се роди. Казаха ни разбира се какво е, но не виждам за необходимо да информирам всеки интересуващ се. Това е нещо лично за нас и нашето бебе.

# 50
  • Мнения: 3 869
Уредите на грешат, но докторите, които ги гледат и "разчитат" грешат  Mr. Green Гадна работа, а  Mr. Green Както са казали хората, едно е да гледаш, друго е да виждаш...

# 51
  • София
  • Мнения: 124
И аз да се включа, че съм в подобна ситуация. Чакам трето бебче и съм в 15г.седмица. В 14та бях на 4Д при д-р Марков и той каза 100% момче, което хич не ми се понрави, защото първите 2 са ми момченца, но сега като чета всичко това започвам да се чудя дали е възможно да стане чудо. Казват, че д-р Марков винаги познава пола и при него грешка няма. Не съм чувала досега за него специално да е казал момче, а да се роди момиче или обратното, но все пак се моля поне сега да е сбъркал.

# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И моята интуиция беше бетон първия път, но се оказа обратното. Така че сега изобщо не я питам Mr. Green Каквото е - такова.
Даже си спомням, че имах всички бабини измишльотини, "белези" че е момче - като напр. изпъкнал заострен корем, чисто лице и т.н и бабите дори по улицата ме спираха и твърдяха, че е ще е 100 % момче, пък не би... А пък обикновения 2Д ехограф позна пола още в края на 4 месец и се оказа прав.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 12:06 от ЛЮБИМА

# 53
  • софия
  • Мнения: 636
Аз си мисля, че понякога предчувствията бъркат , ама техниката не.(има си изключения) Mr. Green
Аз съм съвременен човек и повече вярвам на модерната ни апаратура ат колкото на собственото си предчувствие. Недей да се навиваш сама , защото може да се разочароваш - което е глупаво, стига само да ти е живо и здраво. Пожелавам ти го от сърце Hug
И при мен не сбъркаха. Три пъти ме гледаха на 3д по различни поводи и не сгрешиха. Важното е, детето да е здраво. То целта на тези прегледи е най-вече тази, а не толкова установяването на пола. Но все пак техниката рядко греши-е, а ако доктора е профан-стават и грешки.

# 54
  • Мнения: 512
Ми зависи от лекаря,а не от ехографа

Ехографът не греши, но човешки грешки стават Peace

Напълно подкрепям!  Peace

# 55
  • Мнения: 641
 newsm30   4д не греши,но докторите грешат.

# 56
  • Мнения: 2 448
Докато не излезе на бял свят никога не е 100 % сигурно.  Laughing

Радвай се за бебето, да ти е живо и здраво.
При мен нямаше разминаване между вътрешния ми глас и лекарите, аз бях убедена, че ще е момче много преди да може да се види.

# 57
  • Мнения: 288
на мен ми позна,зависи може би от доктора

# 58
  • Мнения: 493
много рядко може 4Д да греши.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Проблема едва ли е в апарата  Wink зависи от компетентността на лекаря .
Успех! Hug

# 60
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Съмнявам се. ДА ти е живо и здраво.  Peace
( моето предчувствие ме излъга Embarassed )

# 61
  • Мнения: 1 428
Проблема едва ли е в апарата  Wink зависи от компетентността на лекаря .
Успех! Hug
Peace

# 62
  • Мнения: 466
И аз смятам ,че преди всичко зависи от това кой борави с 4Д ,3Д или 2Д , аз съм гледана само на 2Д и когато лекарката ми беше сигурна какво вижда ми каза пола - даже ми спря на фокус монитора та да си му видя пишката   Grinning

# 63
  • Мнения: 27 524
Може, но вероятността е хипер минимална  Peace

# 64
  • Варна
  • Мнения: 11 340
При първата бременност до последно срамежливката не искаше да си показва пола, но моята интуиция не ме излъга. Сега ще видим - интуицията ми казва, че е момче, другата седмица ще ходя на ФМ и се надявам да разбера.

# 65
  • Мнения: 566
днес ходих при моята доки и отново попитах за пола ,но уви бебчо се беше завъртяло така че нищо между краката не се виждаше, и тя ми каза евентуално другият път ,но може да е решило да тръпна докрая дали Кръшков е познал или моята интуиция.Успех на всички майета и здрави дечица Peace

# 66
  • Мнения: 566
Здравейте майчета,вече е напълно сигурно че чакам МОМИЧЕНЦЕ,видяха ме оак на 4д и ми казаха със сигурност.Явно интуицията греши понякога,но дано всичко мине нормално и да завърши с красив финал(здраво бебе ).Благодаря на всички за отговорите ви .  bouquet

# 67
  • Мнения: 4 496
Аз до последно не осъзнавах, че това, което наричах "интуиция" при мен си беше чиста проба желание.
Лека бременност и прекрасна принцеса ти желая! Hug

# 68
  • Мнения: 3 456
,но дано всичко мине нормално и да завърши с красив финал(здраво бебе ).Благодаря на всички за отговорите ви .  bouquet
Това е най-важното !

# 69
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Първия път бях убедена, че е момиче, въпреки че ехото показа в 8м момче. Е, тогава нямаше 3Д или 4Д. И съм сигурна, че не беше просто желание, бях сигурна, че е момиче. Е, аз излезнах права. Втория път имах предчувствие за момче. То не беше и точно предчувствие, а по-скоро различно прочтичане на бременността и за това си бях решила, че ще е момче. Но това продължи до ФМ-то( на 2Д отново), когато вече на 100% доц.Томова каза, че е момиче.

Общи условия

Активация на акаунт