По какво не искате да приличате на родителите си?

  • 4 920
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 539
Цитат
Много хубава тема. Както са казали вече - някои прояви са присъщи за възрастта вече, не толкова за характера. Отакакто се помня знам, че майка ми и нейната майка са във вечен конфликт. Кога заслужено, кога не, но факт. И знам приказките на майка ми, че никога няма да прилича на майка си. Да, ама вече започва да прилича. И за нея е кръвна обида да й се каже, че е така. А то е факт. И за мен преди години беше странно да си и помисля даже, че мога да реагирам, постъпвам и мисля като майка си, но е факт, че го правя.
Идеални родители няма! Нямам и намерение да се старая да бъда такава. Ако трябва да бъда честна, това, което помня и бих избягнала в отношението с моите деца е... не знам как да го обясня - не е прекалена свобода, по-скоро прекаленото доверие и оставяне за адекватни реакции на детето, но то невинаги е готово за това.  Confused
Хм, мъчно би ми било майка ми да прочете това, но е факт, че понякога ми се е искало да бъдат по-съпричастни с проблемите ми според възрастта ми.
Същото важи и за мен. Винаги ми е липсвало изслушването от нейна страна, което чак напоследък взе да се появява.

# 46
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Не бих искала да имам много от техните качества.  Иначе къде съм аз, коя съм аз? Повторение на родителите си? Безкрайно ги обичам, НО НЕ ИСКАМ ДА СЪМ КАТО ТЯХ. ОБАЧЕ НЕЩО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА! smile3518 smile3518 smile3518 smile3518 smile3518

# 47
  • Мнения: 2 478
Може би единственото,по което неискам да приличам на родителите си е инертността.
А за всичко друго бих се радвала да съм като тях Hug

# 48
  • Мнения: 698
Повече ме вълнува по какво синът ми няма да иска да прилича на мен.

Това е валидно и за мен. Вълнува ме също и по какво аз не искам синът ми да прилича на мен.

# 49
  • Мнения: 669
Меланхолията. Отказването от живота.

# 50
Аз съм доволна от родителите си, харесвам техните убеждения, живеят честно и имат много приятели.... но ми се иска, когато имам деца, да пазя мислите си поне ден преди да ги кажа на глас и по-често да ги питам "щастлив/а ли си", от колкото "какво ще готвим днес"...  по първото вече съм като тях... но в процес на култивация Simple Smile
Четенето на книги не е приоритет на майка ми... и това не ми харесва.

# 51
  • Мнения: 1 898
Искам да съм по-смела и борбена, да умея да изразявам и показвам чувствата си.
Но искам и да съм добър и честен човек-точно като тях.

# 52
  • Мнения: 57
Уф! Три дена убеждавам майка да си направи едни прости рутинни изследвания. Разгеле  успях да я навия. Ето още нещо, по което не искам да приличам на нея. Егати, не съм хипохондрик, но когато трябва да ходя на доФтор- харесва ли ми или не- отивам. Няма хън-мън. Мисля, че човек трябва да е по-отговорен към здравето си! Мамо! Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 447
Харесвам родителите си такива каквито са.За сега няма нещо което чак толкова да не харесвам в тях,че да кажа,че не искам да приличам на тях.
Няма идеални хора.

# 54
  • Мнения: 184
По къркането, егоизма, пренебрежението и липса на интерес и отговорност към децата, доколкото си спомням имаше и скандали по повод кръшкането на единия от родителите ми #Cussing out. Трудно мога да се сетя по какво искам да приличам на тях.

# 55
  • София
  • Мнения: 255
 Накратко:
Без да са разведени моите родители са оставили мен и сестра ми да ни гледат двете ни баби/ майките им/.
Със сестра ми сме живели разделени цял живот.
Баща ми се е отрекъл от мен, защото мен ме е гледала майката на майка ми. Той не я обичаше.
Да си призная - не го обичам..... много....., но за жалост визуално изцяло приличам на него.... съдба.
 За характер - на баба. Може би, защото тя ме е отгледала.

# 56
  • Мнения: 5 940
Харесват си ми. Не бягам от това да приличам на тях. Единствено може би искам да не ме настига прекалената им земност, здравото стъпване на земята, вечният реализъм. 

# 57
  • Мнения: X
О,тази тема ми е от любимите!Като гледам какво правят и говорят на стари години,не само родителите ми,ами изобщо хората,все си казвам,че трябва да седна и да напиша списък с всичко онова,което не трябва да правя  като "одъртея" образно казано.И да го съхранявам най-старателно ,за да се ръководя от него,когато дойде време/дай боже всекиму да дойде де/.Като ме ядосват или разсмиват нашите понякога само си повтарям-боже,боже,какво ме чака!!!! newsm27
А иначе има някои неща,по които искам да приличам на тях,а в други-не.Старая се.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 290
Не си приличаме и това е мой напълно осъзнат избор. Не мисля, че животът може да се живее по един и същ сценарий поколения наред. Идеята не е да отгледаш някой по свой образ и подобие или да се стараеш да станеш копие на родителя си. Може да не е лесно, но е жизнено важно човек да бъде себе си и сам да е избрал какъв да бъде. Не вярвам, че някой от нас трябва да носи като кръст приликите със своите претци и да минава през света като камък- да го брулят разни работи, а той да си остава същия като майка си/баща си и тн. Ако не се развивам не намирам смисъл да съществувам- все пак не играя в някакъв сапунен сериал, за да си играя една и съща роля от 1-ви до 10001-ви епизод.
И това не е отрицание, камо ли пубертетско отрицание. Никой от нас не прилича толкова на родителите си- просто сме копирали техните модели, за да оцелеем в невръстна възраст. В зряла възраст е нормално сами да си създаваме модели и да си ги следваме, за да задоволяваме потребности мноооого по- различни от тези на родителите ни. А когато един ден детето ми не иска да прилича на мен ще знам, че в този ден това така мъничко сега бебонче вече е станало голям мъж и готово да следва своя път. Тогава ще ми остане само задачата да го подкрепям и да продължавам все повече да го обичам.

# 59
  • Мнения: 57
И какво излезе накрая? Кръвта вода не става. Явно трябва като Macinka_vn да си водя записки ( на маншетите) и когато реша да мрънкам- да преговоря какво съм си обещавала. На младини. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт