Въпрос за шишетата без бисфенол !

  • 6 244
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 195
Ето тук има информация кои продукти на кои марки съдържат или не бисфенол А. Само щракнете върху логото:
http://zrecs.blogspot.com/2007/11/z-report-bisphenol-in-baby-bottles-and.html
Аз ползвам стъклени шишета и залъгалка на Нук.
На Авент всички шишета го съдържат и то в най-големи количества. За съпоставяне:
Table 1: Summary of Testing for Bisphenol A Leaching in Baby Bottles
Baby Bottle Brand    Range of Bisphenol A Detected (parts per billion)
Avent                       8 – 10 ppb
Dr. Brown’s              6 – 7 ppb
Evenflo                    8 – 9 ppb
Gerber                     6 – 7 ppb
Playtex                    5 – 6 ppb
Таблицата е взета от изследване на различни марки бебешки шишета.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 508
А някой доказал ли е черно на бяло, че този бисфенол причинява всички тези ужасни неща?

# 47
# 48
  • Мнения: 1 168
А някой доказал ли е черно на бяло, че този бисфенол причинява всички тези ужасни неща?
А някой доказал ли е черно на бяло, че нитратите са вредни, или че пушенето вреди на бременността?

# 49
  • София
  • Мнения: 2 508
Аха... Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: X
Момичета, стига с този бисфенол. На 15 август официално обявиха, че всичко е било един вид поредния медиен цирк. Точно FDA, която най-много пропищя. Бях пускала линкове в други теми.
Въпреки всичко и аз се бях стреснала и купих Bfree, после София толкова си ги хареса, че си останахме с тях. Въпреки че трудно ги приех, шишетата са си хубави, не само заради липсата на бисфенол.

# 51
  • Мнения: 3 743
Момичета, стига с този бисфенол. На 15 август официално обявиха, че всичко е било един вид поредния медиен цирк. Точно FDA, която най-много пропищя. Бях пускала линкове в други теми.
Въпреки всичко и аз се бях стреснала и купих Bfree, после София толкова си ги хареса, че си останахме с тях. Въпреки че трудно ги приех, шишетата са си хубави, не само заради липсата на бисфенол.

Голям цирк наистина, щом чак в Канада спряха вноса на Авент Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 2 508
Имам въпрос: само за шишетата на Авент ли се знае, че имат бисфенол или и всички други биберони и силиконови неща?

# 53
  • Мнения: 3 743
Имам въпрос: само за шишетата на Авент ли се знае, че имат бисфенол или и всички други биберони и силиконови неща?

Бисфенол-А се отделя от пластмасата /прозрачната/, не от силикона Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 2 508
Мерси!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт