Прозрачни асансьори

  • 2 694
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 523
Знам, че сме си говорили за страха от високото.
Но тая нова мода ме убива - в Моловете, бизнес-сгради, хотели.
Вчера попаднах на един асансьор с три прозрачни стени и една огледална. Побеляха ми косите, докато стигна до 10тия етаж със затворени очи.

А вас страх ли ви е?
Качвате ли се?
Или предпочитате пеша по стълбите? /Не че и те не могат да се направят прозрачни или външни/.

# 1
  • Мнения: 476
Не, не ме е страх, но винаги, когато детето ми подпре длани и нос в стъклената стена сърцето ми спира и ме обхваща паника.

# 2
  • Мнения: 122

Ти пък... готини са си тези асансьори...
... а гледала ли си през джам от 56-тия етаж... аз съм-супер е... супер ееееее...  Crazy

# 3
  • Мнения: 231
От нови асансьори не ме е страх, още по-готино е като са остъклени,
можеш да си блееш спокойно навън,
но от онези малките ,тясни и тъмни асансьорчета в старите блокове
много ме е страх, направо ужас!
Имам старха че ако заседна вътре, няма да ми остане въздух докато ме намерят Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 312
Никога не са ме плашили.
И не са по-опасни от тъмните и затворени,но на подсъзнателно ниво може би изпитваш страх да стоиш долепен до стъклото защото се създава усещане,че аха и ще тупнеш долу Crazy

# 5
  • Мнения: 4 300
В повечето случаи се обръщам с гръб към стъклените стени и се вторачвам във вратата ( която обикновенно е метална) или в някаква точка на пода.

# 6
  • Мнения: 1 400
Бррр....А наскоро видях външен прозрачен асансьор. Ей така - от вън на сградата и си джииииитка нагоре-надоле ooooh!
Нямам качванка на такова Naughty

# 7
  • Мнения: 301
Возя се на такова  Mr. Green детето много им се кефи - това със залепването на нос на стъклото и той го владее  Mr. Green спирам да дишам в такъв момент.
По работа - страх, не страх - и с парашут скачам, ако се налага.  Crazy

# 8
  • Мнения: 2 759
                       Притеснителни са ми, определено. Едно стъкло ще се счупи много по-лесно от панел или тухла... Преодолявам страха, като се разглеждам дълго и щателно в огледалото... А вие ходите по работа с децата, а?

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 926
По принцип мразя асансьори.
В Хасково има такъв в сградата на Здравната каса - избягвам го, мога да се кача и пеш,
все пак сградата не е 20 етажна, а в другия край има и затворен асансьор.

# 10
  • Мнения: X
Като цяло асансьорите са ми безразлични,винаги съм обичала повече изкачването на стълби. Не е кой знае какво чудо-голямо един прозрачен асансьор.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Асансьорите не ме притесняват.
Имам страх от ескалаторите спускащи се на долу.

# 12
  • Мнения: X
Напълно те разбирам Олинце, откакто паднах веднъж  по един такъв ескалатор, засилена с пазарска количка, пълна със чанти, си имам едно наум за тия пущини.

# 13
  • Мнения: 6 993
Прочетох призрачни Crazy

Де да знам, аз нямам страх от високото, едва ли ще се шашна.
Виж да ходя по мостове и да се движим с колата по мост, направо ми се изправя косата.

# 14
Рядко, много рядко, изключително рядко ползвам асансьори. Няма значение прозрачни ли са или не. Няма значение и до кой етаж съм. По стълбите е по-полезно и по-приятно.

# 15
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Да бе , да!!Особено ако трябва да идеш на 30-ия етаж- то е една разходка, та чудо!!! Peace

# 16
  • Мнения: 17 546
Не ме притесняват асансьорите, стига да не са тъмни. Ескалаторите също http://www.vbox7.com/play:03064dbf Joy Joy http://www.vbox7.com/play:efc5a8bc
След малко отивам на едно посещение, на 19-ти етаж, дано в асансьора е светло!

Последна редакция: вт, 30 сеп 2008, 12:10 от Exit

# 17
  • Мнения: 101
Не ме е страх от асансьори, било то външни и прозрачни, обаче виж стълби от тия с процепи между стъпалата могат да ме убият само като ги гледам, нежели да се качвам по тях. Ама и Джули е права - по работа ща, не ща и това правя.
А иначе и моята щерка много се кефи на такива асансьори, лятото на почивката в хотела имаше такъв асансьор, познайте дали не беше любимото й място цяла седмица.

# 18
  • Мнения: 17 407
Свикнала съм да ми е клаустрофобично в асансьора. ТЕзи, прозрачните, не ме кефят особено. Изобщо не ми пука в какъв ще се возя, така или иначе ми става лошо на тръгване.
Ходете пеш, било то и слизане- качване по стълби! Simple Smile

# 19
Ако отивам нааай-много до петия етаж, надали ще ме е страх. Обаче да си изкачвам 20 етажа с такова чудо, определено би ме било страх.
Ужасявам се и от онези стръмните стълби с малки стъпала, все имам чувството, че ще полетя надолу. Същото изпитвам и когато съм на извити стълби...

# 20
  • Мнения: 27 524
Не ме е страх. Качавам се, красиво е. Виж, в затворени ме е страх и сама не се качавам  Simple Smile Преди майка ми работеше в Енергопроект на 20-тия етаж и трамбовах пеша  Crazy

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Харесвам прозрачните асансьори.  Party
Като стана дума за децата, та се сетих за "London Eye" ( Цък и цък.)
Ей в това чудо децата залепяли нос и се радвали, а родителите се свивали и притваряли ужасени очи (така поне разказваше моят дон преди години, когато за първи път беше кацнал в Лондон и отърчал направо там Laughing).
Сега чакам и вторият трол да стане на човешка възраст, та да посетим всички вкупом това чудо на чудесата.

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
От прозрачни не, но от затворени, особено праисторически- ауууу ужасявам се. В офиса ни са такива, всеки път до 8-ми етаж съм изтръпнала. Маса колеги изпозасядаха...направо не ми се мисли ако ми се случи и ми се пишка....  ooooh!

# 23
  • Мнения: 4 292
От всякакви асансьори ме е страх. Винаги си представям как нещо се къса и пропадам. Гледам по-рядко да се качвам.

# 24
  • Мнения: 1 447
Не ме притесняват асансьорите, стига да не са тъмни. Ескалаторите също http://www.vbox7.com/play:03064dbf
Е това направо ме разби  Joy Joy Joy
По темата единствено ме е страх асансьора да не закъса,не ми пречи дали е прозрачен.
Ако не е много високо там където отивам предпочитам стълбите по-сигурна съм от колкото на асансьор.

# 25
  • Мнения: 14 133
Не ме е страх от прозрачните, защото са доста нови и по-безопасни.  Peace
Имаме такъв в службата и ми е много приятно да се возя с него.  Wink

# 26
  • Мнения: 4 519
Страх ме е от височини, само ако са открити пространства - високи площадки, мостове и т.н. От прозрачните асансьори не ме е страх, напротив - харесвам ги. Вярвам, че са сигурни.
А теб като те е страх, защо не използваш стълбищата? Хем по-здравословно.  Wink  Grinning

# 27
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Беше ме страх известно време като малка, след едно половинчасово засядане в почивна станция заедно с още 12 потни, връщащи се от плаж люде Sick, но бързо ми мина. Сега и за 1 етаж се качвам на асансьора, особено в офиса повече ме притесняват стълбите, облицовани с полиран гранит Crazy, подхлъзвала съм се няколко пъти, ако падна едва ли ще оцелея.
Асансьорите ни са точно стъклени Simple Smile, даже съм засядала в единия, спря токът.
Но не ме е страх, в дни без смог е голям кеф да гледаш София отвисоко.
Повечето стъклени са хидравлични и би трябвало при авария да не остават между етажите, а да спрат на първия възможен по-надолу, не знам защо при мен така се получи.
Притеснение изпитвам единствено от тъмните, стари и с автоматично затварящи се врати, от тези трите в комбинация се чувствам малко като в ковчег Confused.

# 28
  • Мнения: 22 437
На мен ми харесват, нямам страх от асансьори. Даже така е по-хубаво, виждаш какво става наоколо.

# 29
  • София
  • Мнения: 443
Прозрачните подове са по-гадни. Винаги стъпвам с повишено внимание и ако може по-живичко през прозрачния участък. Асансьорите по принцип до по-човешка височина се ядват, ама нагоре вече почвам доста да се изнервям.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 011
Прозрачните асансьори се наричат "панорамни". Поне да знаете от какво ви е страх.  Laughing
А иначе мен лично от асансьори въобще не ме е страх, напротив, много обичам да се возя във всякакви - стари, млади, тъмни, светли, кожени, дървени, стъклени, огледални, стоманени, скърцащи, засядащи и т.н.
И да знаете като заседнете - звъните на телефоните, които задължително трябва да ги има изписани в кабината вътре, човек от поддръжката трябва за ви извади до 30 минути.
Цялото ми семейство се занимава с това, та проявявам интерес и аз.

# 31
  • Мнения: 2 050
Цитат
Като стана дума за децата, та се сетих за "London Eye" ( Цък и цък.)
Ей в това чудо децата залепяли нос и се радвали, а родителите се свивали и притваряли ужасени очи

Хаха и аз бях от тез, дето лепят нос Laughing Ама щом нямам свои бебоци, още си се броя за дете Peace
А за прозрачните асансьори - супер сааа! Гледката е винаги неповторима (и усещането - ако си по-височко).

# 32
  • София
  • Мнения: 5 758
Аз ги харесвам, синът ми още повече  Laughing

# 33
  • Мнения: 11 747
Само веднъж съм се возила на панорамен асансьор - до 78-я етаж. После продължихме до 84 етаж с друг, вътрешен асансьор. Страх имаше, не много, но все пак височко си беше и малко ми се подкосиха краката в тази прозрачна клетка.
Страх или не, от какъвто и да е асансьор, не виждам ако трябва да се качват 50- 60- 100 етажа, не виждам друг начин.  Thinking

# 34
  • Мнения: 4 585
Не знам какво бих правил, ако няма друг асансьор.
Сега се чудя как съм живял на 14 етаж и съм излизал на терасата.
Вече съм отвикнал, от 22г живеем на втория етаж.

# 35
  • Мнения: 11 680
До към десетия - да, страх ме е. Ползвам стъпалата  Peace Но от 10-тия нагоре мързелът е по-голям  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 229
На мен ми харесват, но рядко съм се возила на такъв. Laughing
Имам страх от високо, но когато няма парапети или някаква преграда. Много мразя тераси с нисък перваз на 12 етаж например... Confused

# 37
  • Мнения: 12 666
В асансьорите чак толкова не ме е страх. Но да ме видите как минавам по стъклените мостчета - затварям очи, стискам зъби, хващам се здраво за парапета...А хората седнали там и кафенце си пият.

# 38
  • Мнения: 9 814
Честно казано ме е страх.
А малката иска поне по веднъж на ден да ходим в МОЛ-а да се вози на тях.

# 39
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И аз гледам да вторача поглед в металната врата на стъкления асансьор. Не е страх, но стомахът ми се свива на топка.
В този ред на мисли да ви питам друго. Случвало ли ви се е като излезнет от асансьора и да не си чувствате краката, да са ви нещо като нестабилни /незнам дали съм го обяснила правилно/. Ама не само в стъклените асансьори, ами и в обикновените?

# 40
  • Мнения: 9 814
Да случвало ми се е.
По принцип изпитвам ужас от асансьори.
Все си мисля, че въжетата ще се скъсат.

# 41
  • Мнения: 4 306
Неприятни са ми панорамните асансьори. Не ме е страх, а просто коремът ми става на топка, като при виенското колело. Не съм по такива емоции.
А откакто в един магазин вратата на така съвременния асансьор щеше да затисне крачето на дъщеря ми, започнах да ги избягвам. На всичко отгоре този асансьор беше декориран сякаш е от счупени стъкла, целите едни напукани такива ...бррррррр.
При мен обстоятелствата не са налагали да изкачвам повече от осем етажа.

# 42
  • Мнения: 1 878
Харесвам прозрачните асансьори.  Party
Като стана дума за децата, та се сетих за "London Eye" ( Цък и цък.)
Ей в това чудо децата залепяли нос и се радвали, а родителите се свивали и притваряли ужасени очи (така поне разказваше моят дон преди години, когато за първи път беше кацнал в Лондон и отърчал направо там Laughing).
Сега чакам и вторият трол да стане на човешка възраст, та да посетим всички вкупом това чудо на чудесата.

Като прочетох заглавието на темата, първото което се сетих беше за London Eye. Имах такъв мерак да се кача , а като бях вътре, през цялото пътувано,което продължи общо около 30 мин, се бях вкопчила в пейката и умирах от страх. И от възхищение също де, но повече от страх Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 910
Защо не ми попадна този асансьор последното идване да се повозим с малкия!?...той така ги обича, но все попадаме на 4-5 етажни само.  Laughing

# 44
  • Мнения: 2 407
Не ме е страх,зяпам си.

# 45
  • София
  • Мнения: 443
Това с краката е от или от шубето  Wink или от кръвното. Когато кръвното е нисичко и се качваш нагоре в супер бърз асансьор, просто не се чувстваш добре.

Общи условия

Активация на акаунт