Гледате ли БТВ-репортажа за учениците...

  • 5 761
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А дали гледате сега, как мрънка директорката.  ooooh!


Излиза, че принципно проблем има, но реално нищо няма да бъде решено. И главния проблем, който е според нея е че той не е педагог и поради тази причина децата не са овладяни в клас.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
На тази директорка доста й се е дръпнала водата и е много изплашена.
Във всеки клас има такива ученици, дори и в малките класове. Те наистина вгорчават живота на останалите и дори не могат да ги изключат.

# 17
  • Мнения: 2 237
За съжаление май това е действителността.Наистина не знам какво трябва да направи един учител,за да го слушат и да му имат уважение.Децата днес порастват още не влязли в тийнейджърската възраст....За пример ще дам моята братовчедка,която е на 10 години но носи от най-изрязаните и секси прашки ! Shocked Която се гримира преди всяко излизане със силен и ярък грим,има на телефона си снимка на умряла жена защото видиш ли смъртта я кефела !Родителите и ли ? Те знаят и виждат,но не смеят да и кажат нищо,нека си се развивало детето.Непрекъснато и повтарят колко били лоши учителките и как я мразели.Хич не им минава през акъла че може детето им да е лошото,не учителките.Та ей за това говорим.Дето се вика "Пази боже !",че и аз имам дъщеря  Praynig

# 18
  • Мнения: 339
Проблемите с БГ училището ще стават все по-сериозни, ако наистина не се вземат мерки най-вече по-отношение на дисциплината.  Майка ми работи в сферата на образованието. Какво ли не ми е разказвала.  А учениците от ден на ден стават все по-нагли. Миналата година ходих с група ученици на екскурзия и имах възможност сама да видя как се държат с учителите си. Никакъв респект. А това бяха учители със 20 годишен стаж. И друго ми направи впечатлние. Самите деца поотделно са много възпитани. Но събират ли се повече от трима - същите тези ученици стават неузнаваеми.

blizna4e, твоят пример е показателен за грешките на нас, родителите. Наша е вината за случващото се.
Все повече започвам да се замислям, че онова "старо време", колкото и да го оплюваме, даваше много  по-добри резултати.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 460
Като го гледах ми се струва, че след някоя друга година наистина няма да има учители. Според мен трябва казармена дисциплина, но сега ще кажете , че не съм права и никой няма право да тормози децата ви.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Да има казармена дисциплина за тези, които се държат като хванати от гората.

В един от класовете в нашето училище има едно дете, което създава невероятни проблеми - пречи в клас, сбило се е с почти всички деца като в някои случаи можеше да има направо осакатяване. Вече трета година родителите на другите деца се оплакват, пишат жалби, разговори с психолози, директорката и т.н. И се оказа, че нищо не могат да направят. Родителите на това дете отричат да има проблеми, хвърлят цялата вина на останалите деца и на учителката и заявяват, че никой нищо не може да направи, защото законът и правилникът са на тяхна страна.

# 21
  • Мнения: 339
Аз съм ЗА казармената дисциплина. Учениците трябва да уважават училището и учителите си. А не след като са му писали двойка, той да каже на госпожата : На теб нищо няма да ти направя, ама стой и гледай какво ще направя с дъщеря ти! ( по действителен случай).

# 22
  • Мнения: 2 898
Здравейте!Прави сте и за съжаление все по-зле ще става.Едно дете отива в първи клас след седем години живот. Първите седем години.Много малко може да се направи след това, защото ако родителите са "проспали" тези  години , вярвате ли тепърва да се " събудят"? Всичко започва и идва от семейното възпитание.Каквото и да прави учителят, щом вкъщи теглят по една звучна на даскала какво да се очаква?Знаете ли за какво се обаждат /не ходят,а се обаждат/ родителите в у-ще?Само за служебни бележки, за да си получават детските! Повярвайте ми, не ви трябва да знаете как изглежда един млад учител сега.През миналата година в нашето у-ще започнаха работа трима. Избягаха за 2-3 седмици.А на 15 септември двама бяха с дънки.

# 23
  • Мнения: 3 219
Това си е живата истина, колкото и да е тъжно.....
Имах /не/щастието да съм една година учителка в един техникум. Добре, че повечето деца бяха от село и са повечето момичета. Стават и се разхождат в час, говорят по телефона, гримират се и т.н. Учителя НЯМА право да гони от час, длъжен си да ги търпиш и това е.

Тези ми събраха очите направо, егати келешите, какви ли пък ще са родителите им ...

такива като теб, мен и всички останали...
Нямате идея дори как едно много интелигентно и възпитано дете става съвсем различно в среда, подходяща за това.


Така е, децата за да не изостанат от другите правят страшни магарии, от ангелчета вкъщи се превръщат в живи дяволи в училище. Често родителите и не подозират какви ги вършат децата им.

# 24
  • Мнения: 1 475
Съвсем пресен пример от учителската практика на майка ми - учителка в елитна гимназия.
Влиза в час на 8 клас - и вижда на учителската катедра стоят две ученички и си изправят  косите с преса! При което майка ми им казва да изключват пресата и да си сядат по местата- при което едната от девойките и казва -Госпожо може ли да продължа да си изправям косата, понеже след училище имам важна среща!!! Shocked/голяма наглост, а/ - при което майка ми, естествено ,че не е позволила, свила им е перките!!

# 25
  • Мнения: 689
И аз съм на мнение, че всичко тръгва от нас - родителите. Не може да мислим, че видиш ли, нашето злато е генийче, пък те - простите учители не могат да го оценят. Не можем да тръгваме за родителски срещи и подобни с единствената нагласа - тия пак ще ми искат пари и ще ме занимават с глупости. Какво да слушам за другите деца? То моето е идеално, пък и да не е - мое си е! И...видиш ли, учителите са виновни за всичко. Не умеят да респектират детето, да му поднесат материала в достъпна за него форма. А как да направят това, като ние постоянно му повтаряме как е най-доброто, най-великото, как имаме пари да му купим всичко и всички...абе...каквото пожелае, но не и да видим, че съкровището ни скоро и една книга не е прочело, незнае кой е автора на "Под игото", незнае Пенчо и Петко Славейкови братя ли са или баща и син, незнае какво означава СССР/това пише на блузките, които носи/ или по-лошото, смята, че това е някакъв футболен отбор и т.н.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Съгласна съм, че всичко тръгва от дома. Но усилията вкъщи трябва да се подкрепят и от училището. Все пак става въпрос за образование, а не за забавачница. Ако ще си пращам детето на училище само за да има кой да го гледа докато съм на работа хич няма да я бъде. Изпращам си детето да се образова, а образователният процес изисква и дисциплина и мотивираност от страна на ученика. Който не е мотивиран да си хваща пътя и това е. Доколкото зная при американците за лоша дисциплина ученикът може да бъде отстранен от училище за някакво време - ден, два, седмица. И мисля, че това е много голямо наказание за родителя, защото той ще трябва да поеме отговорност за поведението на детето си точно по най-неприятния за него начин - да не отиде на работа, за да го гледа или да търси начини детето му да не е само вкъщи или да има някой да го контролира. И тук трябва да стане същото, а не с глоби. Не може да се вземат на босия цървулите.

# 27
  • София
  • Мнения: 67
Абсолютно подкрепям мнението, че всичко е резултат на родителско внимание и възпитание.
Нека първо погледнем собствените си деца и след това да заключаваме, че образованието е лошо, а учителите некадърни.
И да съгласна съм, че дисциплината трябва да е като в казарма!

# 28
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Само аз ли видях разказа на децата как са им писани шестиците по английски?

Съгласна съм, че възпитанието на децата зависи 90% от родителите. Изцяло съм съгласна с това. Съгласна съм, че учителите нямат много права над децата. Но незаинтересоваността на голяма част от учителския състав към знанията, които предават на децата... ами, под всякаква критика са, честно! Не могат да ме убедят, че целия клас са гаменчета, след като целият клас не може да напише личните местоимения на английски - език, който са изучавали четири години.

# 29
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дисциплината трябва да е като в казарма не само за учениците и родителите им, но и за самите учители.

Общи условия

Активация на акаунт