Налагате ли такива крути мерки

  • 3 309
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Sf
  • Мнения: 978
Не налагам. Много хора се радват на бебето по улиците и в градския транспорт - и да го погалят по ръчичката или по бузката, не възразявам. Просто като се върнем вкъщи, ръцете и лицето се мият. Положителната енергия и дружелюбното отношение към детето са ми много по-важни, не искам то да расте със съзнанието, че светът е враждебен.

Освен това, при изкуствено създадена стерилна среда не се придобива имунитет. До каква възраст може да се държи едно дете стерилно? С много усилия, докато тръгне на ясла или градина. После не се чудете, защо постоянно боледува.

# 31
  • Мнения: 351
Не и никога не съм налагала. В деня на изписването (детето беше на 3 дни) семеен приятел дойде и го нацелува по бузките без да се е измил. След това като проходи, пипаше на всякъде, ядеше солети, намерени на земята...(докато го видя, солетата беше в коремчето). Още по-късно си изсипа цяла лопата пясък в устата. Нищо не му е станало! Винаги съм мислила, че по този начин си изгражда имунитет.

# 32
  • Мнения: 668
Докато беше новородено да,но после няма как.Не може да стерилизирвам всичко и не съм се и опитвала.Ядеше и фасове по едно време на вън ooooh!Както са казали жените всяко дете минава през етапите,няма как да го опазиш.

# 33
  • Мнения: 4 965
Мен пък, като цяло, ме дразнят всякакви мераци за пипане, галене, гушкане, хранене и т.н. на чужди деца /вкл. и от страна на роднините, ако детето няма желание да бъде мачкано/. Все пак, на улицата не се спирате да гушкяте и щипете по бузите всеки човек възрастен, който ви е симпатичен...

# 34
  • Мнения: 559
хехехехе  Laughing Няма начин някой възръстен да ми е толкова симпатичен и сладък като едно дете. Ако срещна Брад Пит няма да го ощипя по бузките  Joy

# 35
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз също не давам синът ми да се пипа, ако преди това някой не си измие ръцете. Да не говорим, че голяма част от хората забравят да си мият ръцете след ходене до тоалетна или имат дежурен отговор " аз, като тръгвах от нас си измих ръцете"
Не ми е приятно синът ми да се допира до чужди коси, за това не обичам и да го гушкат чужди хора.
И държа да подчертая, че съвсем не става дума за изкуствено създадена стерилна среда, а за елементарни хигиенни навици!

# 36
От момента, в който я видях да яде пясък и да оцелява, спрях да се притеснявам за подобни неща.


Даваш на детето си да яде пясък? Господи, какви родители има...

# 37
  • Мнения: 748
Всички родители с новородени са малко смешни с постоянните си страхове, но после влизат в релси  Laughing.
кога после? аз явно не съм влязла в релси, защото не давам да ми пипат бебето с мръсни ръце.
голямата като започна да пълзи и яде пясък не съм я пазила, но това не означава, че сега разрешавам бебето да се мърля!
единственото, за което съм влязла в релси е, че този път не се притеснявам да напомням за хигиената и когато се случи някой нетактичен човек или дете да я пипа с мръсни ръце не реагирам емоционално, а просто я мия или бърша с кърпички.
да, децата опитват пясъка на вкус, но на доста по-късна възраст. най-често като проходят - 9-12 месеца. едва ли на някой му хрумва да даде на малкото си бебе пясък..
има разлика между бебе на 1-2 месеца и бебе на 1-2 годинки Naughty имунитета на малкото бебе тепърва се развива, а и киселинността в стомаха му не е достатъчна да убие иначе безобидни за възрастните бактерии. след 6 м. вече са достатъчно развити, за да започнат да се запознават със заобикалящия ги свят по техния начин - на вкус. Simple Smile
забелязала съм, че много бързо се забравят някои неща свързани с отглеждането на децата ни и колкото повече време минава толкова повече всичко ни се слива и това, което към онзи момент е било важно, несъзнателно отнасяйки го към настоящето загубва смисъла си. това е причината родителите на по-големи деца да мислят, че хигиената не е чак толкова важна - защото за големите наистина не е. но за бебетата може да е жизнено важна. именно затова подчертавам разликата между малкото бебе и лазещото по земята човече, което яде пясък, фасове, клечки и т.н. Peace

# 38
  • Мнения: 494
Напълно споделям мнението на аз Peace
Мисля и аз след време така да процедирам. Просто не мога да си представя,човек,който е пушил,да ми пипа бебето. За мен самата миризмата е отвратителна,какво остава за него. Това беше просто пример.

Аз също съм за това всеки,който влезе във вкъщи да си мие ръцете и да се съобразява,че вече не сме само двамата с таткото както преди...Омръзна ми да казвам "Ще ви помоля само да си измиете ръцете" на хора който нямат елементарна хигиена...Последния път в който казах на свекър ми да си измие ръцете ми заяви цитирам "Ако още веднъж ми кажеш да си измия ръцете не знам какво ще стане..." и т.н.За какво говорим тогава,щом хората до теб не мислят за това малко същество,какво очакваме от другите.
[/quote

Е и,какво ше стане? Егати човека,става въпрос за собственото му внуче Shocked

От момента, в който я видях да яде пясък и да оцелява, спрях да се притеснявам за подобни неща.


Даваш на детето си да яде пясък? Господи, какви родители има...

Еми съмнявам се Реза да му е подготвила доброволно менюто едно за мама,едно за тати,ти деца гледала ли си някога?

# 39
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Не, не налагам такива мерки.
Скоро в трамвая стана страшен скандал. Една жена с малко дете - някъде на 3-4г. Сложи детето да седне на една седалка, а срещу него една възрастна жена се зарадва: "Ейй какво хубаво детенце" и го погали по бузката. Майката като скочи срещу нея  Shocked Защо го е пипнала. Тя дори не си позволявала да го пипа по лицето пък камоли друг човек!
На мен това не ми звучи нормално, пък може и аз да съм сбъркана...  Crazy
Пък това, че на същата седалка в трамвая преди детето е стоял мръсен циганин, пиян и окъсан клошар, работник от строеж или какъвто и да е друг човек няма значение.  ooooh!
Струва ми се, че тази тема се превръща в поредната тема за изява на ССФ.
Аз също уча дечко да си мие ръцете, навън бърша с мокри кърпи, но е неизбежно хапването на пясък, хвърлянето на играчки по пода и после попадането им в устата на детето. Нормално е когато бебчето ти няма още 3 месеца да се впрягаш за всяка прашинка попаднала върху него, но когато започне да пълзи всичко това си остава в миналото и следиш само да не яде боклуци от земята, но го оставяш да си пълзи, без да му миеш ръцете при всеки опит да се изправи. Или продължаваш да следиш прашинките и да миеш детето през минута-две, превръщаш дома си в стерилен, детето в педант, а теб в изнервена и занемарена жена.

# 40
  • Мнения: 494
Menina,подкрепям напълно,какво си казала,но не мисля,че ще стане поредната тема за изява на ССФ.
Наистина трябва да се прави разлика между бебе на 1,2 месеца и бебе на годинка и смятам,че повечето изказали се я правят и не се вманиачават.

# 41
[Не налагам. Много хора се радват на бебето по улиците и в градския транспорт - и да го погалят по ръчичката или по бузката, не възразявам. Просто като се върнем вкъщи, ръцете и лицето се мият. Положителната енергия и дружелюбното отношение към детето са ми много по-важни, не искам то да расте със съзнанието, че светът е враждебен.

Освен това, при изкуствено създадена стерилна среда не се придобива имунитет. До каква възраст може да се държи едно дете стерилно? С много усилия, докато тръгне на ясла или градина. После не се чудете, защо постоянно боледува]
 Peace
Напълно подкрепям това мнение.

# 42
  • Мнения: 6 443
А какво трябва да е ССФ  newsm78

# 43
  • Мнения: 4 496
Средно Статистическа Форумка- идеалната съпруга, домакиня, майка, винаги гримирана, никога рошава и по чехли,  с идеални деца, идеална кариера... Crazy

# 44
  • Sf
  • Мнения: 978
Наистина трябва да се прави разлика между бебе на 1,2 месеца и бебе на годинка и смятам,че повечето изказали се я правят и не се вманиачават.

Въпросът касаеше дете над 1 г. всъщност.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт