За първа година в детската градина!- 7 част

  • 15 063
  • 282
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 288
ето ни и нас в редиците. кейти днес за първи път е на градина. тръгна спокойна, весела. влезе вътре, видя децата, разгледа играчките, учителката даже я похвали каква е спокойна и да съм я взела чак следобеда. обаче щом дойде момента да се разделим, се вкопчи в мен, започна да плаче. останалите деца и те се струпаха и взеха да подсмърчат. накрая учителката я гушна и аз излязох набързо без да се обръщам.
сега ще ходя да си я взимам на обяд. поне днес и утре мисля да е така, ще се стресира да е цял ден там. ние с нея не сме се отделяли въобще една от друга и сега и за двете ни е трудно, и то много.
това което ми направи впетатление е, че повечето деца бяха с течащи носове и кашлящи. а моята едва я излекувах миналата седмица, за да я пусна здрава  Confused

# 61
  • Мнения: 822
ето ни и нас в редиците. кейти днес за първи път е на градина. тръгна спокойна, весела. влезе вътре, видя децата, разгледа играчките, учителката даже я похвали каква е спокойна и да съм я взела чак следобеда. обаче щом дойде момента да се разделим, се вкопчи в мен, започна да плаче. останалите деца и те се струпаха и взеха да подсмърчат. накрая учителката я гушна и аз излязох набързо без да се обръщам.
сега ще ходя да си я взимам на обяд. поне днес и утре мисля да е така, ще се стресира да е цял ден там. ние с нея не сме се отделяли въобще една от друга и сега и за двете ни е трудно, и то много.
това което ми направи впетатление е, че повечето деца бяха с течащи носове и кашлящи. а моята едва я излекувах миналата седмица, за да я пусна здрава  Confused
Милото детенце!
Дано да е здравичка и да свикне бързо с раздялата!
Ние сме пак вкъщи - лекарката препоръча до вторник да не го водя на градина, заради червено гърло и сутрешна кашлица. Утре отиваме на преглед и ще видим как е положението. Той между другото е много доволен от това, че е вкъщи - дано в сряда да не плаче отново сутринтта   Praynig

# 62
  • Мнения: 1 559
Здравейте!

От днес и Тоши е на градина.
Отдавна му говоря колко е хубаво и интересно в градината (ще рисуват, ще играе с децата, ще има нови играчки, госпожите ще им разказват приказки и ще ги учат на стихотворения и песнички и т.н. и т.н. подобни).
Щом пристигнахме беше готов да влезе с госпожата, но се оказа, че трябва първо да минем през сестрата. Забавихме се там и щом приключихме, той ухилен ми заяви: "готово, хайде вече да си ходим вкъщи". ooooh! Та от тук насетне захвана тръшкането и ревовете...започна с уговорки "не искам на градина" и се стигна до писъци "мамо, не ме оставяй, мамооо". Казвала съм му (доколкото самата аз съм наясно) с какво ще се занимават там, описвала съм му в детайли много неща (с цел да са по-познати и предсказуеми за него), знае, че щом стане от сън, ще го взема и ще се разхождаме заедно...

Преди малко се чухме с учителката и тя ми каза, че бързо се е успокоил - закусил (той и вкъщи закуси, така че това не го мисля особено), пишкал, щели да рисуват.
Като стане време за следобеден сън ще се обадя да чуя какво е положението и ако е спокоен, ще го оставя да спи там.

Мечо Пух, ако си руса и ако сте били тримата с таткото, значи днес сме ви мернали в суматохата. Simple Smile Дребният се тръшкаше драматично, та не съм сигурна дали бяхте вие, но едно детенце много, много ми заприлича на твоя Иво.

Венистефани, доколкото разбирам, децата ни са в една група. Simple Smile Ще се радвам да обменяме информация. Ще ти пиша на Лични.

Бързо и леко адаптиране на всички дечица!




# 63
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ние днес си поревахме за довиждане,няма как след 2 дни у дома,може би и защото беше нова госпожа(тяхната си,досега я заместваше друга). newsm78.Като отидохме пишеше карантина за 4 групи,понеже има болни от варицела деца.Попитах дали да се връщаме,казаха ми,че няма проблем,тя била вече 2 седмици там,отнасяло се за деца,които сега идват. newsm78.Гледам всички деца бяха на линия,освен болното.Сега незнам какво да правя,тя вече е била в контакт,май няма смисъл да я спирам от градина,най-много скоро да сме болни и ние. ooooh!

# 64
  • Мнения: 1 288
взех си отрочето и сега съм една усмихната   язък дето толкова ревах цяла сутрин. баща й я взе, а чаках до колата. тя като ме видя хукна към мен. аз очаквам, че ще ревне или поне че ще е подута в очите от рев. нищо такова, слава богу. усмихната до ушите и на първия ми въпрос как беше, отговорът беше "страхотно, просто чудесно"   камък ми падна от сърцето. плакала съвсем малко и веднага се заиграла с децата. учителката ми каза, че даже започнала да ги командва и ги строила всичките да играят, ти това направи, ти онова   но и самата учителка е много разбрана и има отношение като към внучета, без много нерви. видях как нагуш а и нацелува едно дете, за да не плаче. ще видя утре и другата госпожа, която според описанието била добродушна и пълничка.
а иначе материалната база е добре като помещения. влиза се вътре в едно голямо помещение, което е със стъклен купол отгоре и цялото е светло и приветливо. там са част от гардеробчетата, има мека мебел за сядане. от него водят вратите на всички групи. стаята на малките е достатъчно голяма, само че там и ще спят, и ще играят. леглата ги видях струпани едно върху друго по някаква сложна система. явно се свалят и прибират при всяко спане. имаше нови масички, столчета. мебелите бяха нови. другият плюс е, че тоалетната и мивките са с врата в самата стая, т.е. не излизат никъде по коридори и т.н. имат си малки мивчици, малки тоалетни, всяко си има закачалка за кърпите. но като цяло ми се видяха много малко играчките. че тя кейти вкъщи има поне 10 пъти повече. ако не се съберат пари от родителите, ще накупя аз един чувал.
утре планирам да я оставя целия ден. дано поне иска да обядва там, че днес е отказала закуската и не са й дали. аз предупредих учителката, че ако не иска да яде, да не я карат.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 688
И нашата градина най-сетне стартира, но за съжаление моята щерка е със стомашно неразположение, та сега се закрепяме.

Обадиха ни се в петък вечер, който може да се включи и в събота и неделя бойна група от директорка, учителки и свободни мами и татковци боядисваха, миеха, подреждаха и т.н., та от днес започна учебната година във филиала.

# 66
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте и от мен.

Рали днес отиде на детска след 1 седмица в къщи. Голям рев беше  ooooh! Още като си видя чантата и започна да плаче. И така до градината през целия път  Confused
Вече не са сборни групи и се надявам поне да е по-спокойно и да свикне с госпожите и дечицата, че досега все различни учителки бяха... Каза ми че няма да спи - искала да гледа през прозореца и да ме чака  Tired Никак не успях да я убедя да легне.... Занесохме и една книжка, да подарим на детската, че имали много малко  Simple Smile Дано свикне, че иначе не ми се мисли...
Всички болнички дечица да оздравяват  Hug

# 67
  • Мнения: 5 393
Здравейте!

Мечо Пух, ако си руса и ако сте били тримата с таткото, значи днес сме ви мернали в суматохата. Simple Smile Дребният се тръшкаше драматично, та не съм сигурна дали бяхте вие, но едно детенце много, много ми заприлича на твоя Иво.

Точно ние сме били Laughing  Голям актьор е моя син. Ние с теб така и не се видяхме дасе запознаем. Ама има време де, ще се уговорим някой път като ги взимаме ако искаш да си поиграят.
Бързо адаптиране ви пожелавам.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 306
С какво надписвате дрешките на децата за градината? Искат ни пижамите да са надписани.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 456
С какво надписвате дрешките на децата за градината? Искат ни пижамите да са надписани.

Аз навсякъде по етикетите шаря с перманентен маркер. Mr. Green
С този, дето си пишем по CD, DVD ....Не се изпира, не се замацва и се чете дълго време.

# 70
  • Мнения: 673
  Понеже съм гобленарка/пишман/ - бродирам Flutter.
    Как наричат вашите деца госпожите? Моят казва "споспожа" Joy.

# 71
  • Мнения: 1 949
С какво надписвате дрешките на децата за градината? Искат ни пижамите да са надписани.

Аз надписвам с химикал на подгъвчето. С перманентен маркер само кърпата съм й надписала, много е дебел за дрехите. Етикетите повечето съм ги махнала от дрехите  Rolling Eyes

# 72
  • София
  • Мнения: 6 260
  Понеже съм гобленарка/пишман/ - бродирам Flutter.
    Как наричат вашите деца госпожите? Моят казва "споспожа" Joy.

Моята още кара на малки имена по тертипа от яслата, та не я знам за кого ми говори.  ooooh! Като ми каже някое име, проверявам в сайта за ДГ дали имат такова дете в групата и ако няма - значи правилно съм разбрала, че говори за някоя учителка или леля.  Laughing

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ще пробвам с маркер, понеже химикалът вероятно ще се изпере. Мерси  Grinning

# 74
  • Мнения: 1 949
 Как наричат вашите деца госпожите? Моят казва "споспожа" Joy.

"бускуджа"  Joy

Общи условия

Активация на акаунт