Хремата-как да я излекуваме с помоща на хом&#

  • 13 185
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 566
Аз си правя разтвор от 10мл преварена вода и 3-4капки клеева тинктура и капя 3-4 пъти на ден по 2-3 капки/както дойдат/ във всяка ноздра, при нас действа доста бързо този разтвор и хремата ако не спре поне намалява значително много.
Но и аз съм на мнение че щом толкова често има хреми най-добре е да отидете на специалист и да  ви направи изследвания. Пък и той ще даде лечение.
Успех и дани се преборите бързо с хремата

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Коризалията отдавна вече я отписах от нашия набор лекарства. С нея, без нея- все тази.

И аз не съм доволна от Коризалия. Peace

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
... според мен най-добре е специалист УНГ да му вземе носен секрет за изследване...

Не са нужни чак такива гимнастики. Секрет от носа може да вземе всяка лаборантка, та дори и всяка една майка. Ако нямаш направление, си плащаш. Ако има бактерии, излиза и антибиограма.
От друга страна- дъщеря ми вече цял месец не е със спокоен нос. На моменти шурти навън, на моменти тече навътре и предизвиква кашлица. Понякога се запушва, друг път само гласчето й гъгне. Не съм пускала секрет. Понеже ако покаже наличието на бактерия, ще трябва да давам АБ. Ще я излекуваме гадинката( понякога се налагат 2, че дори и 3 АБ, толкова са упорити гадините), ще пусна детето пак на градина и още на другия ден отново ще е със сополи.
За мен решението е- овладяване на сополите до степен да не пречат на детето. Щом няма Т, и да има бактерия, не смятам да я лекувам. Още повече напоследък чета, че дори лекарите отричат непременното лечение на бактериите в носа.

# 18
  • Мнения: 94
При хрема не ползвам почти нищо друго, освен физиологичен разтвор и няколко впръсвания на Олинт. Много, много рядко прибягвам до Ксилометазолин или Виброцил.   Stop
За физиологичния разтвор-добре, ама между Ксилометазолина и Олинта няма особена разлика. Последният изобщо не е по-безобиден. Ако прочетете упътването, ще видите, че в състава му има ксилометазолин.
Иначе при последната хрема (моя, не на детето), си сложих капки от изцеден лук, смесен с вода. Подейства за един ден, а обикновено с капки или без, си влача хремата поне по 10 дни. Незнам обаче дали могат да се прилагат на деца.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
При хрема не ползвам почти нищо друго, освен физиологичен разтвор и няколко впръсвания на Олинт. Много, много рядко прибягвам до Ксилометазолин или Виброцил.   Stop
За физиологичния разтвор-добре, ама между Ксилометазолина и Олинта няма особена разлика. Последният изобщо не е по-безобиден. Ако прочетете упътването, ще видите, че в състава му има ксилометазолин.

Аз казвам, че впръскванията с Олинт са няколко за целия период на хремата. Обикновено е хревама 7-10 дни и през това време съм пръснала 3-4 пъти във всяка ноздра. Смятам, че такова количество с нищо не може да навреди. Още повече, че съм писала, че изобщо рядко прибягвам до употребата на химии за носа.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Бенджи 2710,по твой съвет снощи масажирах нослето на сина си със свинска мас,също така и сложих в едната ноздричка,защото е хремав,с много течен секрет.Изумена съм от резултата,днес още не съм бърсала сополки.
Благодарности  bouquet  bouquet  bouquet.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 418
Ако често му тече нослето на детенце или продължава сравнително дълго... според мен най-добре е специалист УНГ да му вземе носен секрет за изследване  Peace Щерката така влачи една хрема повече от месец - то не бяха капки, вкл.антибиотични, хомеопатични лекарства, бабини деветини... нищо не помогна. Накрая след изследване на носния секрет се оказа, че просто абсолютно нищо не й действа с изключение на един много силен антибиотик (който е забранен за малки деца) - та взехме гел за очи, който имаше в състава си 0.1% от въпросния антибиотик и на втория ден нямаше и помен от сополките...
Така че, всичко е въпрос на правилно лечение!  Peace

Ние имаме сходен проблем. Би ли ми казала, моля те, за кой гел за очи говориш.

# 22
  • Мнения: 2 908
Напълно съм съгласна с Тарталета-аз също така процедирам.Напълно съм съгласна и с това,че ще си скапеш детето от антибиотици ,ако имаш бактерия,която обяче не причинява нищо друго на детето...лекуваш го,мине и след 2-3 дена идва пак със сополи,пак антибиотици,пак така..до кога?Ние имахме такива проблеми,ходих на 1000 доктора,всички са категорични-ако не причинява температура,болест,тежко състояние на детето,сопола се лекува без антибиотици до подобряване състоянието(нослето) на детето,после то само в един прекрасен ден ще се пребори с гадините.

# 23
  • София
  • Мнения: 619
Леле,доста сте изписали  Hug  bouquet всичките ви изчетох!Тарталетка,аз също съм на мнение,че детето тряба само да се пребори с каквато и да е болест(разбира се от вирусен характер),а за хремата съм на 100% обедена в това.Е,и след като вече 2 седмици сме си с нея-ту я има ту не,започнах 1-2 пъти на ден да му слагам Аркол.Отпушва страхотно!Интересното е ,че когато беше жега(лятото),около 2 месеца нямахме изобщо никакви сополи.Сега щом застудя започнаха.Явно това ни е слабото място!А и така по мои наблюдения всеки 2-ри е със сополи  ooooh!.Дейвид има алергия към антибиотик Зинат,та от нея вече съм доста резервирана и бягам на далече от употребата на антиб.Надявам се да не ни се наложи сериозно да прибягваме до тях!Според д-р Мангъров(наш верен диагностик и страхотен професионалист),хремата си отшумява с времето сама-но трябва да се има търпение защото в повечето пъти е доста упорита!Е,най неприятната част за сетен път се уверих,че е в първите 3 дни когато е много обилна.Тогава самата аз не издържам и прибягвам до капките.Знаете ли,очудих се от невероятние резолтат при сгъстяването на сополите след 2 пъти употреба на капките Олинт  Peace  И явно има разлика между Олинт и Ксилометазолина(въпреки,че на Олинт пише ксилометазолин)защото когато го лекувах с Ксилом. толкова много изсушаваше лигавицата,че течаха много повече-река,а Олинта ги сгъсти след 2 употреби  Wink
Бенджи 2710 и max-mama,как се масажира нослето,че не разбрах точно със свинската мас?

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 14:40 от ronkis

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
ronkis, за масажа на нослето: в топла свинска мас /не пареща, а приятно топла/ си топваш показалеца и масажираш отвън широкото на носа от двете страни, отвън на ноздрите, и точката между очите също, така няколко пъти през деня. Свинската мас загрява нослето и спира хремата.  Peace

# 25
  • Разград
  • Мнения: 3 110
ronkis, за масажа на нослето: в топла свинска мас /не пареща, а приятно топла/ си топваш показалеца и масажираш отвън широкото на носа от двете страни, отвън на ноздрите, и точката между очите също, така няколко пъти през деня. Свинската мас загрява нослето и спира хремата.  Peace



Да допълня само,че масажът първо отпушва нослето и по-спокойно спят децата.

# 26
  • София
  • Мнения: 619
Още утре ще го почна,само мас да намеря  newsm78.Изкъпах го сега(не беше виждало ваната 4 дни-само на бързо миене)и сега едвам диша-пак  ooooh! Охка и пъшка през 2мин.  Cry

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
С топла мас може да разтриваш крачетата на детето след баня или след като са били в топла вода с морска сол. Отгоре обуваш чорапи, някви по-стари, щото ще се омазнят, и вълнени терлички, ако имаш. Също помага при настинка и хрема.
И разтриване на гърдичките и гърба, пак с топла мас, след баня, като се избягва областта на сърцето и гръбначния стълб. Отгоре се слага блузка и ако имаш вълнено елече.  Помага.
Тези рецепти, и тази за носа, ги знам от педиатърката на дъщеря ми, тя ми ги обясни, когато като беше бебе на 40 дни дъщеря ми и настина нещо, потече нослето й и се запуши.

Ама загряващите процедури, без тази с носа, не се правят при температура.  Peace

# 28
  • Мнения: 46 516
Със и без лекуване, хремата минава за едно и също време.
Аз слагам само капки (Виброцил), ако се затруднява да диша, когато спи, иначе нищо.

# 29
  • София
  • Мнения: 619
Хайде сега пак на ново  ooooh! Имаме страхоооотни сополи-та те не са свършвали вече 3 седмици и от онази вечер в която ви писах станаха пак обилни.Какво става незнам.А щом тръгнат така да текат започва и кашлицата.Миналата цяла нощ е кашлял и го почнах с Олинт-а(да ги сгъсти малко)и сиропа за кашлица.Днес е малко по-добре!Ама край няма.Лошо ми става от тия сополи!

Общи условия

Активация на акаунт