Носят ли парите щастие???

  • 5 722
  • 102
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 93
Парите твърдо не носят щастие. Дори го убиват, ако е имало такова. Общо взето замислете се, че живота без пари би бил по-добър от гледна точка на това, че няма да се притесняваш дали ги имаш или нямаш. Вече дотолкова сме свикнали да си плащаме за всичко с пари, че сме забравили колко безценно е да помогнеш на човек. Например ако един човек е болен, защо са му пари, за да се излекува? Нима парите го оперират. Лекарят например, може да те излекува, без да получи пари в замяна. Не всичко е пари. Ако ти си компютърен специалист /визирам себе си  Embarassed/ може да свършиш услуга за него. Така нещата вече опират не до пари, а до чисто човешки чувства и емоции, които няма да са опорочени от парите. Но ако вече стане дума за храна например, там нещата са по-сложни. Май всеки ще трябва да работи и произвежда, за да бъдат разменяни, понеже не може едни да работят, пък други само да вземат. Малко детски изглеждат на пръв поглед разсъжденията ми, но ако човек се замисли по-дълбоко, ще разбере, че нещата са по-прости, отколкото си мислим.  newsm78

# 91
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Вече дотолкова сме свикнали да си плащаме за всичко с пари, че сме забравили колко безценно е да помогнеш на човек. Например ако един човек е болен, защо са му пари, за да се излекува? Нима парите го оперират. Лекарят например, може да те излекува, без да получи пари в замяна. Не всичко е пари. Ако ти си компютърен специалист /визирам себе си  Embarassed/ може да свършиш услуга за него.  Но ако вече стане дума за храна например, там нещата са по-сложни. Май всеки ще трябва да работи и произвежда, за да бъдат разменяни,   newsm78

Парите наистина не дават щастие, но са необходими. Казваш, че за храната всеки трябва да си я произвежда. Ами ако в някой момент имам нужди от обувки, а обущарят няма нужда от моя произведен продукт? Парите са средството, което ти позволява да си купиш онова, от което ти е необходимо в момента. Пък и щастието за всеки човек  има различен образ и измерение.  Ако имах достатъчно пари да направя една голяма екскурзия из България, да посетя всчки красоти в нея, бих била неизмеримо щастлива.  newsm53 newsm53 newsm53

# 92
  • Мнения: 1 043
Щастие директно от пачка с пари  - НЕ . Но комфорта който може да си създадеш , избора който можеш да направиш благодарение на тях - ето с това вече може да се каже че носят щастие . Истината е че се купува всичко с пари - да подариш цвете , отдавна мечтана играчка на дете или дадена вещ на близък човек . Не в парите е щастието ами в това как ги изразходваш и как си си устроил живота за да ги изкарваш тези пари  Peace

# 93
  • Мнения: 2 480
Щастие директно от пачка с пари  - НЕ . Но комфорта който може да си създадеш , избора който можеш да направиш благодарение на тях - ето с това вече може да се каже че носят щастие . Истината е че се купува всичко с пари - да подариш цвете , отдавна мечтана играчка на дете или дадена вещ на близък човек . Не в парите е щастието ами в това как ги изразходваш и как си си устроил живота за да ги изкарваш тези пари  Peace
Много точно казано!

# 94
  • Мнения: 42
според мен парите носят сила,спокойствие и спестени семейни кавги,но не и пълно щастие

# 95
  • Мнения: 304
нееееееееееееее носят само беди Thinking

# 96
  • Мнения: 2 414
Защо парите да носят само беди? Shocked

# 97
  • София
  • Мнения: 23 098
Носят огромно щастие, най-вече в комплект със здраве  Peace

# 98
Парите трябва да са средство за преживяване а не самоцел.Но сега те са само и единствено трупане на богатство.Когато има правилен подход кьм тях и резултата ще е положителен. Sunglasses

# 99
  • София
  • Мнения: 1 825
За нещастие, все повече се убеждавам, че поне при мен носят щастие. Самата мисъл, че може един ден да ме настигне безпаричието, ме хвърля в ужас. Не че е най-важното условие да си щастлив, но е едно от тях.

# 100
Не, не носят щастие. Носят просто повече сигурност и удобства. Но щастие не. Обаче пък липсата им със сигурност води до нещастие.

# 101
  • У дома !
  • Мнения: 700
Не, не носят щастие. Носят просто повече сигурност и удобства. Но щастие не. Обаче пък липсата им със сигурност води до нещастие.
Напълно съм съгласна!

# 102
  • Мнения: 2 480
А чухте ли какво каза вчера Ангела Меркел?
"Ще отпуснем помощи на банките, но банкерите трябва да ограничат заплатите си до 500000евро на година!"
Какво ще кажете??? Аз просто нямам думи за ТАЗИ ЧУДОВИЩНА ЛАКОМИЯ! А хората трябва да плащат какви ли не банкови такси и лихви! Злоупотребите в банковия сектор в САЩ били толкова много, че и ФБР не можело да се справи с тях! И резултатът не закъсня..... Какъв морал е необходим за всичко това?!  Нормално ли е да получаваш толкова много, а доста хора да бъдат изхвърлени на улицата, защото не могат да си плащат ипотеките? Що за щастие е това?

Общи условия

Активация на акаунт