Дайте съвет - ЕТ или ЕООД?

  • 2 701
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 459
ЕТ в края на годината плаща осигуровки върху резултата, който получи + 10% данък.
ЕООД- само 10% данък

# 17
  • Мнения: 3 268
Естествено,че ЕООД.Вече никой не регистрира ЕТ.Да не е луд.

# 18
  • Мнения: 592
Срещу 200 лв и търпение от 30 мин при един мастит софийски адвокат да те светне - там ще си 100% сигурен на кого да набиеш канчето, ако се сгафят нещата. Тука има много икономисти, но това не е работа за тях все още!

# 19
  • Мнения: 2 558
Благодаря на всички за отговорите  Hug
И аз клонях към ЕООД, но все пак с питане и до Цариград се стигало, та затова реших да попитам  Wink

А можете ли да ми обясните процедурата с наличния капитал от 5000лв при регистрирането на фирмата - рябва да имам тази сума налична в банкова сметка или нещо друго?  newsm78

P.S. А някой скоро регистрирал ли е ЕООД, колко пари приблизително излиза процедурата?

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 01:19 от desex

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Записвам се да следя темата.

# 21
  • Мнения: 4 068
Аз вчера приключих с регистрацията на ООД. Направих си я сама, защото адвокатите ми искаха 600 лв. Ще те светна доколкото мога, защото разликите с ЕООД май не са големи.
Първо отиваш в Агенция по вписванията и си взимаш заявление за запазване на име. Попълваш го и плащаш държавна такса от 50 лв. за удоволствието. После искаш да ти дадат заявление за вписване на обстоятелства и също го попълваш. Ще ти трябва спесимен заверен нотариално и декларация по чл. 151 мисля/това е декларация на управителя, че е съгласен да е управител/ и също така учередителен акт. Като събереш този пакет документи отиваш и плащаш държавна такса от 160 лв. и ги подаваш. При нас разрешението за фирма излезе в рамките на един час. После отиваш и си вадиш актуално състояние от същата агенция срещу такса от 7-10 лв., дават ти ЕИК/булстат демек/ и си готова.
Ох, забравих, че към пакета документи ти трябва и удостоверение от банката, че си отворила набирателна сметка и капитала ти е внесен в нея. Той трябва да е 5000 лв. или 70% от него демек 3500 като в рамките на една година трябва да довнесеш останалите 1500 лв. Тези парички ти се освобождеват веднага след като излезе решението за фирмата.

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 08:16 от renci

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Точно така е, както Renci е написала, само да допълня, че тези 30% невнесен капитал може да бъдат внесени и в брой, а не да минават през банка, т.е. просто да си ги заприходиш в касата, след като излезе решението. А тези от набирателната ги прехвърляш в разплащателна.

# 23
  • Мнения: 2 558
 Hug много Ви благодаря за подробните отговори

# 24
  • Мнения: 1 520
ЕООД има много повече предимства от ЕТ - физическо лице Peace

Общи условия

Активация на акаунт