Налагате ли такива крути мерки

  • 3 302
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 675
Добрата хигиена е едно, вманиечаването съвсем друго.Много ми е интересно, когато давате малките на ясла /говоря за децата навършили вече годинка/, с какви впечатления оставате.Сигурно вярвате в добрата хигиена на персонала там. Wink

# 61
  • Мнения: 922
Не смятат, че това са крути мерки.
Аз самата не си пипам бебето преди да си измия ръцете  Naughty. Като се приберем от разходка първо се измивам, преобличам си чисти дрехи и тогава го вадя от количката. Това се отнася за всички от семейството, включително баби и дядовци. Не обичам приятели, още по-малко познати да го пипат.
Когато някой несъобразителен се надвесва над количката просто си я издърпвам настрани.
Когато бебето расте, започне да пипа навсякъде, да играе в пясъка и т.н. тези мерки са напълно излишни. Тогава просто трябва да започнем възпитаване на хигиенни навици.

# 62
  • Мнения: 3 675
Да, харесва ми мнението на Дидони. Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 1 155
Да, мисля че е права. Малко бебе се пипа САМО с чисти ръце. И колкото по-малко се пипа от други хора, толкова по-добре.

# 64
  • Мнения: 388
Като новоредено държах не само да си мият ръцете, а и ако искат да я гушнат /баби, лели/ да влизат с чисти дрехи. Дори си бях приготвила престилка с дълги ръкави, която да обличат. Не мисля, че съм се вманиячавала, просто бебето беше малко и нямаше имунитет. Постепенно с времето тези неща отшумяха. А днес дори в парка яде с ръцете, с които да преди малко е ровила в пясъка /разни баби и лелички я черпят примерно със солетка и докато отреагирам...вече е в устата/. Всяко нещо с времето си...  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 3 929
Не, не съм налагала. Просто хората са се съобразявали, че е бебе. Единствено, което се опитвах да наложа, но така и не успях, е да не се пуши в присъствието на детето.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 041
Ами за мен е напълно естествено да си измиеш ръцете преди да пипаш бебе. А пък и всяко дете трябва да си мие ръцете след като е било навън или пък е играло.
Съвсем точно  Peace

# 67
  • Мнения: 2 960
Ако става думи за малко бебе-нещата трябва да си повече от изрядни.И аз не обичах да ми пипат новородения син хора,които предварително не са си измили ръцете.Първоначално при нас идваха само близки мои раднини,които знаеха за моите изисквания.Хигиената на малкото бебе е от голямо значение!!За целуване ,мляскане от други и дума не може да става.
Виж като по голямо детенце-около годинката,-нещата леко се променят.Първо-остава изискването за измити ръце,сменени от разходката дрехи...но по може да го пипат близките за нас хора.И пак не ми се вижда хигиенично да се целува от кой да е.Друг е въпросът ,че едногодишния хлапак вече пипа доста повече неща и безупречната хигиена на ръцете е доста по сложна,но се старая винаги да е на ниво!!!

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 194
Аз бях голям идиот в това отношение - не давах да го пипат с немити ръце, да идват хора вкъщи, който влиза при бебето, трябваше да е с маска и т.н.   Заради което ми поведение бях осмяна и сочена като откачалка от цялата рода, както и от тази на мъжа ми - но пък и синът ми дори хрема не е имал до 2 навършени години. 

Аз бях абсолютно същата, и моето дете не е боледувало въобще до 2 годишна възраст, така, че за мен съм постъпвала правилно. И сега не ми е приятно да я пипат, камо ли пък да я целуват всякакви хора-аз никога не си го позволявам с чужди деца.

# 69
  • Мнения: 9 814
Бях маниачка на тема "никой да не пипа бебето без да си е измил ръцете".
А пък да го целува Whistling
След време обаче осъзнах, че децата не може да живеят в стерилна среда. Просто не е възможно, нито полезно.
Когато малката беше на 10 месеца, вече ходеща и изяде първия фас Mr. Green взет от земята без при това да й стане нищо, разбрах , че няма нищо страшно да я пипне някой, който не си е мил ръцете.

# 70
  • София
  • Мнения: 39 771
За момента не давам на Дияна и мъж ми да пипат ръцете или лицето на Алекс преди да са се измили Simple Smile За целувки няма ограничения Simple Smile

# 71
  • Мнения: 540
Това са естествени мерки,не крути Hug
точно така

# 72
  • Мнения: 518
Не смятам,че страховете на родители с новородени са смешни  Shocked !
Peace
И аз от учтивост не правя забележки на другите деца, който я пипат, но се чудя как придружаващите ги възрастни не се сещат да им направят забележка!? (още повече, когато много добре знаят, че са болни или скоро са били болни) Бебето ми е прекалено малко и ако се разболее направо ще се побъркам! Не мисля, че хигиената и доброто възпитание са неща на които НЕ трябва да се обръща внимание!!!

Общи условия

Активация на акаунт