хламидия - кога трябва да се притеснявам

  • 12 086
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Здравейте момичета разговарях с двама лекари Вирусолози и с една имуноложка от София и тримата казаха, че щом от секрета е излязло отрицателно значи нямам и няма за какво да се лекувам.Те казаха, че кръвните резултати в много случай можели да дадат отклонение.То човек вече да се чуди на какво да вярва.Та така и си останах без да се лекувам.

# 46
  • Мнения: 313
сега пък ново 5..днес бях при д-р Владимиров да си пусна отново тест за хламидиите след като съм изпила антибиотиците и ми казаха, че правят само кръвен  Crazy
коментарът беше, че докторът го предпочитал като най-достоверен
реших да изчакам утре резултатите и после да пусна все пак ДНК...

# 47
  • Мнения: 313
излязоха ми резултатите и са отрицателни  Joy Joy
явно е станала някаква грешка..утре отиваме за последно да пуснем на мъжа ми в същата клиника, където мен ме изкараха положителна - за последно да се уверя

# 48
  • София
  • Мнения: 45
Здравейте момичета.

Най-накрая се престраших и аз да пиша. Изчетох всичко в Net-а за хламидия и така и неуспях да разбера кога кравните са отрицателни, а със секрет положителни.

Такъв е нашия случай.

Направих директен цервикален "+"   (Clearview Chlamydia Test).  Уплаших се и пих веднага SUMAMED - 1g. и два дни по 0.500g. (лекарско предписание).
След 18 дни кравни: Кандиларов : ELIAgen Chlamidia trach. - |референтни гр. 0 - 1.1|    IgG - 0.3 ;   IgА - 0.2 ;  IgМ - 0.2.

Изпратих мъжа ми и при него: Кандиларов: ELIAgen Chlamidia trach. - |референтни гр. 0 - 1.1|    IgG - 0.7 ;   IgА - 0.7 ;  IgМ - 1.1 - ГРАНИЧЕН!!!, 
Уретрен секрет "+". 

Мислите ли, че е прясна инфекция при почти отрицателни кръвни? Нали те са понякога с отклонения в резултата? Пихме след това 14 дни Таваник по антибиограма за наличие на ентерококи фекалис 10^4 изолирани при микробиология на еякулат при мъжа ми. Микоплазма и уреплазма " - ".

Аз бях пила скоро Сумамед и трябваше да изчакам с тестовете. Мъжа ми не е пил нищо все още за Хламидията, защото лекаря каза че Таваника може да повлияе на Хламидията, а на контролата ще проверим. Мн. се ядосах защото смятам че основния проблем е Хламидията и трябваше да изпие антибиотик за нея, дори и да е по слабоактивен към ентерококите.

Моля, Ви ако някои има представа и опит с лечението на Хламидията и резултати от изследвания да пише. Трябва ли да се притеснявам, не че не се.... Имам чувството откакто разбрах, че имам почти вс. симптоми, а преди тово нищо не сам забелязвала. Често ходех на гиниколог, но за Хламидията никога не са ми казвали, само габички .........Некадърни гинеколози колкото искаш!

PS: Ние сме заедно от 3,8год. Незнам от каде тази Хламидия. Страх ме е да не ми е увредила трабите, а преди да се изчистя няма цв.снимка. От 7 м. опитваме за бебе Cry !! и това ме накара да пусна тест.

Общи условия

Активация на акаунт