Диета с малко въглехидрати,може да е опасна за вас.

  • 2 616
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 069
плод на гладно 30 мин преди хранене и никога след
няма значение часа
не ме питай от къде го знам не помня Embarassed
какъв  newsm78 всякакъв

# 16
  • Мнения: 4 678
Сега всички плодове ли да изреждам..и кога трябва да се ядат Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 545
Като си повел хорото  Laughing

# 18
  • Мнения: 231
Поци, аз ще те попитам нещо...като човек дето се лута между Дюкан и не знам какво вече... от Дюкан най-много свалих, но като я спазвам повече от 3 месеца започва да ми се вие свят /просто имам да свалям още и се чудя с какво да продължа.../ кажи ми, моля те , каква  етази комбинация на Дюкан с въглехидрати и плодове и кога се ядат бързи и бавни въглехидрати newsm78

# 19
  • Мнения: 4 678
Ами ..моя комбинация..аз не говоря за диети ..а за начин на хранене ...цял живот Peace
Няма вълшебна формула.....не мога тук да прасна..универсален хранителен режим..при веки действа различно Peace

Въглехидратите са два вида: “бързи” и “бавни”. Първите се преработват почти веднага, а вторите се задържат в червата, зареждайки ни с енергия “на порции”. Храната, съдържаща “бързи” въглехидрати, е сладка: конфитюри, пасти, торти, бонбони. Peace
Овесените ядки, оризът и картофите съдържат “бавните” въглехидрати. Именно те са подходящи при усилени тренировки, защото способстват за поддържането на стабилно ниво на глюкоза в кръвта.

Много зависи дали човек спортува..и как живее Peace

# 20
  • Мнения: 231
ОК, хубаво.... но как се съчетава Дюкан с въглехидратните дни, така че да ни зарежда... това, че ще го напишеш тука не те задължава с нещо, нали е въпросът да се псоделя опит. както каза :

Като си повел хорото  Laughing

давай  до край Mr. Green...

от месеци се боря с килата и тази комбинация ми прозвуча доста разумно и аз отдавна се замислях за някакв акомбинация между ДюКАН & ПЛОДОВЕ & въглехидрати, просто не знам в какви комбинации и пропорции би било ок  newsm78

# 21
  • Мнения: 1 027
Всичко е в спорта и то в кардио упражненията. Аз не спортувам мн. Преди ходех 2 пъти седмично на фитнес и 1 или 2 пъти( както намеря време) на водна аеробика. Сега фитнеса съм го спряла, но от февруари пак Peace
А иначе трета фаза на Дюкан е добър вариант- трябва да се дава всичко на организма, защото после давайки му от нещо, от което сме го лишавали дълго време, той си го складира, помнейки момента, че сме го ограничавали и може пак да го ограничим Simple Smile
Аз сега съм на изопачен Дюкан. Ям месо, зеленчуци, но и плодове. Пия си поне 1,5-2 литра вода. Мисля, че това е правилното. И според мен е особено важно да имаме почти всеки ден течно ядене - супа или някакво шейкче шантаво Simple Smile
Поздрави и успех на всички НИ Wink

# 22
  • Мнения: 30
Напълно съм съгласна по въпроса за въглехидратите. Преди 4 мес. започнах Дюканската диета с намерение да стопя мин. 9 и макс. 14 кг. от теглото си /така ми показаха няколко калкулатора на тегло/. Пет дни ударна фаза на чисти протеини и още две седмици във втора фаза ми докараха седмица на легло с влошена кръвна картина и върщане на свалените вече 5 кг.
Така че започнах някакъв собствен режим, който включва от всичко по малко. Въглехидратите аз си набавям от 2-3 филийки пълнозърнест или типов хляб на закуска, задължително по 1 грейпфрут на ден изяден 30-40 мин. преди обяда и 1 банан или две ябълки за следобедна закуска. Останалото ми меню включва пилешко, риба, яйца, прясно мляко /нискомаслено/, по 20 гр. сурови орехови ядки /и от време на време по някой малък шоколад  Embarassed/
Резултатът след 3,5 месеца е свалени 9,5-10 кг.
Така, че момичета, бъдете слаби и касиви, но преди всичко пазете здравето си.

# 23
  • Мнения: 231
dolli, и аз така с Дюкан нещо не сполучих, макар че ми беше много лесно да я спазвам! 

На 4-5 месец започна да ми се вие свят и да се чувствам супер зле...но както и да е, по този повод търся мнения и опит понеже и аз имам да свалям още кг поне 15 трябва да сваля задължително...

Това, което сега съм решила да правя е до обяд да хапвам плодове всеки ден и както в 90 дневната да редувам дни на чисти протеини с дни на въглехидрати /но само бавни/ проблемът е, че не мога да реша колко на колко дни... за да има ефект, например ако редувам 2 чисти протеини, 2 протеини със зеленчуци и 2 бавни въглехидрати със зеленчуци, а на 7 ми ден правя по един само на плодове....нещо такова започнах да видим дали ще има ефект, лошото е, че нямам кой знае какво време за спорт и ходя смао 2 дни в седмицата на плуване..., напролет мога и да ходя да побягвам, ако се организирам с малкия по-експедитивно сутрин... не знам, ама си е  трудно да се сбори човек с килограмите! #Cussing out Така поне си мисля, че ще включа всички групи храни без изключение, като изключвам само бързите въглехидрати

# 24
  • Мнения: 372
Винаги съм се хранила разделно, т.е. през време на съзнателния си живот, възприела съм че здравословното храненене се състои главно от плодове, салати, пиле, риба, сирене.
Сега имам едни излишни 3 кг и много искам да мога да направя Дюкан. За съжаление ми е адски трудно. Свикнала съм на доста въглехидрати, приемани от плодовете, и ако издържа 2 дни само на белтъчини на 3-ят вече ми се вие свят.
Досега винаги съм влизала във форма с интензивни тренировки на велоергометър, не толкова с ограничения.
В момента Дюкан има най-много привърженици във форума, хора постигнали трайни резултати, само поради това и аз бих пробвала, иначе не мисля че е здравословно.

# 25
  • Мнения: 11 747
И аз не мисля, че Дюкан е най-здравословната диета, но не зная има ли изобщо здравословна диета  Thinking Много пъти, когато е коментирана, колко е опасна Дюкан или друга подобна, обикновено за Аткинс също слушам, а и за други, съм си мислила следното - Колко ученици, студенти, работещи, най-вече млади, несемейни хора, преживяват на чипс, снакс, солети, кроасани, вафли и отвреме на време на някой хамбургер, съдържащ колбас или месо, майонеза и хляб с неизвестен произход?!  Thinking  Кафета, цигари, кола, алкохол... И така с години. Едва ли има нещо по-нездравословно и опасно от това.  Thinking  Дюкан си е най-здравословното хранене, в сравнение с този (най-вече) младежки режим.

Общи условия

Активация на акаунт