Глухо бебе!

  • 6 414
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Фиданке и аз мислех, че правят, ама не, само им свиркали с някаква свирка. Ама малката реагирала на този звук, така че дано всичко е наред и просто на мъничето да не са му интересни някои звуци...

# 31
  • Мнения: 3 634
А мислите ли, че може би има някаква връзка с главата й?
Сега пак е кльофнала и ми реагира на шума дето го правя около нея. А когато беше права, все едно нищо не чува.
Вече и за таз глава не знам какво да мисля. Ту е изправена, ту не. Писна ми да я разчеквам (е не чак де), и то милото се дере ли дере... А така си мислех, че сме я изправили кратунката и няма пак да клюмне.

# 32
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
МОФ, успокой се малко, няма връзка с главата, кога си идвате в бг?
да те изпратим насам натам, да видиш, че всичко ще е наред Grinning

# 33
  • Мнения: 3 634
27 юли през нощта пристигаме, до 1 септември... Във Варна ще сме, но може и в Пазарджик за няколко дни... зависи... още не знам.

# 34
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
ще поразпитам и ще помисля къде да отидете

# 35
  • Мнения: 3 634
Хиляди благодарности!!!!

# 36
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
МОФ не съм специалист, но и аз мисля, че не е от главичката. Щом ти реагира от време на време, значи чува мъничето, просто не винаги иска да се обръща. Но ти все пак си попитай сега на консултацията, може педиатърът да пробва и с други звуци, те си знаят. Просто за твое успокоение, че явно си си го навила на пръста...
А главичката (когато и Яни имаше подобен проблем) ортопедът ни каза, че към 6-тия месец нещата ще се нормализират, малката няма още 6 месеца, нали?

# 37
  • Мнения: 3 634
A, Петя, що не каза, че и вие сте имали подобен проблем? Как си я държеше Яни?
Аз ще взема да я снимам и ще ви покажа как моето чедо я държи... да добиете представа. Плаче ми се като видя някое 3 месечно бебе с право изправена глава... а ние вече към 5 месеца бием и все едно си е новородена още...

# 38
  • Мнения: 3 634


Ей така си й виси когато е по корем... Когато е по гръб е наклонена на една страна... в момента на ляво.

# 39
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Яни си я държеже на една страна, аз дори не бях забелязала, но когато го заведохме на профилактичен преглед за тазобедрените стави (на около 3мес.) ортопедът му направи впечатление. Каза, че обикновено тези проблеми се дължат на скъсено мускулче на вратлето (то си има медицински термин, но ни го обясни човекът на простосмъртен език  Wink), каза, че трябва да въртим главичката на другата страна, да го обърнем на другата страна в креватчето, към светлината и т.н., аз съм го писала това в темата за главичката дето я пусна. И ако не се нормализираше до 6мес. трябваше да ходим да ни назначат масажи - с тях обикновено се оправяло. Но при Яни мина и само с въртенето на главата в обратната посока, така до 6мес. вече не си личеше че предпочита едната страна. При вас е явно  по-изразено, но нали правите масажи, така че ще се оправи госпожицата, просто трябва търпение и упоритост. Но това с главичката, мисля няма нищо общо със слуха. Освен, ако на малката и представлява усилие да държи главичката изправена и е съсредоточена в това и в такъв момент не я интересуват разни звуци дето и подаваш  newsm78, ама това звучи тъпо...
Не се тормози повече  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт