Как да откажа сладкото?

  • 10 659
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Яж шоколад и му сложи някаква норма, която да намалява постепенно.
Никакви торти, пасти и тн...
Това обаче е приложимо само ако се чувстваш добре и си спокойна.
Ако нещо в ежедневието ти те тормози, ти чувстваш нужда да си "усладиш живота" и си хапваш сладичко.
Когато съм се чувствала щастлива, никак не ми е било трудно да се откажа от разни лакомства. Просто си хвъркаш от щастие и какво значи там някакъв си шоколад...
Ако те  спохождат тревожни мисли, шоколадът остава единствената радост и е нечовешко да го спираш...
Друг вариант - ако е вреден навик - напр. гледаш филм, ядеш, или четеш и ядеш...
В такива случаи замени сладкишите с нещо слабокалорично, най-подходящи са плодове с костилка. Гледаш филм, ядеш зелени джанки, или череши... Или както пише Бу, фурми... и после си държиш костилката в устата дълго време. Това, че мотаеш нещо в уста, успокоява, защото точно този тип хранене, който описваш, си е от нерви...
Успех!

# 31
  • Мнения: 772
Как да ти кажа как да се откажеш като зная какви хубави целувки правят във Вашия град.

# 32
  • Мнения: 4 176
Замени някое основно ядене с тях. Аз така направих преди години - закуска, обяд и вечеря - "Милка" + 1 литър мляко на ден. Нищо друго. За лятото свалих 8 кг. без никакво движение, че учех за едни изпит  ooooh!
Я да се разберем сега:) 1 МИлка не ден или 3 пъти по 1 Милка? Много важно за мен уточнение.

# 33
  • Мнения: 5 647
Не мога да откажа сладкото, а и не искам. Има периоди, в които ям много сладко, но това е така, защото организма ми го иска. Сега като се замисля не съм хапвала шоколад от доста време, защото не ми се е дояждало.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз също съм пристрастена към сладкото. И ми личи. Не зная, как хората слабеят докато кърмят - аз тогава качвам, дори повече отколкото по време на бременността. Та имам същите проблеми. Чудех се, какво в храненето ми не е наред и защо още пълнея вместо да отслабвам...
Миналата седмица си направих експеримент - записвах всичко, което ям през деня.  Когато вечер четях написаното, установявах, че неусетно съм поела доста големи количества захарни изделия - тук бонбон, там бисквитка, ама то се трупа. Дори и в дните, в които съм се старала да се въздържам, пак преобладаваха вредните храни. За мен това беше една много полезна равносметка. Мисля, че чак, когато го видях черно на бяло, разбрах, какво си причинявам. Сега доста съм намалила сладкото. Чакам резултатите.

# 35
  • Мнения: 2 596
Сладкото е много вредно, както казва мъжа ми (с пълна чанта със шоколад), затова трябва да се "унищожава".  eat

# 36
И аз се опитвам да намаля сладкото. През лятото компенсирам с повече плодове. Понякога помагат ароматните чайове. Пиеш без захар, но понеже ти мирише на ягода или малина, си представяш, че е сладко.

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм от пристрастените и не ми се отдава да го намаля  Cry Днес от ХИТ си купих разни диетични и диабетични бисквитки и десертчета, поне да не се тъпча със захар.

Общи условия

Активация на акаунт