Какви са ПОДПИСИТЕ в държавата, в която сте?

  • 2 541
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Подписвам си се навсякъде със "заврънкулките" Laughing, никога не съм си писала цялото име, не са ми го искали. На официалните документи в Испания обикновено се напечатва името и под него се подписва който трябва с неговия си подпис, почти не съм попадала на цяло изписано име.

# 16
  • Мнения: 3 880
Аз се подписвам със съкратено първо име и цялото фамилно.
По принцип тук се очаква поне долу-горе да може да се разчете кой се е подписал, интересно завъртяните ченгели не правят много впечатление Simple Smile
Някъде пък направо си казват (пишат), че трябва да изпишеш и двете имена нацяло....

# 17
  • Мнения: 1 526
Тук няма установени правила. Виждала съм тип "завъртулки" и "ченгели", а също и изписани две имена на иврит, латинсики, руски...
Най- големият куриоз  беше на първият ни договор за къща под наем хазайна и мъжът ми се бяха подписали по абсулютно идентичен начин, едно към едно и също- като първият бил написъл на иврит Рубен, а вторият на български Атанас  Shocked  Joy!
Ей много се смяхме, още го пазим договора из архивите.
Аз лично, тъй като работата ми беше свързана с много подписи си изработих подпис на иврит (ситно и слято име и фомилия) и редовно и в БГ си подписвам така, хвърляийки всички в паника, но проблем не са ми правили до сега.

# 18
  • Мнения: 7 914
аз си изписвам горе долу малкото има не българска+/- една две завъртулки Mr. Green


но рядко съм виждала подпис-име и фамилия Peace

# 19
  • Мнения: 2 907
Аз подписвам с две перпендикулярни линийки, обаче със замах и страст.
Всички, които ме наблюдават при този жест ( банка, други служители ) изпадат в лек смях, уж да се сдържат пред мен.

# 20
  • Мнения: 233
Аз още в БГ се подписвах със съкр. име и фамилия на латиница. Сега тук си смених само фамилията в подписа.
Като бях в болницата да раждам, трябваше да подпиша 1 документ. Явно съм била още "под наркоза" от емоции, щото се подписах за 1 път от 2 год. с моминското си име. Та, създадох малко смут у швейцарските мед. сестри  ooooh!
Иначе, тук всеки си се подписва както си иска, но името или фамилията в подписа изглеждат по-елегантно, отколкото  само завъртулки  Peace

Общи условия

Активация на акаунт