С Каби получихме краен срок...

  • 4 487
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 401
... но определено искам да ги отбия и да не кърмя в тандем...

Мими, ако успееш да кърмиш три броя накуп, без да се съмнявам в способностите ти, ще те предложа за музеен експонат - да видят хората как се кърмят не две, а три.  Heart Eyes

Асе, с много обич към теб, Сияна и малък бебе Лю,   bouquetHeart Eyes  Hug

# 76
  • Мнения: 798
много тъжно ми звучи това, а всъщност и жестоко...
Аз когато кърмих вече след 2 г. ми се правеше намек, че е време да престана, но никога по такъв начин. В един момент реших, че ще "отбивам" (звучи ужасно тази дума) и имах на разположение няколко месеца да кърмя първо само вечер, после да предлагам кисело мляко вместо кърма и да следя дали детето иска или не. Никога не си позволих да му откажа, когато той искаше. Така че смея да твърдя, че стана съвсем постепенно и без стрес. Кърмих го до 2 г. и 10 м. Но никога не бих приела някой ребром да ми поставя въпроса, и за мен ключов аргумент е, че това е стресиращо за детето.
Имам приятелка която си кърми детето до ... незнам всъщност то е на 5 г. може и още да го кърми... Но основното е което ми прави впечатлнение, че от една възраст натам беше станало тайна от бащата. И детето съвсем съзнателно влизаше в тази конспирация - има кърма, когато тате е в другата стая, за да не види. Това за мен е пък друг вид натоварване за мъничкото същество...

# 77
  • Мнения: 5 401
... Но основното е което ми прави впечатлнение, че от една възраст натам беше станало тайна от бащата. И детето съвсем съзнателно влизаше в тази конспирация - има кърма, когато тате е в другата стая, за да не види...

А това е абсурд, в който не желая да вкарвам нито един член от семейството си! Не намирам оправдение за тайни, скрито-покрито, тук-там нещо си тихомълком дори да е заради кърменето.

# 78
  • Мнения: 2 829
... но определено искам да ги отбия и да не кърмя в тандем.....
И от мен малко ОФФ- Допуснала си груба грешка, ако не отбиеш малките принцеси ти няма да кърмиш в тандем ами в ТРИндем Laughing
 hahaha

# 79
  • София
  • Мнения: 2 658
моето момиче никък не е готово за отбиване(ние имаме краен срок до 2 години). Започнах да пробвам да я карам като и се доспи да легне до мен и така да спим, но след няколко дни взе да си реве само за "цици". Мъжа ми и сега ме тормози, че не било нормално само да виси по мен като новородено и нищо друго да не яде. Само ме тормози с нейното неядене, аз съм виновна с това кърмене. Да не говорим за други коментари на роднини, колко е вредно и как ще развие Едипов комплекс  Mr. Green Така или иначе крайният срок си остава и щяло да има "страхотни скандали" ако продължа и след това. Ама ако и тогава не е готова да се отбие, какво ще правя просто не знам. newsm78 От 1 месец я карам да изчаква докато се храня или имам работа и тя опищява целия свят. Трябва "нани" на секундата.

# 80
  • Мнения: 579
Според мен този въпрос се решава между майката и детето...Моят мъж ме подкрепя,но за сметка на това двете баби ме тормозят да отбивам,защото "не можели да й се порадват,търсела само мен".А на мъжа ми съм му казало още като стана детето на годинка,че спомене ли за отбиване,ще му я връча той да я гледа докато отвикне да суче и на него да му реве и да се тръшка и той,човекът,си мълчи... Wink

# 81
  • Варна
  • Мнения: 932
И при мен повода да отбия както други по-нагоре , беше втората бременност . Просто 3 - 4-я месец вече съвсем нямах кърма , а голямото кърмаче не знаеше друг начин да заспива с мен , освен на цица . И го пратих за 2 седмици при баба му , първата вечер , когато бяхме пак заедно си заспа спокойно и посред нощите , когато се събуди и си се присети - АММММ . САмо дето аз твърдо и упорито отказах . Поплака си . И мина . Само че доскоро - 2 месеца вече след отбиването нощем като се рамрънка и като го гушна и като усети гърдите и се присеща амммм . А сега заспива отгоре ми , вдига ми блузата и ляга на корема , иска да е до гола кожа . Мисля си , че това е спомен от позабравеното вече кърмене и ми е малко мъчничко  . НО в никакъв случай не бих казала , че е лесно отбиването на голямо вече кърмаче и в никакъв случай не може да става за краен срок и решението да взима някой извън тясно заетата двойка .    Hug Подкрепяме те , дано да се справите с проблема по най-добрия за малкия човек начин

# 82
  • Мнения: 6 206
Пожелавам ти да се оправиш и да се стекат нещата както ти искаш
Аз лично съм отбила момчето си на 2 години точно по описания начин с някакъв гел. Беше гадно и неприятно за детето, но не и за мен. Беше по мое желание. Компенсирах с много гушкане, целувки и тн т.
Не се чувствам виновна, нито детето ми ощетено.
Лошото е, че ти страдаш, пък и съм сигурна, че на подсъзнателно ниво го предаваш на детето.
И може да направите беля и то да се почувства отхвърлено.
Аз бих ревизирала положението, но ти си знаеш мъжа и ината му.

# 83
  • Мнения: 5 401
Любопитка, честитооо!!  Hug Желая ти прекрасна бременност, здраво бебче и успешно повторно кърмене.  Heart Eyes

Момичета, ами нещата се пооправиха, вероятно не сте прочели предишните постинги.  Blush  Peace Вече знам кой кога ще бременее в нашата къща, ама няма да ви кажааааа...  tongue

Каби свикна само за няколко дни да не суче следобед и то без капка сълзи - да не повярва човек. Оставих му сутрешното кърмене, обаче баща му пак е недоволен, че идва при нас рано-рано и раздава правосъдие: "тати там, мама там, Тити (т.е. Каби, това е новото му индианско име) мамааа!"  hahaha

# 84
  • София
  • Мнения: 12 229
  Ей Бръмб да не ни зарадваш и ти скоро с хубавка новина  Heart Eyes

# 85
  • Варна
  • Мнения: 932
И аз малко спам
Aila честито за вашата хубавка новина! А дали не са пак двечки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт