Трябва ли да пера всичко?

  • 1 490
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 577
Аз мисля, че се глади защото температурата убивала евентуални бактерии.
Не само за прилежност и външен вид.
За това за малки бебета се глади отвътре дрехата....ама дали е вярно?  Thinking
Така съм чела...но като прочетох вашите мнения, май няма да си давам много зор вече  Naughty

# 16
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Аз дори дреха за мен да купя пак ще я изпера ...... не знаеш къде са ги подмятали и с какво са ги обработвали, а кожата на новороденото е толкова нежна  Wink

Моето мнение е същото!

# 17
  • у дома
  • Мнения: 708
Аз мисля, че се глади защото температурата убивала евентуални бактерии.
Не само за прилежност и външен вид.

Точно си разбрала. Гладенето е един вид стерилизация/дезинфекция на дрехите. За бебетата е абсолютно задължително. Гладя всичко, до което се докосва бебето и може да се глади разбира се. Поне първите няколко месеца смятам, че е необходимо.

П.П.  Е, не съм никак фенка на гладенето , но щом се налага и няма кой друг да го свърши работата е ясна...

# 18
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз да се изкажа като текстилец Wink макар, че всеки може да предположи от къде идват дерхите. Като се тръгне от бубините с прежда, мине се през тъкането, багренето, и шиенето. Всичко се подмята по земята, по камиони, по складове. В скалдовете обикновенно има плъхове, защото обичат да похапват памук. В почти всички шивашки предприятия шивачките държът купчината с продукция на земята и като си минат тяхната операция просто ги хвърлят от другата страна на машината. Да обикновенно в кашон, за да не се прашат. Никой не си мие ръцете - все пак това са дрехи, а не храна. Ако някоя машина  изпусне масло, петното просто се почиства с ацетон.
А търговците? Колко от дрехите които купуваш са опаковани и не ги ли вади дори тогава всеки от опаковката, за да ги види?
Аз не пера собствените си, новозакупени дрехи и нищо ми няма, но за малко бебе мисля, че е наложително.

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и като ги дезинфекцирате така хубаво дрехите прибирате ли ги в някой вакумиран плик преди да ги сложите в гадрероба?
Бактериите са важна част от околната среда. Човешкият организъм има нужда от тях...
Не прекалявайте със стерилноста. Това е точно толкова опасно за здравето на бебетата както и липсата на хигиена.

# 20
  • Мнения: 229
Аз на себе си не обличам непрана нова дреха ,какво остава на детето Naughty

# 21
  • Мнения: 636
Здравейте мами,

Искам да попитам дали при ползване на сушилня въпросната стерилизация се постига? Все пак температурата на сушене е висока... newsm78 Или пак трябва да се глади?
Благодаря предварително.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Здравейте мами,

Искам да попитам дали при ползване на сушилня въпросната стерилизация се постига? Все пак температурата на сушене е висока... newsm78 Или пак трябва да се глади?
Благодаря предварително.

и за какво точно ти е нужно да стерилизираш дрехите????
самото бебе да не би да е стерилно?
то е човешко същество и организма му има нужда от контакт с бактериите за да съществува нормално.

Не се вманиачавайте, хора...
добра хигиена - ДА...но стерилност????? не сме в космоса все пак...

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Мъжът ми ми купи ютия за да гладя дрехите на бебето и покрай нея и той да мине, но всяко чудо за три дни! На бебка до 30-40 ден и гладех всчико, после само това което изглежда като изплюто гладя! Прането е задължително! Аз на бебка и изпрах и изгладих всичко, защото мъжът ми все нещо оплесква или забравя!

# 24
  • Мнения: 2 407
Переш и гладиш всичко, до 1 година поне!

# 25
  • Мнения: 2 807
Пере се всичко!
Аз бях оставила тази задача на съпруга ми и като излязохме от родилното всичко ни чакаше изпрано и изгладено.

И аз така процедирах и с двете Wink

# 26
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Мда обезателно переш и гладиш. по-късно може и само да переш.

ОФФ: Шани и аз имам доста материал за гладене. Да те поканя на гости, а?
ПП: Може да не носиш ютията, моята е новичка  Mr. Green

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Изпери си всичко. Аз един месец преди да родя си накупих дрешки за бебчето, изпрах ги, изгладих ги и в гардероба. После свекървами изпрала само чаршафа, юрганчето и оделцата. Тя ги купи когато родих заедно с кошарата.

# 28
  • Мнения: 418
И аз прах и гладих като шантава преди да родя пък и в пакети го диплех ooooh!.Как не се сетих,че може и някой друг да поглади Embarassed.Ама следващия път Mr. Green.

# 29
  • Мнения: 7 186
Мдааа,задължително се пере и се глади всичко. Tired Peace

Общи условия

Активация на акаунт