Как броите на колко месеца е бебето ви?

  • 12 050
  • 163
  •   1
Отговори
# 150
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


Е, как точно? Кое му е точното?!

Естествено, че когато детето няма МЕСЕЦ е на ДНИ. Демек няма МЕСЕЦ.

Преди часа е минутата, преди нея секундата, а преди нея стотната.
В нисходящ или възходящ ред да изборя как стоят нещата със следващото
звено във веригата, в следствие от гореизброените мерни единици?

Сещаш ли се какво искам да кажа или си кукам сама?
Незнам кой кука, ама ти не разграничаваш нещата. Едно е "сина ми е на 6 месеца", а съвсем друго "сина ми е в 6тия си месец". Анкетката, ако прочетеш внимателно, е зададена така "В средата на 6тия месец ли е бебето, или в средата на 5тия?" А не "НА КОЛКО месеца е бебето"!
Отделен е въпросът, че авторката всява объркването с първия си пост, но това вече го писах в моя първи пост, така че няма пак и аз да "кукам" едно и също.

# 151
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И като забременееш ли си директно в първия месец?
Пишеш пълни глупости.
Ами според теб в кой си???В нулевия???
 А като станеш на месец и половина си в 1вия, така ли????  Shocked Shocked Shocked

# 152
  • Мнения: 4 447
И като забременееш ли си директно в първия месец?
Пишеш пълни глупости.
Ами според теб в кой си???В нулевия???
 А като станеш на месец и половина си в 1вия, така ли????  Shocked Shocked Shocked

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Цитат
Едно е "сина ми е на 6 месеца", а съвсем друго "сина ми е в 6тия си месец"

ТОВА е едно и също нещо. Когато детето е на 6м значи ги е навършило, както и
ако кажеш аз съм бременна в 6-ти месец - значи е навършен!

И пак ти казвам, когато си бременна си първо в ден, после в седмица и после в месец.
Толкова ли е сложно? Естествено, че като нямаш месец си в седмица, а после в месец.
Ужас!

И пак те питам, когато бебето се роди в 16:55 ЧАСА, то значи ли, че е на ЕДИН ден?!
НЕ. ЩЕ бъде на един ден или 24 часа на другият ден в същият час. Ще бъде на ЕДНА
СЕДМИЦА след 7 дни в съшият ден и час. ЕЛЕМЕНТАРНО Е.

 Tired



# 153
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Лаура, ако бях на твое място, щях да седна с един лист и един молив и щях да си начертая една линия, разграфена на равни части и хубаво щях да помисля. Ако бяхме на живо и аз бих ти я начертала, за да ти стане ясно кое е елементарното и кое ти НЕ ИСКАШ да проумееш.
Та - когато си на 33 години и 6 месеца - ти не си "на 34 години" разбира се. Ти си "в средата на 34тата си година".
Когато днес се роди едно бебе, то не е "на 1 ден", то е "в 1вия си ден".
Когато си бременна на 1 месец и 15 дни, ти не си в средата на първия си месец!!! Ти си в средата на 2рия месец, но това не значи, че си НА 2 МЕСЕЦА. Оххххх надявам се да си схванала!!!
Ако не - сложи си пръста на 1.5 сантиметра и прецени сама дали това е средата на първия или на 2рия сантиметър!

# 154
  • София
  • Мнения: 2 227
.....
Анкетката, ако прочетеш внимателно, е зададена така "В средата на 6тия месец ли е бебето, или в средата на 5тия?" А не "НА КОЛКО месеца е бебето"!
.....
Ако я прочетеш внимателно ще откриеш, че има и друга опция: "Нито едно от двете". Пречупваш анкетата през твоята призма, а не е правилно. Вземи предвид и 3-те опции, а не само първите две.


.....
ако кажеш аз съм бременна в 6-ти месец - значи е навършен!
.....
ЕЛЕМЕНТАРНО Е.

 Tired
Абсолютно Peace.

Дори и децата знаят, че когато са на 7 г. и 6 м. (примерно), казват, че са на 7 или на 7 и половина, а не на 8 или влезнали в 8-та си година.
Всъщност явно, че няма смисъл да спорим, защото нито една от страните няма да убеди другата.

# 155
  • Sf
  • Мнения: 978
И като забременееш ли си директно в първия месец?
Пишеш пълни глупости.

Естествено, че си в първия месец, в кой очакваш да си?

Чудех се, как е жива тази тема толкова страници. Е, вече не се чудя. Лаура, не се излагай, а вземи някой учебник, че вече дори не е тъжно, а направо трагично.

# 156
  • Sf
  • Мнения: 978
Дори и децата знаят, че когато са на 7 г. и 6 м. (примерно), казват, че са на 7 или на 7 и половина, а не на 8 или влезнали в 8-та си година.

Децата определено са учени от майките си.  ooooh!
Едно дете на 7 г. и 6 м. е точно в средата на ОСМАТА си година. Всичко останало е вопиюща неграмотност.

# 157
  • София
  • Мнения: 2 227
И като забременееш ли си директно в първия месец?
Пишеш пълни глупости.

Естествено, че си в първия месец, в кой очакваш да си?
...
Моята АГ казва, че се броят НАВЪРШЕНИ месеци. Такива твърдения като "влизам в" не ги приема и е напълно права.
За едно си права обаче:


че вече дори не е тъжно, а направо трагично.

# 158
  • Мнения: 1 733
Когато кажеш, че си бременна в шестия месец, значи , че още не са навършени 6 месеца.
Когато детето е на 5 месеца и 13 дни, то е в средата на шестия месец. Тези 13 дни са от шестия месец. Друг е въпросът, че това по принцип не е изказ, характерен за разговорната реч и всички казват, че детето е на 5 месеца и половина.

# 159
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Моята АГ казва, че се броят НАВЪРШЕНИ месеци. Такива твърдения като "влизам в" не ги приема и е напълно права.


Едно си баба знае - това си бае hahaha
Твоята гинеколожка може да не приема начина на изразяване, ама ти определено не желаеш да си размърдаш мозъка и да разграничиш едното от другото Rolling Eyes
Май трябва да почвам с чертежите - така казваше една моя шефка, когато някой от офиса не успява да проумее елементарни неща. Чак сега я разбирам жената.

# 160
  • Мнения: 4 516
И като забременееш ли си директно в първия месец?
Пишеш пълни глупости.
Не Любима пише пълни глупости. Когато човек се роди, той живее първия месец от живота си. Когато го изживее, демек като изтекат тези 30 или 31 дни, той навършва един месец. След това навлиза във втория месец от живота си, защото вече е изживял един месец.
Люта чушке, никога ли не си чувала някой да казва за себе си: навършил съм 20 години, карам 21-вата?
Не разбирам как може още да се спори. Предлагам въпросът да се отнесе към професор по висша математика.  Tired

# 161
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Когато кажеш, че си бременна в шестия месец, значи , че още не са навършени 6 месеца.
Когато детето е на 5 месеца и 13 дни, то е в средата на шестия месец. Тези 13 дни са от шестия месец. Друг е въпросът, че това по принцип не е изказ, характерен за разговорната реч и всички казват, че детето е на 5 месеца и половина.
Права си миличка, ама няма смисъл. Mission impossible.
Поне малко се успокоявам, че има и хора, които мислят.

# 162
  • Мнения: 4 555
 rotfImao rotfImbo  Joy

Момичета, вие сериозно ли?  Rolling Eyes Shocked
Лаура Мерсие, Люта чушка - пиперлийка, завиждам ви на самочувствието, честно. Трябва да си много самоуверен човек, за да се изтъпаниш пред всички и да говориш неща, които са абсолютно смешни глупости и то с тон, с който поучаваш другите, защото не били прави  ooooh! Тук се направиха достатъчно опити да ви се обясни и нагледно и всякак.
Ще направя и аз последен опит, защото съм оптимист и не ми се иска да повярам, че може да има хора, завършили училище, които да не са в състояние да проумеят броенето.
Хванете една линийка. Отбележете си от къде до къде е първият сантиметър, от къде до къде е вторият и от къде до къде е третият. После отбележете дължината сантиметър и половина. Отговорете си на въпроса отбелязаното дали се пада в средата на първия сантиметър, в средата на втория или в средата на третия.
Ако отговорът се различава от "в средата на втория", то ще ви замоля да ми покажете къде е нулевия сантиметър, че определено се заинтригувах.

# 163
  • Мнения: 8 769
Честно, не очаквах тази тема да добие такива размери! Свят ми се зави!
Даже и поизтрих откровения чат, спам и леки персонални обиди.
Превърнахте спора като този за кокошката и яйцето, само дето тук има еднозначен отговор.
Направих си извода, че щом 9 страници не са достатъчни да убедят някого в нещо, то и 29 не биха могли. Даже и програмистите се заплетоха във вишс спор.
Предлагам да спрете до тук!
И да са ви живи и здрави дечицата, и дано успеят да се научат да си броят годинките и месеците правилно.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт